• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
disc-golf 9 korvi

“Paluküla Hiiemäe terviserada” on saanud 40 vastust

 1. Hei suusasõbrad! Suusarajad ja mägi rajamasinaga täna hommikul hooldatud, rada kolm korda pressitud, väga heas seisukorras, vabatehnikarada ja klassikarada, saab sõita hea suusaga. Õhtul on 2km ja 3 km rajad valgustatud kuni 21:00-ni, mägi 22:00-ni. Raja ääres lume raskusel kaardunud puid, ole ettevaatlik. Mäe juures asuvad valgustatud tualetid. Head libisemist!

 2. Täna sajab tugevalt vihma, hea suusaga enam tulla ei saa. Vihmaga raja olud muutuvad, palume olla ettevaatlik.

 3. Tere! Kas Paluküla hiiemäel ka mingisuguseid arenguid silmapiiril on? Näiteks lähiaastatel. Või puukallistajate taktikepi all keelatud kõik areng eelkõige kunstlume ja suusatõstuki poole?
  Minu arvates oleks sellel keskusel kõvasti jumet. Valgehobusemäe keskus on hea näide. Tunnustan ja hindan teie tööd praegugi, mil vastaseid on vist palju (hiielised).

  • Täname küsimuse eest. Sellel lehel anname teavet raja ja mäe hetkeolukorra kohta. Küsimus saatke meilile.

 4. Hei suusasõbrad! Suusarajad ja mägi rajamasinaga hooldatud, vabatehnikarada ja klassikarada, saab sõita hea suusaga. Õhtul on 2km ja 3 km rajad valgustatud kuni 21:00-ni, mägi 22:00-ni. 5 km rada rajamasinaga värskelt tehtud. Lume raskusel võivad oksad rajale kaarduda, ole sõites ettevaatlik ja tähelepanelik. Rajal võib olla üksikuid väikseid oksi. 5 km rada kolm korda pressitud, 5 km rada sobib kogenenud sõitjale. 2 km; 3 km; 5 km rajal tehtud rajaprofiili muudatus. Parkla korras. Mäe juures asuvad valgustatud tualetid. Head libisemist!

 5. Tänud, et ikka asjaga tegelete. Paluküla raja olid mimeid aastaid minu lemmikud. Kahju ainult, et on inimesi kes kõigele ja kõigile vastu töötavad, miks, ilmselt ei oska nad seda ise ka seletada. Selleaegne vallavalitsus muidugi ka veidi pehmo oli, et asjad sinnamaani lasi. Pagan, küll Kõrvemaal, Valgehobusemäel, Tallinas Nõmmel saadakse asjaga hakkama, Palukülas vanad mädanenud lepad hiiepuud :)).

  • Nõustun teiega 100%! Nii hästi öeldud. Tänu rajameistritele ka minu poolt. Head rajad ja infot tuleb sagedamini kui eales varem. Hea töö!!

 6. Hei suusasõbrad! Suusarajad ja mägi rajamasinaga hooldatud, vabatehnikarada ja klassikarada, saab sõita hea suusaga. Õhtul on 2km ja 3 km rajad valgustatud kuni 21:00-ni, mägi 22:00-ni. 2 ja 3 km rada puhastatud kaardunud puudest, tehtud rajaprofiili muudatus, rada hooldatud pressitud viis korda. Parkla korras. 5 km rajaga tegeletakse, rada hetkel suletud, lume raskusel murdunud, kaardunud puude tõttu.
  5 km rada on suletud.

 7. Lumega on 3 ja 5 km rajale puud lumeraskusega langenud looka ja tegeleme raja korrastamisega.
  Suurel väljal tehtud 1 km rada kus saab suusatada. Kui rajad korras anname teada.

 8. Nõus Rainiga! Eelnevatel aastatel ka vähese lumega on üritatud parimat! Praegu tundub, et jääb midagi vajaka – kas oskusi, tahtmist pürgida parima poole või …!?

  • Täname tagasiside eest E.S.
   Eelmise sajandi kasutatult soetatud rajamasin on Palukülas teinud 20 aastat tööd, vajab igapäevast tööd ja putitamist, ei ole enam nii heas korras, survesilindri kinnitus mitmeid kordi parandatud ja survet rohkem ei saa peale panna.

  • Käisin ka eile sõitmas ja klassika jäljes küll pettusin. Laskumisel oli seal sõita raske jäljes. Pigem ohtlik kohati. Keskel olev vall oli üllatav tõesti, kuid talutav. Kekkose raja kurvides oli isegi kõrgem vall. Minu arvates jääb puudu palukülas kunstlumest. Kujuta ette kui suurepärane keskus see võiks olla. Otse kesk eestis.

 9. Uisuosa oli küll täitsa hea, see väike pehme vallike ei seganud kuna rada oli piisavalt lai. Klassikat sai ikka hea suusaga sõita, aga palju oli rohelist väljas, mitte pinnast. Lund oleks juurde vaja. Ja tõsi, võsa hakkab klassikale äärest kohati peale tulema. Kurvidega kiired laskumised on head Paluküla maasikad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Viljandimaa MV I etapp (vabatehnika)

 • JÄRVA VALLA SEERIAVÕISTLUS SUUSATAMISES 2019

 • KoMo KV ja maakonna MV klassika lühike Pirgus