Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Valgamaa

Tehvandi Spordikeskus

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Tehvandi Spordikeskus paikneb Eesti talvepealinna Otepää piiril. Tehvandile on oodatud nii sportlased kui puhkajad – meelepärase tegevuse leiab siit igaüks. Lisaks erinevatele sportimisvõimalustele ootavad Teid Tehvandil Otepää piirkonna kõrgeim vaateplatvorm, Seikluspark ja palju muud huvitavat.

Suvel on Tehvandil erinevate pikkuste ja raskusastmetega jooksu-, kepikõnni-, jalgratta-, rullsuusa- ja matkarajad, laskesuusatamise lasketiir, MOBO orienteerumisrada, kergejõustiku staadion, K90 suusahüppemägi ning jõusaal. Lisaks on siin erinevate lihasgruppide treenimiseks ehitatud omanäoline 1,2 km pikkune terviserada. Tehvandi spordikeskuses on avatud 18 korviga Disc-golf park. Tehvandi hotellist on võimalik laenutada tänapäevaseid tõukerattaid ja Disc-golfi kettaid.

Talvisel ajal on meil spordisõpradele pakkuda valgustatud kunstlume- ja looduslikul lumel suusarajad, laskesuusatamise lasketiir, K90 suusahüppemägi, jõusaal, kelgumägi .

Staatuse ikoon
Raja olek: Sees nii klassika kui uisutehnika rajad
Lumekiht: tehislumi kuni 30 cm cm
Avatud suusaradu: Kuni 3,33 km võistlusrajad , 2,5 km vana lasketiiru ring
Otsepilt
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Tiit
Avatud on kuni 3,3 km kunstlumepõhjaga võistlusrajad. Seoses murdmaasuusatamise Eesti noorte meistrivõistluste korraldusega on võistlusrajad kasutamiseks vaid võistlustest osavõtjatele pühapäeval 05.veebruaril kella 10:00-st kuni kella 15:00-ni. Looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada ja matkarada on kaetud õhukese lumekihiga, mida hooldame vastavalt ilmaoludele, et rada kestaks võimalikult kaua. Vana lasketiiru poolne ring ja võistlusrajad on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldatakse vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele.
Rajameister
Rajameister
veebruar 2, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Avatud on kuni 3,3 km kunstlumepõhjaga võistlusrajad. Seoses murdmaasuusatamise Eesti noorte meistrivõistluste korraldusega on võistlusrajad kasutamiseks vaid võistlustest osavõtjatele pühapäeval 05.veebruaril kella 10:00-st kuni kella 15:00-ni. Looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada ja matkarada on kaetud õhukese lumekihiga, mida hooldame vastavalt ilmaoludele, et rada kestaks võimalikult kaua. Vana lasketiiru poolne ring ja võistlusrajad on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldatakse vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele.

  Tiit / veebruar 2, 2023
 • Rajameister

  Avatud on kuni 3,3 km kunstlumepõhjaga võistlusrajad. Seoses Laskesuusatamise Värska noortesarja võistluse korraldusega on võistlusrajad kasutamiseks vaid võistlustest osavõtjatele pühapäeval 29.jaanuar kella 10:00-st kuni kella 16:00-ni. Looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada ja matkarada on jäised ja kaetud õhukese lumekihiga mida paraku hooldada ei ole võimalik. Vana lasketiiru poolne ring ja võistlusrajad on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldatakse vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele.

  Tiit / jaanuar 26, 2023
 • Rajameister

  Tehvandi rajatiste info alates 20.01.2023 Suusarajad – Avatud on kuni 3,3 km kunstlumepõhjaga võistlusrajad. Seoses Laskesuusatamise õhkrelvasarja võistluse korraldusega on võistlusrajad kuni 1 km. kasutamiseks vaid võistlustest osavõtjatele pühapäeval 22.jaanuar kella 11:00-st kuni kella 14:00-ni. Võistluste toimumise ajal on avatud pikemate ringide osa, mis ei läbi suusastaadioni ( Tehvandi hotelli taga oleva pealtvaatajate tunnelilt tagasipöördega esimesele tõusule) Looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada ja matkarada on jäised ja kaetud õhukese lumekihiga ning hooldada ei ole võimalik. Vana lasketiiru poolne ring ja võistlusrajad on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldatakse vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele.

  Tiit / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Seoses Eesti meistrivõistluste korraldusega on võistlusrajad kasutamiseks vaid meistrivõistlustest osavõtjatele laupäeval 14.jaanuar kuni kella 15:00-ni ja pühapäeval 15.jaanuar kuni kella 14:00-ni Looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada ja matkarada on väga jäised ja hooldada ei ole võimalik. Vana lasketiiru poolne ring ja võistlusrajad on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldatakse vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele.

  Tiit / jaanuar 13, 2023
 • Rajameister

  Tehvandi rajatiste info alates 03.01.2023 1. Suusarajad – Seoses kahevõistluse MK korraldusega on võistlusrajad kasutamiseks vaid MK osavõtjatele alates neljapäevast 05.jaanuar kuni võistluste lõpuni 08.01 Avatud on looduslikul lumel vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada. Sellel rajal on lumekiht õhemaks sulanud ja kunstlund kohati ning võib esineda mustemaid ja sula tõttu jäiseid kohti . Avatud on ka Tehvandi matkarada mis on samuti seoses suladega õhukese lumekihiga ja jäine ning läbib Savimäe ja Otepää linnamäe ümbrust. Matkarada ei ole valgustatud. Vana lasketiiru poolne ring on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. Suusaradasid hooldataks vastavalt ilmaoludele ja võimalikkusele. 2. Tehvandi lasketiir – Staadioni lasketiir on suletud 02.01 – 09.01 seoses kahevõistluse MK korraldamisega. Avatud on vana lasketiir Ansomäel. 3. Disc-golf park –Tehvandi Disc golf park talvine rada on avatud. Rada algab Tehvandi hotelli juurest ja kulgeb Otepää linnamäe poolses osas ning lõpeb samuti Tehvandi hotelli juures. Talvises pargis on 9 rada. Suvise raja korvid on teisaldatud ja rada suletud. 4. Staadion, suusarollerirada, jooksurajad – Suvised tegevused on lõpetatud ja inventar talvekorterisse kolitud, rajatähistused eemaldatud. 5. Jõusaal– on seoses kahevõistluse MK korraldusega suletud kuni 10.jaanuar . 6. Maastikurattarada – Pikkusega 1,7 km algab Tehvandi tõusu otsast. Parkida on võimalik vaatetorni parklas. Asfaltkattega suusarollerirajale sõitmine on rangelt keelatud. Rada on kaetud loodusliku lumega. Külastage ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis spordirajatiste kasutamise muutustega. Kohtumiseni Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / jaanuar 3, 2023
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info alates 30.12.2022 Seoses sulailmade ja vihmasadudega suusaradasid ei hooldata enne külmakraadide saabumist! Pühapäeviti valgustus ei tööta! 31.12.22 Algusega kell 10:00 toimuvad Eesti MV murdmaasuusatamises ja võistlusrajad on võistlejate päralt orienteeruvalt kuni kella 15:00-ni. Head uut aastat! Alates 02.01.2023 alustame kahevõistluse MK-etapi radade ettevalmistustega ja radade kasutamisel esineb piiranguid ja sulgemisi. Staadioni lasketiir on suletud. Alates 05.01.2023 on võistlusrajad ja staadioni lasketiir kasutuseks ainult kahevõistluse MK osavõtjatele. Tavakasutajatele on avatud vana lasketiiru ring, matkarada ja vana lasketiir. Vana lasketiiru ring on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni.

  Tiit / detsember 30, 2022
 • Rajameister

  Avatud on kuni 3,33 km pikkused kunstlumest võistlusrajad. Võistlusrajad on väga hea kvaliteediga, sõitmiseks klassika- ja vabatehnikas. Looduslikul lumel on avatud vana lasketiiru poole ja tagasi kulgev 2,5 km. pikkune suusarada. Sellel rajal on lumekiht õhem ja kunstlund kohati ning võib esineda mustemaid kohti . Avatud on ka Tehvandi matkarada mis läbib Savimäe ja Otepää linnamäe ümbrust. Matkarada on looduslikul lumel ja ei ole valgustatud. Võistlusrajad kuni 2,5 km ringini ja vana lasketiiru poolne ring on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta. NB! – 28.12 – 31.12 toimuvad Tehvandi võistlusradadel Eesti meistrivõistlused laske- ja murdmaasuusatamises ning radade kasutamine on piiratud vastavalt võistluste korraldajate (ELSF ja ESL ) otsustele. Alates 02.01.2023 alustame jaanuari alguses toimuva kahevõistluse MK-etapi korraldamise ettevalmistustega ja radade kasutamisel esineb samuti piiranguid ja sulgemisi.

  Tiit / detsember 22, 2022
 • Kas 5km ring Tehvandi tõusu ning püksisääre laskumisega on plaanis sel talvel valmis teha?

  detsember 16, 2022
 • Rajameister

  Avatud on äsjavalminud 2,5 km kunstlumest võistlusrada. Suusarada on väga hea kvaliteediga sõitmiseks klassika- ja vabatehnikas. Rada algab Laskesuusastaadionilt ja suundub kaitseseina tagant Kunimäe ja Hobuseraua poole. Looduslikul lumel on avatud vana lasketiiru poole ja tagasi suunduv 2,5 km. pikkune suusarada. Sellel rajal on lumekiht õhem. Avatud on ka Tehvandi matkarada mis läbib Savimäe ja Otepää linnamäe ümbrust. Võistlusrada ja vana lasketiiru poolne ring on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta.

  Tiit / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  Avatud on 1,2 km kunstlumest valminud väga hea kvaliteediga suusarada sõitmiseks klassika- ja vabatehnikas. Rada algab Laskesuusastaadionilt ja kulgeb Kunimäele ja tagasi. Jätkame lumetootmist ja radade ehitamist pikemaks, mistõttu lumetootmise piirkondades ei ole treenimine ja liikumine soovitatav, kahurite omavoliline reguleerimine on rangelt keelatud. Looduslikul lumel on põhjad kinni sõidetud vana lasketiiru poole – Tartu maratoni algusosa ja teistel ringidel, aga tähelepanu- seal võib esineda heinaseid ja kividega kohti. Suusarada ja maratoniraja algusosa on valgustatud: • esmaspäevast – neljapäevani kella 20:00-ni, • reede ja laupäev kella 21:00-ni. • pühapäeval valgustus ei tööta.

  Tiit / november 30, 2022
 • Rajameister

  Hetkel käib radade ehitus ja ühtegi rada avatud ei ole. Looduslikul lumel on küll rajapõhjasid kinni sõidetud aga lumekiht õhuke ja rohulibled, kivid kohati väljas. Kes soovib võib proovida, aga lumetootmise ja rajaehituse piirkondades on turvalisuse huvides liikumine keelatud. Raja avamisest teavitame esimesel võimalusel.

  Tiit / november 28, 2022
 • Väga head rajad, soovitan!

  november 27, 2022
 • Tere! Millal plaanis lund hakata tootma?

  november 17, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi rajatiste info 06.07.2022 Seoses „JÕUD“ suvemängude disc-golfi ja petank-i võistluste läbiviimisega 09.juulil on Tehvandi disc-golf park avatud vaid üritusest osavõtjatele. Tehvandi Spordikeskuses on avatud kõik suvised spordirajatised:jooksu-, kepikõnni-, suusarolleri-, XCO jalgratta-, MOBO orienteerumise-,tervise- ja matkarajad, välijõuala, jõusaal, kergejõustiku- jalgpalli- ja laskesuusastaadion lasketiiruga, multifunktsionaalne palliväljak, disc-golf park. NB! Tehvandi jõusaal on avatud vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga

  Tiit / juuli 6, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi rajatiste info 04.05.2022 Seoses 40. Tartu maastikumaratoni stardi läbiviimisega 08.mail on Tehvandi staadionite rajatised kuni kella 11:30-ni avatud vaid üritusest osavõtjatele. Tehvandi Spordikeskuses on juba osaliselt avatud suvised spordirajatised. Jalgpalliväljakul käib kevadine hooldus ja jalgpalliväljakule minek on paar nädalat keelatud. Tehvandi Disc-golf pargis on korvid paigaldatud ja saab mängida. Suusarollerirajal on veel lumiseid kohti ja rada on puhastamata – ootame lume sulamist. Jooksurajad, XCO rattarada ja MOBO orienteerumisrada ootavad kasutajaid. Tehvandi jõusaal on avatud vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / mai 5, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 18.04.2022 Tehvandil saab veel suusatada! Tehvandi Spordikeskuses on võimalik veel suusatada kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km. suusaradade põhjadel. Staadionile laskumine on kahjuks sillalt sulanud aga hotellitaguselt Hobuserauda on heas korras rada. Sulailmade tõttu klassikajälge igapäevaselt ei tehta ja see võib olla sulanud. Radade raskusaste on raskemapoolne. Seoses sulailmadega hooldatakse radasid vastavalt olukorrale. Kergem rada vana lasketiiru poole ja matkarada on sulanud ja enam ei hooldata. Tehvandi jõusaal on avatud vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Tehvandi Disc-golf park on suletud ja korvid on teisaldatud. Suvised rajatised ootavad lume sulamist. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / aprill 18, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 08.04.2022 Suusaradade valgustus on alates 01.04.2022 välja lülitatud. Tehvandi Spordikeskuses on jätkuvalt avatud heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt. Radade raskusaste on raskemapoolne. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Seoses sulailmadega hooldatakse radasid vastavalt olukorrale. Kergem rada vana lasketiiru poole on osaliselt sulanud ja hooldada ei ole enam võimalik. Tehvandi jõusaal on avatud, vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Tehvandi Disc-golf park on suletud ja korvid on teisaldatud. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / aprill 8, 2022
 • Eile oli rajamasin ka matkaraja üle käinud. Vahepeal juurde sadanud lumi on olukorda parandanud ja kui mõni üksik koht välja arvata, siis seis väga hea, võistlusrajad ideaalses korras. Maratonirada samuti sõidetav.

  märts 31, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 25.03.2022 Seoses üleminekuga suveajale on suusaradade valgustus alates pühapäevast välja lülitatud. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega. Seoses sulailmadega hooldatakse radasid vastavalt olukorrale. Osaliselt looduslikul lumel 5 km. suusarada Tehvandi tõusuga ja Tehvandi matkarada on sõidetavad aga enam igapäevaselt ei hooldata. Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olevat kelgumäge ei ole võimalik enam hooldada. Tehvandi jõusaal on avatud, vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / märts 25, 2022
 • Lund rajal üllatavalt palju ja rada väga heas seisus! Küll raja pealmine kiht veidi kevadiselt must.

  märts 21, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 17.03.2022 Piirangud suusaraja kasutamise osas: 19.03. toimuvad vana lasketiiru piirkonnas - eravalduses „Antsumäe mootorsaani võistlused “ lumesaanidele ja seoses sellega on Tehvandi vana lasketiiru 3 km ring ja Tartu maratoni raja esimene kilomeeter suletud kella 9:00 st – 16:00-ni. Kella 12:00 – 13:30 on suletud ka Tehvandi võistlusrajad seoses kahevõistluse Eesti meistrivõistluste suusavõistlusega. Suusatada on võimalik võistlusradadel kuni kella 11:30 ni ja kella 14:00 st alates. Otepää linnamäe poolses osas Tehvandi matkarajast saab suusatada kogu päeva ulatuses. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad ja osaliselt looduslikul lumel 5 km. suusarada Tehvandi tõusuga suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega, igapäevaselt hooldatud ja valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. ’ Tehvandi jõusaal on avatud, vabade aegade olemasolul, eelbroneeringu alusel Tehvandi holelli administraatori juures. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / märts 17, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 04.03.2022 Piirangud suusaraja kasutamise osas: 06.03. toimuvad vana lasketiiru piirkonnas eravalduses „Antsumäe mootorsaani sprint“ võistlused lumesaanidele ja seoses sellega on Tehvandi vana lasketiiru 3 km ring ja Tartu maratoni raja esimene kilomeeter suletud kella 10:00 st – 15:00-ni. Suusatada on võimalik võistlusradadel ja Otepää linnamäe poolses osas Tehvandi matkarajast. Alates esmaspäevast 21.02 kestab lasketiiru ettevalmistus MK läbiviimiseks ja toimuvad ettevalmistustööd radadel, mistõttu palume ettevaatlikkust. Seoses 10 – 13.03 toimuva laskesuusatamise IBU MK korraldamisega on võistlus suusarajad ja staadioni lasketiir suletud tavakasutajatele alates 07.03 kuni 14.03. Võimalik suusatada, alates disc-golfi pargist, vana lasketiiru ringil, Tartu maratoni rajal ja matkarajal ning kasutada Ansomäe vana lasketiiru. Tehvandi jõusaal on kuni 15.03 2022 suletud. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad ja osaliselt looduslikul lumel 5 km. suusarada Tehvandi tõusuga suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega, igapäevaselt hooldatud ja valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / märts 3, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 03.02.2022 Piirangud suusaraja kasutamise osas: Seoses murdmaasuusatamise Eesti noorte Meistrivõistluste ja Alexela noortesarja võistluste korraldamisega on suusarajad võistlusteks suletud järgmiselt: Laupäeval 05.02,2022 kuni kella 16:00-ni on suletud Tehvandi staadion ja võistlusrajad. Sellel ajal on võimalik suusatada kergemal vana lasketiiru ringil, mis algab staadioni Munamäepoolsest otsast. Pühapäeval 06.02.2022 kuni kella 14:00 -ni on suletud Tehvandi staadion, ja võistlusrajad. Sellel ajal on võimalik suusatada kergemal vana lasketiiru ringil, mis algab staadioni Munamäepoolsest otsast. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad ja osaliselt looduslikul lumel 5 km. suusarada Tehvandi tõusuga suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega, igapäevaselt hooldatud ja valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Sportlikke kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / veebruar 3, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 20.01.2022 Piirangud suusaraja kasutamise osas: Seoses Suusahullude öömaratoni läbiviimisega on suusarajad suletud järgmiselt: Laupäeval 22.01,2022 kuni kella 13:00-ni on avatud kõik rajad tavapäraselt. Alates kella 13:00 -st toimub maratoniks klassikajälgede ettevalmistamine ja vahetult vürskel jäljel suusatamine on keelatud. Maratoni stardid algavad alates kella 16:00-st ja siis on rada võistlejate päralt ja Tehvandi staadion, laskesuusastaadion , staadioni lasketiir ning suusarajad on suletud. Pühapäeval 23.01.2022 kella 12:30 kuni 14:30 -ni on suletud Tehvandi laskesuusastaadion , staadioni lasketiir ja 500m. võistlus suusarda Otepää valla mängude laskesuusavõistlusteks. Sellel ajal on võimalik suusatada kergemal vana lasketiiru ringil, mis algab staadioni Munamäepoolsest otsast ja pikematel võistlus- ja matkaradadel Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega, igapäevaselt hooldatud ja valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on ka looduslikul lumel matkarada, mis algab laskesuusastaadioni Munamäepoolsest otsast. Rada kulgeb vahelduval maastikul ja on kergemapoolse raskusastmega, suundub maratoniraja algustpidi vana lasketiiru tiikideni, sealt ümber hüppemäe puhkemaja juurest ümber Otepää linnamäe tagasi Tehvandi hotelli juurde. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Tujuküllast aastavahetust ja ootame Teid Tehvandi radadele! Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / jaanuar 20, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 13.01.2022 Piirangud suusaraja kasutamise osas: Seoses murdmaasuusatamise Eesti Meistrivõistluste ja FIS võistlusega on suusarajad võistlusteks suletud järgmiselt: Laupäeval 15.01,2022 kuni kella 15:00-ni on suletud Tehvandi staadion, laskesuusastaadion , staadioni lasketiir ja sprindirada. Sellel ajal on võimalik suusatada pikematel ringidel ja kergemal vana lasketiiru ringil, mis algab staadioni Munamäepoolsest otsast. Pühapäeval 16.01.2022 kuni kella 14:00 -ni on suletud Tehvandi staadion, laskesuusastaadion , staadioni lasketiir ja võistlus suusarda võistlusteks. Sellel ajal on võimalik suusatada kergemal vana lasketiiru ringil, mis algab staadioni Munamäepoolsest otsast. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on samuti kaetud kunstlumega, igapäevaselt hooldatud ja valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Tujuküllast aastavahetust ja ootame Teid Tehvandi radadele! Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / jaanuar 13, 2022
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 31.12.2021 Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud kuni 3,3 km pikkused suusarajad suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rajad algavad Tehvandi staadionilt . Radade raskusaste on raskemapoolne. Rajad on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on osaliselt looduslikul lumel ja kohati ei ole nii hea kvaliteediga.Rada on valgustatud kella 21:00-ni. Avatud on Tehvandi hotelli ees Neljakasemäel olev kelgumägi, mis on samuti valgustatud kuni kella 21:00 -ni. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. Tujuküllast aastavahetust ja ootame Teid Tehvandi radadele! Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / detsember 31, 2021
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 23.12.2021 Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud 3,3 km pikkune suusarada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada algab Tehvandi staadionilt . Raja raskusaste on raskemapoolne. Rada on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Kergem rada vana lasketiiru poole on veel suuremas osas looduslikul lumel ja ei ole nii hea kvaliteediga. Võimalusel hooldame seda vastavalt vajadusele. Rada on valgustatud kella 21:00-ni. Jätkame lumetootmist teistele ringidele, mistõttu palume Teie ohutuse tagamiseks, lumekehurite ja rajamasinate tööpiirkonnas mitte liikuda. Lumetootmise piirkonnas on valgustus välja lülitatud. Tehvandi Disc-golf park on suletud seoses selles piirkonnas asuvate suusaradade avamisega ja korvid on teisaldatud. 28.12 – 30.12 Toimuvad võistlusradadel ja staadionil Eesti Meistrivõistlused laske- ja murdmaasuusatamises, mistõttu on võistluste ajal võistlusrajad suletud. Võimalik on suusatada vana lasketiiru ringil, aga seal on lumeolud natuke kasinamad. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / detsember 23, 2021
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 17.12.2021 Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud 2,5 km pikkune suusarada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada algab Tehvandi staadionilt . Rada on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Peatselt jätkame lumetootmist pikematele ringidele, mistõttu palume lumekehurite ja rajamasinate tööpiirkonnas mitte liikuda. Raja pikendamisest teavitame esimesel võimalusel meie kodulehe ja sotsiaalmeedia kaudu. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / detsember 17, 2021
 • Staadioni otsepilt ei tööta mõnda aega enam.

  detsember 15, 2021
 • Rajameister

  Piirangud radade kasutamisel kahevõistluse MK ajal 09.12 – 12.12.2021 Seoses kahevõistluse Maailma Karikavõistluste läbiviimisega Tehvandi Spordikeskuses on võistlurajad, suusastaadion ja laskesuusatamise staadioni tiir suletud 10 – 12 detsember. Avatud on Tartu Maratoni raja algusosal kulgev vana lasketiiru ring looduslikul lumel. Tehvandi staadioni lasketiir on suletud 10.12.2021 kella 12:00-st kuni 12.12.2021 kela 20:00 -ni. Sellel ajavahemikul on võimalik kasutada Ansomäe vana lasketiiru. Olete oodatud kaasa elama kahevõistluse MK võistlustele. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast, kuid palume piirangutest kinni pidada ! Külastage ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis spordirajatiste kasutamise muutustega. Kohtumiseni Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / detsember 7, 2021
 • Rajameister

  Tehvandi suusaradade info 29.11.2021 Meil on hea uudis suusasõpradele. Tehvandi Spordikeskuses on avatud väga heas korras kunstlumest valmistatud 0,7 km pikkune suusarada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada algab Tehvandi Hotelli tagant suunaga tordikarbi poole . Rada on valgustatud kella 21:00-ni. Palume ohutuse tagamiseks mitte suusatada vastassuunas! Hetkel jätkame lumetootmist pikematele ringidele, mistõttu palume lumekehurite ja rajamasinate tööpiirkonnas mitte liikuda. Raja pikendamisest teavitame esimesel võimalusel meie kodulehe ja sotsiaalmeedia kaudu. Külastaga ka meie kodulehte www.tehvandi.ee et olla operatiivselt kursis toimuvaga. Ilusaid kohtumisi Tehvandi Spordikeskuses - Eesti Talvekeskuses nr.1!

  Tiit / november 29, 2021
 • Rajameister

  Avasime 1,7km maastikurattaraja. Algus suusahüppemäe parkla juurest. Rada on pikkade laskumiste, nõudlike tõusude ja xco elementidega. Esimesel ringil soovitame rada läbida rahulikult ja tutvuda hoolikalt. Raja kasutamine omal vastutusel, kiivri kandmine kohustuslik. Head rattanauti!

  Alo Lõoke / mai 29, 2021
Tehvandi, 67403 Otepää linn, Estonia
58.0531219, 26.5071988
Ava link www.tehvandi.ee Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
Temperatuuri info puudub
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Valgustus
E - N - 20.00
R - L - 21.00
P - valgustust ei ole.

Tegevused

Discgolf ikoon Jalgpall ikoon Jooksmine ikoon Jõulinnak ikoon Kelgumägi ikoon Korvpall ikoon Kõndimine ikoon Matkarada ikoon Mobo rada ikoon Rattasõit ikoon Rullirada ikoon Seikluspark ikoon Suusatamine ikoon Ujumiskoht ikoon Vaatetorn ikoon

Teenused

Dušš/riietusruumid ikoon Joogivesi ikoon Jõusaal ikoon Majutus ikoon Rattalaenutus ikoon Saun ikoon Seminariruumid ikoon Suusalaenutus ikoon Toitlustus ikoon WC ikoon
Maratoniraja ring

Rollerirada

5 km

Matkarada (talv)

Biatlon 2,5 km (talv)

Biatlon 3,33 km (talv)

Tehvandi Maastikurattarada

Tehvandi Spordikeskus paikneb Eesti talvepealinna Otepää piiril. Tehvandile on oodatud nii sportlased kui puhkajad – meelepärase tegevuse leiab siit igaüks. Lisaks erinevatele sportimisvõimalustele ootavad Teid Tehvandil Otepää piirkonna kõrgeim vaateplatvorm, Seikluspark ja palju muud huvitavat.

Suvel on Tehvandil erinevate pikkuste ja raskusastmetega jooksu-, kepikõnni-, jalgratta-, rullsuusa- ja matkarajad ning jõusaal. Lisaks on siin erinevate lihasgruppide treenimiseks ehitatud omanäoline 1,2 km pikkune terviserada. Tehvandi hotellist on võimalik laenutada tänapäevaseid tõukerattaid. Tehvandi spordikeskuses on avatud 18 korviga Disc-golf park.

Talvisel ajal on meil spordisõpradele pakkuda valgustatud kunstlumerajad, jõusaal, kelgumägi .

Spordivarustust on võimalik laenutada Tehvandi peahoone lähedal asuvast Fan-Spordi spordivarustuse laenutusest, asukohaga Karupesa hotellis, mis teeb siiatuleku mugavaks ka kaugemalt tulijatele. Lisaks harrastajatele mõeldud sportimisvõimalustele on Tehvandi 90 hektari suurusel maa-alal täiskompleks spordirajatisi professionaalidele (K90 jäärenniga suusahüppemägi, 2007.aastal rekonstrueeritud staadionikompleks koos uue Biathloni lasketiiru ja pealtvaatajate tribüüniga jm), mis võimaldavad siin läbi viia nii kohalikul- kui rahvusvahelisel tipptasemel spordivõistlusi.