• Eesti Energia logo
  • Swedbank logo

Lisainfo

“Tartu Maratoni rada” on saanud 22 vastust

• Raske siiski rõõmu tunda, klassikajälg liiga sageli sodi täis. Ok, ehk saab lund juurde. Aga Palu tunnelis tuli ehe asfalt ikka väga ootamatult…

1. Tere. Paluks värsket infot, millist rajalõiku homme sõita (ca 30km) klassikamehena?

• Väga hea rada oli Andest startides. Kuni Paluni oli rahvast pigem vähe ja 1 jälg puhas, kohati 2. Alates Palust sai radu valida ja rahvast rohkem. Oli mullaseid lõike rajal, kuid mitte midagi hullu. Enamasti oli võimalik vältida.

2. Läksin peale Elvast ja sai sõidetud 15km märgini.Puhta klassikamehena oskan vaid seda raja osa hinnata.Rajameister on ilmselgelt andnud endast parima,nagu alati 🙂 Jänni on jäänud jällegi Ilmataat,kes seda lund ikka endiselt sinna Elva poole vähem saadab,kui mujale.Jälg oli värske ja veel kobe,aga väljas on kohati väga palju mulda.Eriti hullud on soised kohad,mis jäised-porised ja väga vähese lumega.Heaks läks rada umbes 13 kilomeetrist.Lausa lust oli sõita.Järgmine kord sõidan Palu veski tee ja raja ristumise kohale ning alustan sealt.Rikub suuska vähem ning lõbu rohkem 🙂

3. Elva-Palu lõik uisusuusaga väga hästi sõidetav, klassikajälg paljudes kohtades mullane, Palu-Hellenurme täitsa hea.

4. Raja olukord Otepää-Elva normaalne.Rohkem lund Otepää pool. Olemas klassika ja vabatehnika rajad .Homme hommikul Elvast Otepääle…

5. Täna hommikul 10-11 Tartu maratoni rajal esimesed 6km ja tagasi. Kõva tuisk. Raja põhi muidu olemas aga pehme. Klassikajälge ei olnud aga läbida sai matkatempos. Vaba sõitjatel oli parem seis. Eks rajameister kirjutab täpsemalt.

6. GPS järgi on näha, et traktor on täna trassil, mis on muidugi tore. Päeva lõpuks ootaks häid uudiseid rajameistrilt. Küll aga on näha, et vahele jäi Harimäe vaatetornist alates ning mõni kilomeeter peale Ande TP olev lõik. Kas lumeolud seal tõesti nii kesised? Traktor sõitis Harimäelt otse mööda Kekkose rada vastassuunas kuni jõudis maratonirajani uuesti välja.

• Täna sõitis rajameister masinaga marsruudil Otepää – Elva – Otepää, klassikajälge sisse ei tehtud. Homme (13.01) on plaanis uuesti rajamasinaga lumele minna, siis anname ka täpsemat infot rajaolukorra kohta.
      Antud rajalõik jäi vahele muudel põhjustel.