• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
lumega perioodil suusavarustuse rent ja määrdeteenus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Saku terviserada” on saanud 39 vastust

 1. Rajal valdavalt vesine lumi, klassikajälg kohati kadunud. Suusatada saab, soovitavalt kehvema suusaga.

 2. Täna pärastlõunal oli rabarajal kaks päris vesist kohta, kus lumi meenutas pigem õhukest lörtsikihti. Üks raja alguses, peale puitsilda vasakule keerates (mingi 50-100m lõik) ja teine 7km ringi 3. kilomeetril, kus rada pöörab järsult vasakule künkast üles metsa alla. Kuidagi sai veel läbi, aga sula jätkudes varsti ilmselt maa väljas. Mujal veel rabarajal kohta enam vähem ok ja pigem isegi kiiremapoolsem kui külma ilmaga oli.

 3. Rajad said hooldatud veel eile õhtul ning on täna sõiduvalmis!

 4. Täna hommikul 1km ja 2,7km rajad hooldatud. hetkel rajameister Rabametsa radadel.

 5. Täna oli 2,7 km klassikarada küll kehv , eriti kehv oli see 1 km ringil. Uisusõitjad lõhuvad arusaamatul kombel jälge, kuigi rada on piisavalt lai, jäljes on sodi ja pidevalt lookleb kuidagi sinka-vonka ning vahepeal on mingi isetekkeline kolmas rada. Ei olnud üldse hea sõita, isegi metsarajal oli parem tunne.

  • uisul on täiesti õigus, põhilist hävitustööd teevad tõesti need istuli kukkujad, aga mis teha, ilma kukkumata ei ole keegi sõitma õppinud. Eile olid rajad täiesti ok seisukorras.

  • ära jaura. 1 km ringil on arvatavasti jälg seetõttu kehva, et koolilapsed harjutavad seal suusatamist. eile vaatasin, pooled nendest on pidevalt pikali ja püherdavad maas, aelevad seal jäljes ja mujal. 4. klassi poisid ei saanud 1 km ringil olevast künkast suuskadega ülesse, võtsid alt ära ja jalutasid… mis teha lumevaesed talved…

 6. 7 km ring on sõidetav, aga pigem matkates või toorelt paaristõugetega, kuna rada on kitsas ja uisusõitjad ning jalakäijad äestavad jälge kõvasti. Ja pimedas ei soovita ukerdama minna.

  • Klassikajälg on kadunud enamasti kurvides. Minust pani küll üks klassikamees klassikalise vahelduvtõukega mööda kui ma ise vabat lasin. Eks see rabarada on muidugi palju enatasasem kui asulasisene ring. Paremale või vasakule kaldu kohtasid või siis vahelduvaid lohke-muhke on omajagu. Samas on hea koht vabastiilis tasakaalu harjutumaiseks kui pole paar aastat suusatanud. Kui seal asi käpas saad siledamal rajal juba hõlpsalt hakkama. Ja suusatajaid on kordades vähem, hea rahulik.

 7. Suusamaja info: Saku suusamajas on suuskade hooldus ainult maja enda rendisuuskadele.

 8. Tere! Tervitused tublile rajameistrile! Saku ring (2.7) on väike, aga maru hea! Aitäh!
  Kuidas rabametsas 7 km ring? Kas rajamasin sai peale ja tasub minna laupäev-pühapäev?

  • Rabametsa rajad said täna hommikul pressitud. Sees nii klassika kui ka uisutehnika.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • World Snow Day Sakus – 20.jaanuaril 2019

 • Päikesetõusu räätsaretk Koitjärve rappa Kõrvemaal

 • Päikesetõusu räätsaretk Koitjärve rappa Kõrvemaal

Top