Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Raplamaa

Pirgu terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, mini-seiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet.

Talvel saab suusatada (2km, 3km ringil, 5km arendamisel), sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt discgolfi mänguga 18-rajal (talvel mõni rada vähem).

Pirgu Terviserada pakub võimalust rentida snowtubingurõngaid lastele ja täiskasvanutele ettehelistamisel (peamiselt nädalavahetusel).

Staatuse ikoon
Raja olek: Saab sõita vabatehnikas, kehvema suusaga
Lumekiht: 0 - 8cm
Avatud suusaradu: 3 km
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Pirgu Terviserada
Lumevaestes oludes on suusarajad ootel - põhi on säilinud, trenni vana suusaga teha ka saab, kuigi on jäiseid lõike, oksaprahti, ka maapinda mõttelise lumega, lõik veekogude vahel mitte sõidetav. Tuubinõlv on toimiv.
Rajameister
Rajameister
veebruar 5, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Lumevaestes oludes on suusarajad ootel - põhi on säilinud, trenni vana suusaga teha ka saab, kuigi on jäiseid lõike, oksaprahti, ka maapinda mõttelise lumega, lõik veekogude vahel mitte sõidetav. Tuubinõlv on toimiv.

  Pirgu Terviserada / veebruar 5, 2023
 • Rajameister

  Raja põhi alles, kuid jäine - ootame "taevamannat"

  Pirgu Terviserada / jaanuar 27, 2023
 • Rajameister

  Täna lõunaks uisusuusarajad üle freesitud, klassika toimib, kuigi üksikutes lühilõikudes on vähesest lumest tingituna pisut jäine - kokkuvõtvalt saavad tulijad rahuldavalt suusasõitu ja tuubinõlva, seega talverõõme nautida:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 22, 2023
 • Rajameister

  Ka klassikarada sisse pressitud - lagedamatel kohtadel suhteliselt hea, metsaalustes jäiselt poololematu, selline paraku momendiseis. Uisurada kergelt üle freesitud.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Rohke sulalumi oli murdnud hulga puid ja oksi rajale - eile õhtul koristatud ja uisusuusaraja põhi ning tuubinõlv taas sisse sõidetud. Täna vaatame, kas õnnestub kohati ka klassikajälge tekitada (metsa all on lumi õhukeseks sulanud, lagedatel osadel lund piisavalt) - anname infot.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Kui veel laupäeval kannatas suusauisku sõita, siis pühapäevaga hävis ka see võimalus ning tänasest enam ei tasu rääkida - selline see "talv". Jääme ootama uue talvenäo taastumist ja seniks tuleb jooksutossud jalga tõmmata:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 16, 2023
 • Rajameister

  Ajategurist johtuvalt ei saanud kahjuks teisipäeval külmakraadidega suusaradu hooldama, täna on veel "loetavat" klassikajälge maksimaalselt säästes uisurada üle sõidetud. Eks ta kohati pehme ja oksapurune, aga sõita saab. Kelgunõlv on hea.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 12, 2023
 • Rajameister

  Tegelikult juba üleeile klassikarada sisse pressitud ja kes juhtnud, see ka sõita saanud. Rajad ideaalsed veel pole, kuid normaalses olukorras, kelgunõlv on hea. Täna freesime uisuraja üle ja eemaldame raja kohale paindunud oksi ning puid.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 8, 2023
 • Rajameister

  Peale korralikku lumesadu on rajad ja kelgunõlv triigitud, klassikajälge veel ei ole - ootame järgmist lumelisa.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 5, 2023
 • Rajameister

  Head ja õnnelikku uut aastat:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 1, 2023
 • Rajameister

  Sula on teatud kohad lumest vabastanud, mistõttu on targem rada suusasuletuks kuulutada. Kui keegi väga sõita tahab, siis lõiguti saab seda muidugi teha, kuid parem on paar päeva oodata - tuleb uus lumi koos taastatud rajaga.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 1, 2023
 • Rajameister

  Rada ja kelgunõlv vaatamata sulale veel püsivad, sõita suuska täna saab ning enam-vähem ka klassikat, kuigi jälg lamedaks vajunud (tingimused ei lase uuendada). Rajal pisut puudelt langenud peenprahti, veekogude vaheline mõnemeetrine rajalõik kitsuke. Kohalikke teid hooldav sahamees ei ole kahjuks suusasõber ja võtab oma tööd "südamest, nii et kivid lendavad", kuigi räägitud sai, ehh. Nii oleme teede ületustele labidaga ülekäigud tekitanud, aga ettevaatust ikkagi! Kena aastavahetust ja talverõõme - ega tali taeva jää:)

  Pirgu Terviserada / detsember 30, 2022
 • Rajameister

  Vähene lisalumi uisusuusa rajapoolel pressitud, freesitud; klassikarada ei uuendanud, kuid sõidetav. Eks näeb, mis järjekordse sula järgselt alles jääb... seniks aga, liugu:)

  Pirgu Terviserada / detsember 27, 2022
 • Rajameister

  Eile veelkord rajad üle freesitud, metsavahelistel radadel on muidugi eelmisest sulast peenikest puupuru, kuid üldiselt saab enne järgmist suurt sula normaalselt sõita. Kelgunõlv on samuti sile ja kasutatav.

  Pirgu Terviserada / detsember 26, 2022
 • Rajameister

  Kuna täna veel miinuskraadid ja aeg võimaldas, on rajad veekord korralikult töödeldud. Eks reedeks näeb, mis olukord sulajärgselt olema saab.

  Pirgu Terviserada / detsember 20, 2022
 • Rajameister

  Teeme, kuidas jõuame ja mida meie väiketehnika võimaldab (lumetraktoriga saaks kindlasti parema kvaliteedi). Täna õhtul kerge sulailmaga uisurada freesitud, vast sai pisut parem. Suurem sula ees ja siis me rajale ei lähe, Jõulupühadeks korrastame taas.

  Pirgu Terviserada / detsember 19, 2022
 • Tere Muidu kõik hästi aga laske uisurada ikka täies laiuses üle. Vasakpoolne äär on kohati paksema lumekihi all, takistab veidi ja ka suusakepp kipub kohati läbi minema. Kui 2 korda läbi sõita siis peaks ok olema.

  detsember 18, 2022
 • Rajameister

  Ka klassikarajad nädalavahetuseks olemas, kelgunõlv sile - lumerõõmud ootavad:)

  Pirgu Terviserada / detsember 17, 2022
 • Rajameister

  Lund kenasti lisandunud, rajad üle libistatud, saab taas sõita:) Klassikarada ei jõudnud kahjuks teha. Tänan ka üht vaprat suusatajat, kes oli eelnevalt paksus lumes sõitnud ja rajale langenud puu eemaldanud, eemaldanud oksaprahti ning raputanud okstelt lund:)

  Pirgu Terviserada / detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Peale tuisku eile õhtul rajad ja tuubinõlv üle sõidetud, kohati jäi pehme, klassikat ei teinud - vaatame võimalused üle peale tänaõhtust, -öist lumelisa.

  Pirgu Terviserada / detsember 14, 2022
 • Rajameister

  Tänasest ka klassikajälg sees. Suusasõbrad rajale, sest ilm on tõeliselt ilus ja loodus uhkes talverüüs:)

  Pirgu Terviserada / detsember 10, 2022
 • Rajameister

  Lund muudkui lisandub ja nii on ka täna õhtul suusarajad masinaga üle sõidetud. Rajad on pehmed, kuid sõidumõnu saab sellegipoolest nautida. Pealamp pähe ja rajale:)

  Pirgu Terviserada / detsember 7, 2022
 • Rajameister

  Lumi tuli ja tuleb veel:) Suusarajad ja kelgunõlv õhtupimeduses üle sõidetud, kuid paksu lume tõttu veel pisut pehmed. Nüüd võib ka parema uisusuusaga radu läbida, klassikajälje teeme lähipäevil.

  Pirgu Terviserada / detsember 6, 2022
 • Rajameister

  Eile õhtul tulnud õrn lumi meie piirkonna väikesele lumekihile võimaldab 3 km päris edukalt läbi libistada vanema suusaga. Soovitus karjäärialal silmad lahti hoida - võib veel suusatallaga tabada mõnda üksikut väikest kivikest. Veekogude vahele ei soovita minna. Tuubinõlv toimib. Homme-ülehomme lubab lumelisa, saame rajad kindlasti paremaks. Kena talve:)

  Pirgu Terviserada / detsember 5, 2022
 • Rajameister

  Kuigi lund vähe, on rajadpõhjad koos tuubinõlvaga sisse sõidetud, mutimullahunnikud silutud:) Kuigi karjäärialal ning laskumistel suusatada ei soovita (võib kivikesi tabada) saab esimesed proovid metsa- ja heinamaalõikudel ära proovida. Ootame taevast lumelisa.

  Pirgu Terviserada / detsember 1, 2022
 • Rajameister

  Rajal ja tuubinõlval lund veel vähevõitu ning kuigi oli plaanis täna põhjad sisse sõita, vedas ootamatult tehnika alt. Proovime probleemi võimalikult kiirelt lahendada ja jagame koheselt infot. Kena talve.

  Pirgu Terviserada / november 27, 2022
 • Rajameister

  Oli pikk ja ilus talv, kuid nüüd jätame talvise rajaga hüvasti. Lumejäine ta veel on, kuid kevadiselt on juba lõike, kus maapind juba peagi kõndijaid ja jooksjaid ootab. Üks lomp ka rajal, millest saab metsa kaudu mööda kulgeda. Head algavat ja meeldivat suvist hooaega:)

  Pirgu Terviserada / aprill 1, 2022
 • Rajameister

  Vabandame - info vahepeal seiskunud. Rajad olid kasutatavad, vahepeal kevad saabunud ja ilmastik teinud järk-järgult oma töö. Raja ja tuubinõlva põhi on veel täna alles, kuid üldjuhul jäised. Kui tuleb veel lund, on võimalus taastada andunud suusafännide rõõmuks suusauisu rada... kui, eks siis anname märku:)

  Pirgu Terviserada / märts 28, 2022
 • Täna oli selle talve parim rada :)

  märts 10, 2022
 • Rajameister

  Eile tuli pisut värsket lund ja täna suusauisurada freesiga üle sõidetud, tuubimägi silutud, olemasolevat klassikarada täna veel ei puutunud.

  Pirgu Terviserada / märts 9, 2022
 • Rajameister

  Suusarajad hommikupoolikul uuendatud, tuubinõlv silutud. Tähelepanu! - suusarajal on ühes lohukohas kevadvesi väljas, ümbersõit tähistatud nooltega.

  Pirgu Terviserada / veebruar 26, 2022
 • Rajameister

  Suusauisu rada õhtupoolikul üle freesitud, usutavalt sai paremaks - liugu:)

  Pirgu Terviserada / veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Täna ennelõunal uisurada ja tuubi-kelgunõlv üle libistatud. Rada võib kohati olla pisut pehme, ühes madalamas kohas tikub vesi peale... aga suusasõpru see ei hirmuta:)

  Pirgu Terviserada / veebruar 22, 2022
 • Rajameister

  19.02 suusarajad üle sõidetud ja kelgunõlv silutud, klassikajälg värskelt sisse pressitud. Täna tuleb pisut lund peale, aga usutavalt suusasõpru ei sega. Esmaspäeval, teisipäevad suurem sadu, peale mida uuendame radu ja jagame infot. Kena talve:)

  Pirgu Terviserada / veebruar 20, 2022
 • Rajameister

  Rajad eile õhtupoolikul üle freesitud, klassikajälg uuesti sisse sõidetud - suusad alla ja rajale:)

  Pirgu Terviserada / veebruar 12, 2022
 • Rajameister

  Pisut tukkuma jäänud teave - rajad on sõidetavad (viimane suurem silumine tehtud laupäeval, 05.02), peale seda on sademeid olnud vähe. Jagame infot.

  Pirgu Terviserada / veebruar 8, 2022
 • Rajameister

  Klassika hommikul sisse sõidetud, suusauisurada kohati veidi pehme

  Pirgu Terviserada / veebruar 1, 2022
 • Rajameister

  Viimased päevad on tekitanud lumeuputuse, kuid üritame oma väiketehnikaga radu ikka "triikida", vajaduspõhiselt ja samas võimalikult lumesajujärgselt, et huvilistele suusasõidu rõõmu pakkuda. Nagu eile tormijärgselt on ka täna rajad ja tuubinõlv üle sõidetud. Klassikajälge ei uuendanud, kuna öösel näitab taas lumelisa, kuid teeme selle homme hommikupoolikul.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 31, 2022
 • Rajameister

  Sulajärgne jäine suusauisurada täna õhtul üle freesitud ja tuleb peale ka värsket lund - saab enam-vähem normaalselt sõita. Klassikajälg toimib. Lähipäevad lubavad muudkui lumelisa, katsume sammu pidada ja rajad ikka ära "triikida".

  Pirgu Terviserada / jaanuar 26, 2022
 • Rajameister

  ATV roomikute remont tänu Tarmo`le edukalt teostatud, täna hommikupoolikul suusarajad taas silutud, klassikarada sees, tuubinõlv heas korras. Tulge lumerohket talve nautima:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 23, 2022
 • Rajameister

  Suusarada (uisk) täna rajamasinaga hooldatud. Rohke lume tõttu on rada pehme. Rajamasina tehnilise rikke tõttu ei saanud klassikajälge tõmmata, proovime homme.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 22, 2022
 • Rajameister

  Peale rajamasina pisiremonti sai uisurada õhtupimeduses üle sõidetud (klassika on enam-vähem säilinud), tormijärgselt suusarajale langenud suur paju eemaldatud. Tuubimägi silutud. Homme sula, rada uuendame taas neljapäeva õhtupoolikul koos saabuva lumega.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 18, 2022
 • Rajameister

  Seoses KOMO suusasarja ja Rapla MK MV võistlusega klassikalise tehnika lühikestel distantsidel, on soovitav kl 12-14 suusarajad vabad hoida, et mitte takistada võistlejaid. Peale seda on loomulikult rajad kõigile avatud. Tuubinõlv on samuti freesitud, korras:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 16, 2022
 • Rajameister

  Rajad hommikul hooldatud, sees ka klassikajälg. Rajameister

  Pirgu Terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Rajameister on suusarajad (ka klassikaraja) kenasti sisse sõitnud ja tuubinõlva silunud, st talvenauding terviserajal on tagatud:)

  Pirgu Terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Tänane rohke lumi on suusaradadel ja tuubinõlval üle sõidetud, klassikarada ei õnnestunud teha, proovime homme

  Pirgu Terviserada / jaanuar 5, 2022
 • Täna pärast lõunat sõidetud - rada korralik, klassikajälg samuti (paaris kohas oli tõesti mutimullahunnikuid paista). Tänud rajameistrile tehtud töö eest ja jõudu alanud aastaks!

  jaanuar 2, 2022
 • Rajameister

  Head uut aastat! Aasta algas öise lumega, tuubinõlv ja suusauisu rada silutud,klassikarada sees. Viimane kõikjal küll päris kvaliteetne ei ole, aga silmad lahti, sõita saab (metsaalustes lõikudes metsapuru, mutimulda, rada vajab lisalund). Olge terved, nautige talverõõme ja talvist looduseilu.

  Pirgu Terviserada / jaanuar 1, 2022
 • Rajameister

  Rajad silutud, saab uisku sõita ka parema suusaga. Pisut veel lumelisa ja saame ka klassikaraja. Talvine loodus on imeline, tulge nautima:)

  Pirgu Terviserada / detsember 27, 2021
 • Tere, Kas klassikat saab juba sõita?

  detsember 26, 2021
 • Rajameister

  Öösel sadas lund ja nii võime Pirgu suusarajad ja kelgu-tuubinõlva talvehooajaks avatuks kuulutada:) Karjäärialal võib rajal mõne kivikese leida, seega hea suusaga ei maksa veel tulla. Värske õhk teeb kõigile head - olge terved ja kauneid Jõulupühi.

  Pirgu Terviserada / detsember 24, 2021
 • Rajameister

  Maa taas valge, täna suusaradade ning tuubinõlva põhi üle sõidetud. Suusatada veel ei saa, kuna pressitud kohev lumi piisavat kihti ei taga. Õnneks lubab aga ilmataat pühadeks lisa, nii et peagi avame talihooaja ka Pirgu radadel:)

  Pirgu Terviserada / detsember 21, 2021
 • Rajameister

  Meie suusarajal ja tuubinõlval muutusteta - lund on jätkuvalt vähe ning nii ka eilne pisku asja ei parandanud. Vanade suuskadega saab metsaringi küll läbida, trotsides oksi, okkaid, käbisid ja heina, kuid ametlikult peame radade avamisega ootama järgmise nädala lõpuni, kui sula järgi annab ja taevas lumelisa toob.

  Pirgu Terviserada / detsember 12, 2021
 • Rajameister

  Lund paraku ikka tikutoosi jagu ja nii tuleb suusasõpradel leida meist ida- ja lõunapoolsemad rajad (homme siiski plaanis rajapõhjad üle libistada, eks näeb:)

  Pirgu Terviserada / detsember 3, 2021
 • Rajameister

  Talv tulnud:), kuid lund suusaradadele ja tuubinõlvale täna veel napib, täpsustame olukorda reedel

  Pirgu Terviserada / detsember 1, 2021
Ilm
Ilm
-1.8 °C
2.3 m/s
Valgustus
Ei ole valgustatud
Sellel rajal ei ole valgustust

Tegevused

Discgolf ikoon Jooksmine ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Madalseiklusrada ikoon Mobo rada ikoon Mänguväljak ikoon Orienteerumise püsirada ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon Talvine tuubirada ikoon Ujumiskoht ikoon

Teenused

WC ikoon
2km

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, mini-seiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet.

Talvel saab suusatada (2km, 3km ringil, 5km arendamisel), sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mobo) ja aastaringselt discgolfi mänguga 18-rajal (talvel mõni rada vähem).

Pirgu Terviserada pakub võimalust rentida snowtubingurõngaid lastele ja täiskasvanutele ettehelistamisel (peamiselt nädalavahetusel).