Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration

Üldinfo

Et tervena elatud aastaid oleks rohkem!

Sihtasutuse Eesti Terviserajad asutasid 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Sihtasutus on terviseradade võrgustiku katusoganisatsioon, mille põhitegevusteks on:

Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamise nõustamine, arendustegevuste koordineerimine, finantseerimisele kaasaaitamine, võrgustiku kommunikatsioon ja koostöö liikumisharrastuse populariseerimisel ning inimeste tervise edendamisel. Võrgustiku arendamisel on olulisteks püsipartneriteks Kultuuriministeerium ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

ETR missioon on kindlustada enamikule Eesti elanikkonnast tasuta kodulähedane terviseradade võrgustik aastaringseks liikumisharrastuseks. 

ETR visioon on, et Eesti elanikkond liigub regulaarselt ja eestimaalaste tervena elatud aastad tõusevad Euroopa keskmisele tasemele.

ETR võrgustikus on tänaseks Eesti 122 hooldatud terviserada 1100 kilomeetril, 29 rajal on olemas või väljaarendamisel kunstlume tootmise võimekus. Terviseradu hooldab ligi 200-liikmeline rajameistrite meeskond, kes on omavalitsuse või tervisespordikeskuse palgal. 

ETRi asutajad on 2022. aasta seisuga terviseradade arendamisse investeerinud kokku 5,6 miljonit eurot. Riigi, kohalike omavalitsuste ja Euroopa Liidu fondide kaasamise tulemusena ulatuvad investeeringud terviseradade taristusse üle 55 miljoni euro. 

ETR strateegia 2021-2025.

ETR arendab koostöös Tallinna linnaga Tallinna terviseradasid ning neid ühendavaid kergliiklusteid. Eesmärgiks on, et kõigil tallinlastel oleks kodulähedased terviserajad ning need oleks omavahel liikumisradadega ühendatud. Vaata kaarti: https://terviserajad.ee/tallinn/

Eesti Terviserajad
15 aastat pidevas liikumises

SA EESTI TERVISERAJAD
Registrikood: 90008821
KMKR: EE 100966536
Juriidiline aadress: Liivalaia 8, Tallinn 15040
Postiaadress: Järvevana tee 9g, Tallinn 11314
Arveldusarve nr. EE852200221027472704

Sihtasutuse juhataja:
Assar Jõepera
assar@terviserajad.ee
+372 518 8994

Terviseradu arendavad:

Merko ehitab tulevikku ja rajab paremat elukeskkonda. Teeme seda iga uue hoone ja
rajatisega, mis tublide merkolaste käe all valmib.
Oleme kolmekümne aastaga rajanud Eestis, Lätis ja Leedus uue kodu 8500 perele.

Iga rajakilomeeter on samuti investeering tulevikku. Tahame, et iga inimene saaks igal ajal ja kõikjal Eestis nautida tervistavat liikumist, sest iga samm ehitab tervist!

Kas mäletad veel seda tunnet pärast väikest metsajooksu? Kuidas keha suriseb ning on üdini virgunud ja värske? Meile see tunne meeldib ning seepärast tahame, et võimalikult paljudel inimestel Eestis oleks tasuta sportimise võimalused just sellel ajal, kui neile kõige paremini sobib. Lisaks terviseradade arendamisele oleme õla alla pannud ka projektidele, mis innustavad lapsi ja noori aktiivselt liikuma ning selle kaudu ka oma vaimset tervist hoidma. Alates 2016. aastast on meilt kord aastas võimalik taotleda rahastust noorte liikumis- ning spordiprogrammide elluviimiseks.

Eesti Energia missioon on anda kogu oma energia inimese heaks. Aitame oma energiaga eestimaalaste seas tervisliku eluviisi ja mõtteviisi levikule kaasa. Väärtustades eestimaalaste head enesetunnet, arendame koos Swedbanki ja Merkoga Eesti Terviseradasid, tuues valguse seni hämaratele või valgustamata looduslikele terviseradadele.

Partnerid:

Kultuuriministeerium ja Eesti Terviserajad teevad koostööd terviseradade ja regionaalsete tervisespordikeskuste (igas maakonnas 1-2) arendamisel üle Eesti.

Loodushoiuga tegelevad inimesed RMKs teevad omalt poolt kõik, et riigimets ning RMK hoole all olevad rahvuspargid ning muud kaitsealad pakuks võimalikult mitmekesiseid puhkevõimalusi ning sealjuures ei saaks kahjustada sealne elustik. RMK rajab matkaradu, hooldab ööbimiskohti, tähistab kauneid puhkepaiku ja valmistab ette laagri- ning lõkkeplatse. Puhkevõimaluste loomise kõrval jagab RMK ka loodusharidust.

15 aastat pidevas liikumises

Eesti Terviserajad 15. sünnipäeval vaatasime koos toetajate ja partneritega tagasi, mis me selle aja jooksul saavutanud oleme, ning mis on meie tulevikuplaanid.