Sihtasutus Eesti Terviserajad on asutatud 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia AS-ide poolt. Sihtasutuse põhitegevuseks on Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamise nõustamine, arendustegevuste koordineerimine ja finantseerimisele kaasaaitamine.
Eesmärgiks on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Hetkeseisuga on Eestis 118 terviserada.
Sihtasutuse juhataja
2012. aastal pälvis SA Eesti Terviserajad Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna Sport ja keskkond. Aastatel 2004 kuni 2013 on terviseradade arengusse investeeritud üle 23 miljoni euro, sealhulgas on panustanud SA Eesti Terviserajad, kohalikud omavalitsused, Kultuuriministeerium ning Euroopa Liit.
Soovime, et võimalikult paljudele inimestele kättesaadavad terviserajad on Eesti inimeste kasutuses aastaringselt ning me kõik saame sõltumata aastaajast ja kellaajast nautida tervistavat liikumist värskes õhus – ükskõik millises Eesti otsas me ka poleks.
SA EESTI TERVISERAJAD
Eesti juhtiv ehitusettevõte Merko väärtustab sporti ja tervislikke eluviise, panustades spordi arendamisse ja projektidesse, mis aitavad kaasa paljudele inimestele sportimise ja liikumise ning aktiivse puhkamise võimaluste loomisele. Lisaks Terviseradadele toetab Merko Eesti tennist.
Kas mäletad veel seda tunnet pärast väikest metsajooksu? Kuidas keha suriseb ning on üdini virgunud ja värske. Meile see tunne meeldib ning seepärast tahame, et võimalikult paljudel eestimaalastel oleks võimalus harrastada tervisesporti heas korras ning valgustatud terviseradadel. Et spordielu Eestis edeneks, oleme lisaks terviseradade arendamisele õla alla pannud ka Eesti noorte suusatajate toetamisele ning neile parimate treeningvõimaluste loomisele.
Eesti Energia missioon on anda kogu oma energia inimese heaks. Aitame oma energiaga eestimaalaste seas tervisliku eluviisi ja mõtteviisi levikule kaasa. Väärtustades eestimaalaste head enesetunnet, arendame koos Swedbanki ja Merkoga Eesti Terviseradasid, tuues valguse seni hämaratele või valgustamata looduslikele terviseradadele.
Loodushoiuga tegelevad inimesed RMKs teevad omalt poolt kõik, et riigimets ning RMK hoole all olevad rahvuspargid ning muud kaitsealad pakuks võimalikult mitmekesiseid puhkevõimalusi ning sealjuures ei saaks kahjustada sealne elustik. RMK rajab matkaradu, hooldab ööbimiskohti, tähistab kauneid puhkepaiku ja valmistab ette laagri- ning lõkkeplatse. Puhkevõimaluste loomise kõrval jagab RMK ka loodusharidust.
Kultuuriministeerium ja Eesti Terviserajad teevad koostööd terviseradade ja tervisespordikeskuste arendamisel üle Eesti.