Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Järvamaa

Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus

Viimati muudetud: 18. aug. 2022, 17:25
Lemmikute lisamiseks logi sisse

Valgehobusemäe keskuses 3 ja 5 km rajad. Valgustatud rada 2 km. Keskuses ka lumelaua-ja mäesuusamägi koos krossirajaga ning mäetõstuk ja lumerõngarada.

Murdmaarajad ühendatud Jäneda, Nelijärva ja Aegviiduga. Keskusest algab ja lõpeb 50 km jalgrattarada. Keskuses olemas sauna-ja pesuruumid, suusavarustuse rent, töötab kohvik.

Ilm
Ilm
13.3 °C
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Ei ole valgustatud
Sellel rajal ei ole valgustust
Staatuse ikoon
Lumekiht: 0 cmcm
Otsepilt
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Valgehobusemäe
Rajad avatud matkamiseks, jooksmiseks, kepikõnniks, discgolfiks, rattaga sõitmiseks.
Rajameister
Rajameister
aprill 30, 2022
Kõik kommentaarid

Tegevused

Discgolf ikoon Jalgpall ikoon Jooksmine ikoon Jõulinnak ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Matkarada ikoon Mänguväljak ikoon Orienteerumise püsirada ikoon Rattarada ikoon Rattasõit ikoon Rullirada ikoon Suusatamine ikoon Suvine tuubirada ikoon Talvine tuubirada ikoon Tennis ikoon Uisuväljak ikoon Ujumiskoht ikoon Vaatetorn ikoon Viburada ikoon Võrkpall ikoon

Teenused

Aktiivtegevused (matkad jm gruppidele pakutav) ikoon Dušš/riietusruumid ikoon Joogivesi ikoon Majutus ikoon Rattalaenutus ikoon Saun ikoon Seminariruumid ikoon Suusalaenutus ikoon Toitlustus ikoon Uisulaenutus ikoon WC ikoon
  • 1km
  • 2km
  • 3km
  • 5km
1km

2km

3km

5km

Valgehobusemäe keskuses 3 ja 5 km rajad. Valgustatud rada 2 km. Keskuses ka lumelaua-ja mäesuusamägi koos krossirajaga ning  mäetõstuk ja lumerõngarada.

Murdmaarajad ühendatud Jäneda, Nelijärva ja Aegviiduga. Keskusest algab ja lõpeb 50 km jalgrattarada. Keskuses olemas sauna-ja pesuruumid, suusavarustuse rent, töötab kohvik.

Eestimaa puhtad kopsud ootavad! Tere tulemast Valgehobusemäele!

Suusa- ja puhkekeskus pole vaid talisportlaste pärusmaa. Siin saab nautida Kõrvemaa imepärast loodust ja maastikku igal aastaajal!

Keskus on avatud teisipäevast pühapäevani. Broneeringute korral keskus avatud vastavalt kliendi soovidele

Suvel saab siin erinevatel liikumisradadel matkata, joosta, orienteeruda või jalgrattaga sõta. Rajad kohapeal on 3 ja 5 kilomeetri pikkused ning on ühendatud pikemate keskusest välja viivate radadega. Mängurõõmu pakuvad korvpalli-, tennise-, jalgpalli- ning rannavolle  väljakud. Keskuse radadel asub Eesti üks huvitavamaid ja raskemaid 21 korviga discgolfirada.  Lastele on rajatud mitmete atraktsioonidega mänguala. Lisaks on võimalus kätt proovida vibu laskmises. Rullsuusasõprad saavad oma oskusi proovida 4 m laiusel rullsuusaraajal. Adrenaliini lisab suvine tuubirada.

Ujumiseks leidub meil kena järvesilm, olemas on lõkke- ja telkimisplatsid, kohad autokaravanidele.

Talveks on keskus varustatud moodsate lumekahurite ning rajamasinaga. Kõiki huvilisi teenindab tõstukitega varustatud lumelaua- ja mäesuusanõlv, lumelauakrossirada ning lumerõngarada. Tegutseb lumelaua-ja mäesuusakool, kus pakutakse sõiduõpet. Lastele on olemas eraldi kelgunõlv. Siinsed murdmaasuusarajad on ühendatud Kõrvemaa teiste suusaradadega.

Keskuse peahoone on iga päev avatud. Selle ülemisel korrusel on avar ruum seminaride korraldamiseks kuni 80-le ning kohvik toitlustamiseks. Esimesel korrusel on varustuse rendi-, sauna- ning pesemisruumid, teenindusruumid ürituste korraldajatele ja spordivarustuse laenutus. Lastele on avatud päris oma mängutuba. Traadita internet levib kõigile tasuta kasutamiseks. Pakume majutust 60 inimesele.

Valgehobusemäel asub ronida 25 m kõrgune vaatetorn, mida võib nimetada ka Järvamaa Eiffeliks, mis pakub värvide mängu pimedal ajal. Lisaks on võimalus nautida mäel erinevat muusikat.

Keskuse parklasse mahub tasuta parkima kuni 200 autot.

Viimased kommentaarid

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar