Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Tervisejooksu sari kutsub kontoritoolist terviserajale! 

Juba homme, 4.mail stardib Kadrioru pargis juubelihooaega alustav Tradehouse tervisejooks ja -kõnd, mis kutsub ettevõtteid läbi regulaarse liikumisharrastuse oma töötajate tervisesse panustama.

Esimest korda toimus Tervisejooksu sari 2003. aastal ja tõi kohe Tallinna terviseradadele paljude ettevõtete jooksusõbrad. Sel kevadel toimub Stamina Spordiklubi korraldatav sari juba 20. korda ja läbi aastate on algatuse eesmärk – kontoriinimestele regulaarse liikumisharrastuse võimaldamine – üha populaarsemaks muutunud. Sarja päris esimene hüüdlause „Liigu looduses sõprade seltsis!“ on aktuaalne ka tänasel päeval, mil maailmas valitseva ebakindlusega aitab hakkama saada just looduses liikumine.

20. juubelit tähistav sari Tradehouse tervisejooks ja -kõnd hõlmab endas traditsiooniliselt 21 etappi, mis toimuvad mai algusest kuni septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel. Esimene etapp toimub kolmapäeval, 4.mail traditsiooniliselt Kadrioru pargis ja viimane, 21. etapp toimub 29. septembril. Nagu eelneval kahel aastal on ka juubelihooajal etapil jooksmiseks või kõndimiseks kaks võimalust. Esiteks, igal kolmapäeval toimub pärisetapp koos stardi- ja finišiväravatega ning tähistatud rajaga. Teine võimalus on sama kalendrinädala jooksul ehk esmaspäevast pühapäevani etapp kaugosalusena läbida.

Osale kas üksi, sõbra või kogu meeskonnaga

Traditsiooniliselt saavad sarjas osaleda nelja- kuni viieliikmelised tiimid, üksikosalejad ning teist aastat on oodatud liituma ka paarid. Nagu varasematel aastatel väärtustatakse ka juubelihooajal aktiivsust ehk etappidel osalemist. Tiimid peavad aktiivsuspunktide kogumiseks ühel etapil vähemalt kolme liikmega osalema. Paaridest peab aktiivsuspunktide saamiseks ühel kolmapäevasel pärisetapil (või kaugosalusel nädala jooksul) osalema vähemal üks paariline.

Põnevad toimumiskohad ja teemaetapid

Sarha pärisetapid toimuvad sel hooajal maist kuni septembrini kolmapäeviti Tallinna metsades ja parkides. Kui enamus toimumiskohti on etappide toimumise ajal avatud ka teistele jooksjatele-kõndijatele, siis teatud kohtadesse pääsevad vaid sarjale registreerunud osalejad. Nii viivad Tradehouse tervisejooks ja -kõnd etapid osalejaid uuel hooajal kahel korral Eesti Vabaõhumuuseumi ja Tallinna Botaanikaaia territooriumidel asuvatele liikumisradadele. Sügisel on kavas viia osalejad ühel etapil ka linnakeskkonda, kus raja läbimine toimub linnatulede valguses. Sarja 20. hooajal on kavas korraldada mitmeid teemaetappe, mainimist väärivad  seiklusorienteerumise, hommikujooksu ja iluetapid. Lisaks on kavas korraldada ka jooksuvõistlusi ja ühel etapil pakutakse osalejatele võimalust sooritada NATO test.


Info ja registreerimine: stamina.ee/et/tervisejooks

Teised uudised