• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
Disc-golf

“Pirgu terviserada” on saanud 40 vastust

 1. Oli ilus talv. Suusasõiduks on rajad muutunud jäiseks, laskumised ohu piiril, kohati maa välja sulanud – lõpetame. Soovime mõnusat terviseala kasutamist, radadele jalutama, jooksma, kevadet hingama.

 2. Täna viimast korda sellel ilusal talvel sõidame raja korra üle – saab veel päeva-paar suuskadel loodust nautida:)

 3. Talve ärasaatmisrõõm:) – kui ikka tahta, siis vanema suusaga kerge + kraadiga saab veel päris normaalselt sõita (- kraadiga oleks jäine rada ebamugav, ebatasasused ja laskumised ohtlikud). Suvilatega piirnevas lõigus maa väljas, suvilateega kohtudes mõistlik suusad alt võtta ja rannavolle platsi servas uuesti rajale suunduda (siiski üks väike laskumine puude vahel täna samuti lumevaene).

 4. Kui eile oli suusarajad veel head, siis sulailm teeb oma – veekogude vahel kivikesed väljas, mõistlik lõigata ja väikese tiigi ring vahele jätta.

 5. Täna rajad silutud ja tehtud lõikudesse, kuhu võimalik, ka klassikarada, mille kvaliteet lume paksusest olenevalt siiski kõikuv. Suusasõidumõnu saab aga nii või teisiti kätte:) Kelgunõlv on korras, kuid tuubilaenutust koroonapiirangute tõttu enam ei pakkuda ei saa.

 6. Lund tuleb aga juurde ja ülesõidetud suusaradadele (koheva lume tõttu pisut pehme) võib minna ka hea suusaga:)

 7. Kevadised ilmad on asendunud taas talvistega ja nii on suusarajad ning tuubinõlv tuisujärgselt üle sõidetud – saab taas sõita, esialgu igaks
  -juhuks vanema suusaga. Kohati oli lume all tunda rajapõhja jääd – sellega peab arvestama. Rõõmsaid talvelõpu päevi:)

 8. Tänasega on radadel suusasõiduga kõik – kuigi hea tahtmise korral võib veel libistada, on rada suures osas jäine, laskumistel ohtlik, paaris kohas ka maapind väljas. Parem on oodata – kui lund tuleb, taastame rajad kiirelt (põhi on hea). Hea aeg alustada teejooksudega ja rattasõiduga ning ruulib disc-golf.

 9. Tänane sulailm võtab paraku oma – kui eile oli suusaradade seisukord veel hea, siis täna hommikuks on lõiguti muutunud rada jäiseks – sõita saab, kuid siiski on suusatamine targem jätta uue lume ootusesse. Jagame op infot, kui olud muutuvad.

 10. Head EV aastapäeva kõigile:)
  Uisurada kerge freesiga üle sõidetud, saab veel kenasti sõita (täna karjäärialal suur disc-golfi võistlus, rajad pisut kattuvad, kuid usutavalt saab lugupidavalt üksteisest mööda). Klassikarada kahjuks vana, ei kannata uuesti tõmbamist, kuid siiski enam-vähem kasutatav. Küllap värske lume tulles saab veel ka seda uuendada.

  • Kahjuks oli siiski 4-km raja lõpuosa täiesti ära trambitud ja porine. Õnneks suurem osa suusarajast ei kattunud disc-golfi rajaga ja oli üllatavalt heas seisus.
   Aitäh rajameistrile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Pirgu terviseraja IX aastapäevajooks

 • AASTAPÄEVA MÄNG 2020 by DG ACADEMY

 • DISC GOLF ACADEMY AASTAPÄEVA MÄNG 2019 PIRGU 2 X 18

Top