Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Harjumaa

Saku terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Sakus alevikus asub 2,7km valgustatud rada. Saku rabametsas on terviserajad(valgustuseta) pikkustega: 0,7 km; 1,2km; 2,1km; 3,7km; 6,5km; 7,5km. Saku rabametsa terviseradade algus on Saku raudteejaama läheduses – üle raudtee rabametsa poole. Raja lähtekohta aitab leida viit raudteejaama eelsel ristteel.

Saku rabametsa terviseraja alguses ja poolel distantsil on infotahvlid kaartidega, samuti on trassi olulisemates kohtades suunaviidad. Pikim tähistatud rada on 7,5 km pikk, varem tagasi pöörates on võimalik läbida ka 3,7km, 2,1km, 1,2km või 0,7km.

Rabametsa põlluääreses metsaservas paikneb ka rada jalutajatele (~3km rada on tähistatud viitadega). Rada on avatud aastaringselt ja enamus juhtudel hooldatud ka lumisel perioodil, nii pääsevad jalutajad metsa ega põrku suusarajal suusatajatega.

Staatuse ikoon
Raja olek: Sees nii klassika kui uisutehnika rajad
Lumekiht: 10cm
Avatud suusaradu: Saku Terviseraja Rabametsa 3,5 km rada on suusatajatele avatud . Tähelepanuks, 3,5 km raja algus on lumetu, soovitavalt alustada suusatamist raja lõpust, vastassuunaliselt.
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Saku Terviserada
Saku Rabametsas 3,5 km rada hooldatud. Tähelepanuks, raja algus ~200m on kehva. Valgustatud 1 km rajal on sõidetav kooli poolne paun ja nn harjutusala suusamaja ees.
Rajameister
Rajameister
veebruar 6, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Saku Rabametsas 3,5 km rada hooldatud. Tähelepanuks, raja algus ~200m on kehva. Valgustatud 1 km rajal on sõidetav kooli poolne paun ja nn harjutusala suusamaja ees.

  Saku Terviserada / veebruar 6, 2023
 • Rajameister

  Täna öösel Saku Rabametsa 3,5 rada hooldatud. Alguse osa on küll ~200 m nihkunud aga lumega rada saab sõita ringidena ka nii et algusesse ei sõidagi. Eile sadanud kirmeke lund andis rajale taas pehmust. Lastele on harjutamiseks sobilik ka suusamaja juures harjutusväljak+1km kooli poolne paun. Saku suusamaja avatud täna 12-17. Kohtume suusarajal!

  Saku Terviserada / veebruar 4, 2023
 • Rajameister

  Saku Rabametsa 3.5 km rada on öösel freesitud ja 90 % ulatuses sees ka klassika jälg. Täitsa sõidetav ja kui tuleb veel veidi lund juurde siis 4 tärni rada välja arvatud alguses 200m.

  Saku Terviserada / veebruar 4, 2023
 • Rajameister

  Saku radadel seis hetkel kehva. Lume e jää kiht on väga õhuke, oksarisune ja hooldust teha ei saa. Kehvema suusaga saab sõita üsnagi jäisel Rabametsa 3,5 km rajal. Soovitavalt alustada vastassuunaliselt nn 3,5 km lõpust. Järgmise rajahooldus on plaanis teha nädalavahetusel, kui külma jätkub.

  Saku Terviserada / veebruar 1, 2023
 • Rajameister

  27.jaanuari ôhtul Rabametsa 3,5 km rada hooldatud. Sees ka klassikajälg. Tähelepanuks, 3,5 raja algusest 25m on ilma lumeta.

  Saku Terviserada / jaanuar 27, 2023
 • Rajameister

  Täna reedel, päike paistab, ilm on super, et Saku terviseradadel jalutada ja linnulaulu nautida. Kahjuks on möödunud sula hävitanud hoogalt Saku radasid. Jäisel ja kohati mustendaval rajal ei ole mõistlik suuski lõhkuda. Rabametsa 3,5 km rada on küll sõidetav, kuid välja arvatud 100 esimest meetrit. Rajamester proovib 3,5 km rada õhtul kohendada.

  Saku Terviserada / jaanuar 27, 2023
 • Rajameister

  Seoses jätkuva sulailmaga rajahooldust ei teostata.

  Saku Terviserada / jaanuar 26, 2023
 • Rajameister

  Seoses suure sulaga suusarade hooldust ei tehta.

  Saku Terviserada / jaanuar 25, 2023
 • Rajameister

  Kôik Saku suusarajad täna päeval hooldatud. Väga head on valgustatud ja Rabametsas 3,5 rajad. Sees ka klaasikajälg. 7,5 on hooldatud kuid kohati konarlik, hea suusaga ei soovita.

  Saku Terviserada / jaanuar 24, 2023
 • Rajameister

  Saku kõik rajad hooldatud, sees on klassikajälg. Rabametsas on võimalik vabastiilis läbida ka 7,5 km rada. Eriti heade oludega on 3,5 km rada. 6,5 km on eemaldatud murdunud puud, klassikajälge sees ei ole. Jalutajatele ja koertega liikujatele on sobilik eraldi hooldatud 3 km rada Rabametsa ja põllu vahel, kraavi perve mööda. Rajal on korrastatud sild, et kraavi turvaliselt ületada.

  Saku Terviserada / jaanuar 23, 2023
 • Tänud rajameistrile. Suusamaja teenus on igati teretulnud Meie läbisime 2.7 km ringi, mis oli sõidetav. Lihtsalt on kohti, kus tuleb rada valida. Tore oli märgata väikesi suusatajaid oma esimisi samme tegemas, mille jaoks oli rajameister eraldi lõigukese teinud.

  jaanuar 22, 2023
 • Rajameister

  Hommikuse seisuga on 1km, 2,7 km ja 3,5 km rajad traktoriga hooldatud ja klassika jälg sees. Ainult 1 km esimene kurv on kehva. Rabametsa 7,5 km on ainult lôpu sirge ehk rajakaardi sirge klassika jäljega. Muus osas on 7,5 läbitav kehvema suusaga.

  Saku Terviserada / jaanuar 22, 2023
 • Täna oli suusamaja avatud kuid hooldamata (freesimata) rajal on raske sõita, eriti lastel. Soovitan vana rajamasinaga rada üle freesida ja ühtlasi aitab masin rajalt oksad riisuda. Aitäh ja head suusatamist! Arne

  jaanuar 21, 2023
 • Rajameister

  Rajad hooldatud, sõita saab ainult vabastiilis. Kohali on väga kehvad kohad 1km ringil. Rabametsas on suusatamiseks kõige parem 3.5 km ring. Suurema osa oksarisust sai radadelt eemaldatud. Kõik on teretulnud nautima kaunist päikeselist päeva Saku radadele.

  Saku Terviserada / jaanuar 21, 2023
 • Rajameister

  Rajad oluliselt tahenenud, Sõita saab nii Rabametsas kui Saku valgustatud radadel vabastiilis kehvema suusaga. Ikka veel on palju risu ja oksi rajal.

  Saku Terviserada / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Kõik rajad , pärast sula ja lumemesadu, rulliga hooldatud Enamus aeg kulus murdunud okste eemaldamisele. Kohati on lumekiht ikka väga õhuke. Loodame et külmakraadid teevad pinnase tahedamaks ning tuleb lundki lisaks.

  Saku Terviserada / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Radasid sulaga ei hooldata. Suusatada saab kuid kohati jäine ja väga vesine.

  Saku Terviserada / jaanuar 13, 2023
 • Käisin klassikat sõitmas, arvestades ilma (sula ja vihma sadas) oli täitsa tore rada. Paaris kohas oli vesine ja jäine.

  jaanuar 12, 2023
 • Rajameister

  Rajad hooldatud veel saab suusatada. Järgmise rajahoolduse saab teha siis, kui saabuvad külmakraadid ja värske lumi. Hetkel on rajad sõidetavad aga saju ja sula jätkudes olukord muutub kiiresti.

  Saku Terviserada / jaanuar 11, 2023
 • Rajameister

  Teisipäeva varahommikul värske lumi kenasti kokku pressitud ja hommikuks peaks olema läbi külmunud. Sees uisu ja klassika jälg kõikidel radadel. Ka 3 km koertega jalutajate rada on pressitud.

  Saku Terviserada / jaanuar 10, 2023
 • eile sai see viga tehtud, et mõtlesin, kas minna Harkusse või Saku rajale ja mingi meeltesegaduse ajel jäi Saku peale. Rajal endal väga viga ei olnudki, 2,7 km ring on lihtsalt natuke lageda peal ja eilse tuulega oli kohati jahedavõitu, mõnes kohas multš ja killustik väljas ja klassikajäljes kohalikku floorat. See selleks, õhtu rikkus ära üks kohalik jõmm, kes oli lastele suusatamist ja mäest allalaskmist tulnud õpetama. Vähe sellest, et selleks oli ta valinud ÜLEStuleva klassikajälje ja radade ristumiskoha, kuigi seal on kümneid kohti, kus seda saaks märgatavalt ohutumalt teha, siis ühel ringil astus ta mulle meelega suusakepi otsale ning väitis, et ma olevat liiga lähedalt lastest mööda sõitnud ja see olevat ohtlik! Rahuliku inimesena ning realistina, et suuskadega ei ole vist mõtet kaklema hakata, sai paar teravamat märkust vahetatud, aga mulje oli, et jõmm oleks tahtnud küll rusikad käiku lasta. Ma saan aru, et viimasel ajal on kõigil elu raske, majanduskriis, sõda ja miljon muud muret, aga suusarajale ei ole küll mõtet ennast välja elama tulla... Seega kui rattamehed hoiatavad kurjade koerte eest, siis siin rajal peab ettevaatusele kutsuma seoses agressiivse jõmmiga :) Head suusatalve jätkumist ja rajameistrile jõudu!

  jaanuar 9, 2023
 • Rajameister

  Reede öösel kõik Saku rajad suure masinaga hooldatud. Klassika jälg 7,5km peal mõnes kohas metsa vahel katkendlik, lund napib, aga muidu väga hea. Raja kohal on ka puid lume/jää raskusega longu vajunud, aga sõitmist ei sega. Ilm oli öösel külm ja hommikuks on rada korralikult läbi külmunud.

  Saku Terviserada / jaanuar 7, 2023
 • Rajameister

  Tere hommikust Suusasõbrad.Hommikuse seisuga on kõik rajad traktoriga hooldatud ja klassika rajad 96 % ulatuses sees.Rajal on vaja teha veidi saega tõõd et rippuvad puud eemaldada, muidu 4* rada.

  Saku Terviserada / jaanuar 5, 2023
 • Rajameister

  Kõik Saku Rajad hooldatud rulliga . Klassikajälge sees ei ole.

  Saku Terviserada / jaanuar 4, 2023
 • Rajameister

  Rajad hooldamata. Öösel sadanud lund ei ole võimalik hetkel kinni rullida, liiga märg. Õhtul kui temp miinuse poolel ja lumi taheneb saab ehk masinaga peale minna.

  Saku Terviserada / jaanuar 3, 2023
 • Rajameister

  Head suusasõbrad. Seoses jätkuva sula ja vihmaga rajahooldust teostada ei saa. Ootame külmemat ilma ja lund. Seniks toredat aasta lõppu ja liigutavaid elamusi uuel aastal!

  Saku Terviserada / detsember 31, 2022
 • Rajameister

  Suur sula lammutab hoogsalt ka Saku suusaradu. Lähimatel päevadel rajamasin rajal ei liigu, soovitan ka kõndijatel rajal mitte liikuda ja suure vaevaga tehtud rajapõhja rikkuda.

  Saku Terviserada / detsember 30, 2022
 • Rajameister

  Teispäeva õhtune lumekirme kolmapäeva varahommikul kõigil Saku radadel üle rullitud ja kinni pressitud. Täna tuleb kena päikeseline ilm. Suusatama!

  Saku Terviserada / detsember 28, 2022
 • Rajameister

  Teisel Jõulupüha öösel kõik Saku terviserajad hooldatud. Sees ka klassikajälg. Suur sula on muidugi lund kõvasti sulatanud ja paaris kohas klassikajälg hõre.

  Saku Terviserada / detsember 26, 2022
 • Rajameister

  Seoses sulaga ei saa rajahooldust teostada. Oleks hea kui jalutajad pehmet rada ei kahjustaks. Ootame lund ja pakast.

  Saku Terviserada / detsember 21, 2022
 • Rajameister

  Teisipäeva öösel rajad hooldatud..

  Saku Terviserada / detsember 20, 2022
 • Rajameister

  18.detsembri öösel kõik Saku terviserajad hooldatud.

  Saku Terviserada / detsember 18, 2022
 • Rajameister

  Saku kõik rajad, valgustatud kui ka Rabametsa, on hommikul hooldatud. Sees ka klassikajälg.

  Saku Terviserada / detsember 16, 2022
 • Rajameister

  Neljapäeva hommikuks seis järgmine: kõik rajad on pressitud kuid sulalumi ei “luba” klassikajälge sisse tõmmata. Ootame õhtusi , sobilike külmakraade klassika triipude pressimiseks.

  Saku Terviserada / detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Öösel kell 03.30 sai pressitud sulalund 1km ja 2,7 km rajal. Kella 05.30 rajamester taas radadel rajahooldust tegemas ja klassikajälge pressimas. Rabametsa taradele jõuab keskpäevaks

  Saku Terviserada / detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Saku valgustatud radadel ehk 1 km ja 2,7 km, klassikajälg sees. Rabametsas rajad hetkel hooldamata.

  Saku Terviserada / detsember 14, 2022
 • Rajameister

  Tähelepanuks, rada on täis oksarisu. Rajameister tegi mis suutis kuid oleks kena kui iga rajal liikuja viitsiks anda oma panuse okste koristamisesse rajalt. Rajameister tänab.

  Saku Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Kõik Saku rajad öösel ja hommikul rullitud kuid sadanud lund on liiga palju ja see on liiga pehme. Sõita saab vabastiilis, klassikajälge siise tõmmatud ei ole. Arvestama peab , et ka rullitud lumi on ikka veel pehme.

  Saku Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Eilne tuisanud lumi sai öösel kinni rullitud kõigil radadel välja arvatud 2,7 km valgustatud rada. Hommikul rajameister taas radadel ja kõik rajad saavad ka klassikajälje sisse.

  Saku Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Tähelepanuks! Seoses äärmuslike ilmaoludega on Saku suusamaja suletud.

  Saku Terviserada / detsember 12, 2022
 • Rajameister

  11.detsembri õhtul sai Rabametsa rajad sisse sõidetud kuid seoses tugeva tuisuga on old hetkel kehvad. Tore on see, et tuleb juurde lund ning suusarajad saab veel paremaks.

  Saku Terviserada / detsember 12, 2022
 • Rajameister

  Täna hooldatud kõik Saku suusarajad. Rabametsas on 3 km ring koos klassika jäljega hea kuid 7,5 km on sõidetav aga vajab täiendavat lund. Valgustatud suusarajad on väga head, võite võistlussuuska katsetama tulla ;-)

  Saku Terviserada / detsember 10, 2022
 • Rajameister

  8.detsembri õhtul, vastu ööd sai freesitud 1 km ja 2,7 km rada, millele õnnestus ka klassikajälg pressida. Rabametsa rajal on lund klassikajälje jaoks veel vähe aga vabastiili sõiduks piisavalt. 9.detsembril avame ka Saku suusamaja, mis on avatud E-R 16.00-20.00 ja L,P 11.00-20.00

  Saku Terviserada / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  8.detsembri õhtul, vastu ööd sai freesitud 1 km ja 2,7 km rada, millele õnnestus ka klassikajälg pressida. Rabametsa rajal on lund klassikajälje jaoks veel vähe aga vabastiili sõiduks piisavalt. 9.detsembril avame ka Daku suusamaja, mis on avatud E-R 16.00-20.00 ja L,P 11.00-20.00

  Saku Terviserada / detsember 9, 2022
 • Pilt juba täitsa hea ja kui nüüd saaks veel klassikajälje ka, siis ega eriti rohkem õnnest puudu polekski. Siis ainult nii hoida ja loota, et enne aprilli lõppu sulale ei pööraks :))

  detsember 7, 2022
 • Rajameister

  Täna 6.detsembril päeval on rajameister hooldanud Saku valgustatud kui ka Rabametsa rajad. Klassika jälje jaoks on lund veel vähe aga vabastiili harrastajad saavad terviseradu nautida. Head libisemist.

  Saku Terviserada / detsember 6, 2022
 • 1 km ring oli ikka väga halb, ikka väga-väga halb. Tegelikult peaks seal natuke puid ka pügama, kuna reaalselt lumi rajale ei lange, küll aga pudeneb lõputult igasugust sodi rajale, hetkel Harkuga võrreldes ikka öö ja päev ja mitte heas mõttes. Nii jõukas vald, nagu Saku, võiks tegelikult 1 km ringi küll kunstlumest teha.

  detsember 6, 2022
 • Rajameister

  Nädalavahetusel sadanud lumekogus oli oodatust lahjem, seega jätkuvalt võib valgustatud suusaradadel ja ka Rabametsa 3 km rajal sõita kehvema suusaga. Ootame järgnevatel päevadel rohket lund ja oleme operatiivselt valmis suusaradu hooldama.

  Saku Terviserada / detsember 5, 2022
 • Rajameister

  Head talve nautijad. Sobivalt esimeseks advendiks sadas mõõdukalt 3cm jagu lund. Rajal oli näha juba ka esimesi kohalike suusahunte. 1km rajal võib ehk tõesti kehvema suusaga liikuda. Täna said kõik rajad rajarulliga läbi sõidetud ja suurematest kividest, okstest puhastatud. Loodame, et miinuskraadid jätkuvad ja sajab ka ohtralt lumelisa.

  Saku Terviserada / november 27, 2022
 • Rajameister

  Tere head spordisõbrad lähedalt ja kaugelt. Imelised Saku Terviseraja liikumisrajad on heas korras ja sportimiseks avatud 24/7 Liigutavaid elamusi!

  Saku Terviserada / september 19, 2022
 • Rajameister

  Rajameister tänab talvel Saku Terviseradadel sportinuid ja loodust nautinuid inimesi. Oli ilus, lumerohke ja töine talv. Hetkel on veel mitmes kohas metsas väga jäist katet, olge ettevaatlikud.

  Saku Terviserada / aprill 1, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad hooldatud. Head libisemist.

  Saku Terviserada / märts 9, 2022
 • Rajameister

  1km rada väga jäine ja üks lõik on must. 2,7km rajast saab Sõita ainult mägede osa. Metsas suured ringid jäised ja maapind kohati väljas, 3,5km ring sõidetav. Klassikajälg jäine ja kohati on ära sulanud. Head libisemist.

  Saku Terviserada / märts 5, 2022
 • metsaradade kõrval põllul annab ka täitsa edukalt sõita. koorik on kõva sile ja libe

  märts 3, 2022
 • Rajameister

  1km rajal ainult põhjapoolne paun on sõidetav vana suusaga. 2,7km ringil on ainult mäed sõidetavad veel. Metsas on hetkel kõige parem seisus 3,5 km ring, pikkadel ringidel tuleb juba raja keskelt maapind välja. Kevad annab endast jõudsasti märku. Head libisemist.

  Saku Terviserada / märts 1, 2022
 • Rajameister

  1km ka 2.7km ringid hooldatud. Klassilajälg pärast silda. 1km kohati väga jäine. Metsas kõik rajad sõidetavad, kohati jäine.

  Saku Terviserada / veebruar 27, 2022
 • Rajameister

  Metsas rajad hooldatud. Kevad annab endast märku, rajal on mõned jäised kohad. Klassikajälg sai värskentatud. Head libisemist.

  Saku Terviserada / veebruar 26, 2022
 • Rajameister

  Tähelepanuks, 1 km stardilõigul on sula 15meetri ulatuses rada kõvasti rikkunud. Hetkel on ülejäänud rajaosad ning Rabametsarada sõidetavad.

  Saku Terviserada / veebruar 25, 2022
 • Rajameister

  Suur sula laastab ka Saku suusaradu kuid sõita saab Saku 1 km ja 2.7 km radadel ning Rabametsas.

  Saku Terviserada / veebruar 25, 2022
 • Klassikarada pole?

  veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Saku suusamaja on avatud nädalavahetusel 11.00-17.00. Ootame teid rajale!

  Saku Terviserada / veebruar 19, 2022
 • Rajameister

  Sula on teinud küll palju paha kuid Saku Rabametsas rajad sõidetavad. Tähelepanuks, 2,7 ja 1 km rajal sõitjatele. Hetkel suusamaja juurest stardisirgel märgistatud läbimatu lõik. Seega 1 km ringil on sõidetav ainult põhjapoolsem paun.

  Saku Terviserada / veebruar 19, 2022
 • Rajameister

  1km ringil saab sõita suusamaja poolset ringi ja 2,7 km ringil saab sõita mägede poolset ringi. Metsas on kõik rajad sõidetavad.

  Saku Terviserada / veebruar 19, 2022
 • Rajameister

  Suusatada saab metsaradadel vanema suusaga. 1km ka 2,7km ringil sõita ei saa.

  Saku Terviserada / veebruar 18, 2022
 • Rajameister

  Ootame miinus kraade. Sulaga raja hooldust ei toimu.

  Saku Terviserada / veebruar 14, 2022
 • Metsarajad täitsa sõidetavad, kohati väga jäised, tasub ettevaatlik olla.

  veebruar 11, 2022
 • Rajameister

  2,7 km mägisem pool hooldatud. Metsaraja hooldatud , klassika jälg olemas. Head libisemist.

  Saku Terviserada / veebruar 11, 2022
 • kuidas on lood klassikarajaga?

  veebruar 10, 2022
 • Rajameister

  Rajad hooldatud. Head libisemist.

  Saku Terviserada / veebruar 4, 2022
 • Rajameister

  Kõik metsarajad said hooldatud. 2,7km ring sai hooldatud sees ka klassika jälg osaliselt. 1km ring on uisutehnika osa hooldatud ja sees kohati vana klassika jälg.

  Saku Terviserada / veebruar 2, 2022
 • Rajameister

  Metsarajad kõik hooldatud. Sees ka klassikajälg.

  Saku Terviserada / jaanuar 30, 2022
 • Rajameister

  1km ja 2,7km ringil rada rullitud. Metsa radadele tuleb hooldus kui läheb külmemaks.

  Saku Terviserada / jaanuar 27, 2022
 • Rajameister

  1km rada hooldatud, klassika jälge ei ole. Sula on kahandanud lumevarusid. Ootame lume lisa.

  Saku Terviserada / jaanuar 26, 2022
 • Rajameister

  Eile õhtul sai 2,7km ringil tuisu tekitatud hanged laiali lükatud. Klassika jälge ei ole kuna eile õtul läks sulaks. Uus hooldus tuleb siis kui läheb külmemaks.

  Saku Terviserada / jaanuar 24, 2022
 • Rajameister

  Metsarajad hooldatud. 1km valgustatud rada hooldatud 2,7km valgustatud rada hetkel jäised lõigud sees hooldus tuleb õhtul

  Saku Terviserada / jaanuar 22, 2022
 • Rajameister

  Sula on teinud radadega korraliku sulatuse. Radadel palju musta väljas ja jäine. Ootame korralikku lume lisa.

  Saku Terviserada / jaanuar 20, 2022
 • Rajameister

  1km ring on sõidetav paar kohta on jäised, Metsas 3,5 km ring on palju oksa puru ja oksi, pressitud uisutehnika osa, klassika on vana jälg kus on värske lumi peale sadanud. Head libisemist:)

  Saku Terviserada / jaanuar 18, 2022
 • Rajameister

  Kahjuks on sula kahandanud radade lumevarusid märgatavalt. Täna hommikul sai 1km ring freesitud ja osaliselt sisse tõmmatud klassika jälg. 2,7km ring on jäine ja palju on musti kohtasid sees. Metsaradadega sama lugu. Vanem suusk on täna soovituslik. Kui metsas liigute ja näete maha kukunud oksi palun visake need rajalt ära. Ette tänades.

  Saku Terviserada / jaanuar 15, 2022
 • Hea suusataja! Kui sa näed, et keegi on rajal kukkunud ja ise püsti ei saa või tundub muud moodi kahtlane/ülepingutanud, siis tule KOOS temaga rada lõpuni, nii ei jää hiljem kummitama, kas inimene jõudis koju. Eriti palume tähelepanelikud olla rabametsa radadel, kus pole valgustust. Ärme jää lootma, et küll ta välja tuleb. Aitäh!

  jaanuar 13, 2022
 • Suurepärane! Lõpuks ometi. Ideealne rada, ja eriti klassika!

  jaanuar 10, 2022
 • Rajameister

  Täna sai kõikidel radal öösel sadanud lumi pressitud. Klassika jälg sai ka nii valgustatud rajale kui ka metsaradadele. Head libisemist :)

  Saku Terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Täna sai radadel rulliga pressitud värskelt sadanud lund. Klassika jälge on endine.

  Saku Terviserada / jaanuar 8, 2022
 • Kulla rajameister. Palun pressi klassikajälg ka Rabametsa rajale. Ette tänades.

  jaanuar 8, 2022
 • Rajameister

  1 km ja 2,7 km rajad on freesitud ning sees on ka klassikajälg. Õhtul sõidab rajamasin ka Rabametsa rajad üle.

  Saku Terviserada / jaanuar 7, 2022
 • info on täiesti eksitav, klassikajälg 2,7 km ringil on põhimõtteliselt olematu, mõnes kohas on mõni 5-aastane laps midagi klassika jälje laadset sisse sõitnud, aga see on ka kõik. Võtke see eksitav info maha, klassika rajaga pole siin mingit pistmist ja paaristõukeid võib põllul ka teha, see ei muuda põldu klassika rajaks!

  jaanuar 6, 2022
 • Rajameister

  Eile sai 1km, 2,7km ja 3,5km ring freesitud. Sisse sai tõmmatud ka klassika jälg. Head libisemist :)

  Saku Terviserada / jaanuar 5, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad said üle rullitud. Sees on madal klassikajälg 1km, 2,7km ja metsas 3,5km ringil.

  Saku Terviserada / jaanuar 2, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad sai rullitud. Klassika jälge kahjuks veel ei ole.

  Saku Terviserada / detsember 30, 2021
 • Rabametsa rada oli eile talle iseloomulikult konarlik ja paiguti puujuured kergelt väljas. Aga väga ilus sõita!

  detsember 28, 2021
 • Rajameister

  1 km ja 2,7 km radade põhjad said silutud. Head libisemist :)

  Saku Terviserada / detsember 28, 2021
 • Rajameister

  Täna sai kõik rajad rullitud. Klassika jälje jaoks on lund endiselt vähe.

  Saku Terviserada / detsember 26, 2021
 • Rajameister

  Rajad sai täna kõiki pressitud lund on nüüd rohkem aga klassika jälje jaoks on veel vähe.

  Saku Terviserada / detsember 25, 2021
 • Rajameister

  1km ja 2,7km raja põhjad on rullitud. Saab sõita vanema suusaga uisutehnikas. Klassika jälje jaoks lund ikka veel liiga vähe. Häid pühi!

  Saku Terviserada / detsember 24, 2021
 • Rajameister

  Rajapõhjad rullitud aga lund on ikka veel vähe.

  Saku Terviserada / detsember 23, 2021
 • Rajameister

  1km ja 2,7 km ringil lumi rullitud aga lund vähe. Suusatada ei saa.

  Saku Terviserada / detsember 21, 2021
 • Rajameister

  Suusatada ei saa, lumi praktiliselt läinud.

  Saku Terviserada / detsember 15, 2021
 • Rajameister

  Tänase seisuga on lumi multšiga segunenud ja suusatada kahjuks ei saa.

  Saku Terviserada / detsember 6, 2021
 • Rajameister

  Esimene rajapress tehtud. Saab mullasuusaga sõita. Klassika jälge ei ole, lund liiga vähe.

  Saku Terviserada / detsember 4, 2021
 • Rajameister

  Veel suusatada ei saa kuna lund on vähe.

  Saku Terviserada / detsember 1, 2021
 • Rajameister

  Hetkel rada kohati mudane seose remont töödega rajal. Soovitame jalutama tulles kasutada kummikuid :) .

  Saku Terviserada / november 7, 2021
 • Millegi pärast on osa rajast muda väljaks muutunud.

  november 1, 2021
Kooli tee, 75509 Saku, Estonia
59.2990696, 24.6746063
Ava link www.facebook.com/SakuTerviserada Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
-0.5 °C
3.5 m/s
Valgustus
Valgustus
2,7 km ja 1 km
Saku suusamaja on suuskade rendiks avatud:
E-R 16.00-20.00
L,P 11.00-20.00
Sula ja vihmaga on suusamaj suletud

Tegevused

Jooksmine ikoon Jõulinnak ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon Võrkpall ikoon Rullirada ikoon Rattarada ikoon Madalseiklusrada ikoon Matkarada ikoon Jalgpall ikoon Kelgumägi ikoon

Teenused

Suusalaenutus ikoon WC ikoon
1 km valgustatud

1,2 km

2,1 km

2,7 km valgustatud

3,7 km

6,5 km

7,5 km

700 m

3,14 km jalutajate ring (talvel)

Sakus alevikus asub 2,7km valgustatud rada. Saku rabametsas on terviserajad(valgustuseta) pikkustega: 0,7 km; 2km; 3,5km; 7km. Saku rabametsa terviseradade algus on Saku raudteejaama läheduses – üle raudtee rabametsa poole. Raja lähtekohta aitab leida viit raudteejaama eelsel ristteel.

Saku rabametsa terviseraja alguses ja poolel distantsil on infotahvlid kaartidega, samuti on trassi olulisemates kohtades suunaviidad. Pikim tähistatud rada on 7km pikk, varem tagasi pöörates on võimalik läbida ka 3,5km, 2km või 0,7km.

Rabametsa põlluääreses metsaservas paikneb ka rada jalutajatele (~3km rada on tähistatud viitadega). Rada on avatud aastaringselt ja enamus juhtudel hooldatud ka lumisel perioodil, nii pääsevad jalutajatel metsa ega põrku suusarajal suusatajatega.