Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Järvamaa

Paide terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

TALV:
Paide loodusliku lumega suusarada asub Kriileväljal Paide tehisjärve ümbruses pikkusega 1,75km. Ja 1,2 km suusarada asub tehismaastikul, jäätmejaama tee ääres.

SUVI:
Paide matkarada saab alguse staadionite vaheliselt alalt ning kulgeb Reopalu ja Pärnu jõe kallastel. Raja läbitavus sõltub ilmastikuoludest. Kevadised suurveed ja pikemad vihmaperioodid muudavad raja kuiva jalaga läbimatuks.

Staatuse ikoon
Raja olek: Lund on vähe, suusatada ei saa
Lumekiht: 10cm
Avatud suusaradu: Tehisjärve ümber ~1,7km
Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km.
Tehismaastik~1,4km.
Tehismaastik koolipark~1,6km.
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Paide terviserada
Hei! Lund ja külma on tulnud. Ootame kuni külm vesised kohad korralikult kinni kaanetab ja proovime esimesel võimalusel hoolduse teha. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.
Rajameister
Rajameister
jaanuar 21, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Hei! Lund ja külma on tulnud. Ootame kuni külm vesised kohad korralikult kinni kaanetab ja proovime esimesel võimalusel hoolduse teha. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / jaanuar 21, 2023
 • Rajameister

  Hei suusasõbrad! Teisipäeval sai uue rajatraktoriga üle käidud ainult tehismaastiku ja kooli pargi rada. Kohati on lund vähe ja maa väljas. Hetkel on täielikult hooldamata tehisjärve rada ja suuremas osas on hooldamata ka jõeäärne rada. Hooldust saame teha siis kui tulevad jälle miinuskraadid. Uue masinaga harjumine ja õppimine võtab aega ja esialgu võib rada olla mitte kõige parem.. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / jaanuar 11, 2023
 • Rajameister

  Neljapäeva õhtul kõik rajad (tehisjärve , jõeäärne , tehismaastik ja kooli pargi rada) masinaga hooldatud. Kohati on lund vähe ja ma väljas. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / jaanuar 5, 2023
 • Tere! Kas Paides saab kusagil suusatada?

  jaanuar 5, 2023
 • Tere! Täna 25.12 kell 15 seis järgmine: Järve ümbrus väga kehv ja pole sõidetav … tehismaastik jõe ääres rikutud jalutajate poolt, muidu oleks super kiire rada. Vana prügila mäed super kvaliteet ja kiire rada (sõitsin 10 ringi). Kooli ümbruse ring kehva ja risu täis. Olin kogu 2h sõiduaja üksi radadel … nüüd kõik kapsaid ja liha maha sõitma … Tartu Maratonil näeme! Respect Rajameistrile

  detsember 25, 2022
 • Rajameister

  Hetke seisuga on sula teinud halastamatut tööd ja kohati on rada pehme ja maa väljas. Esialgu sulaga rajahooldust ei ole plaanis. Vaatame mida ilm teeb. Kes sõita tahab see ilmselt mingitel lõikudel seda ka saab. . Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / detsember 23, 2022
 • Tere! Kas keegi oskab öelda tänast (23.12) raja olukorda just jõe äärset, prügila mägesid ja kooli ümbrust? Mis on rajameistri plaanid 24.12 ja 25.12 kui taas külmaks (-6C) läheb? Tänan

  detsember 23, 2022
 • Rajameister

  Laupäeva hommikul kõik rajad (tehisjärve , jõeäärne , tehismaastik ja kooli pargi rada) masinaga hooldatud. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / detsember 17, 2022
 • Rajameister

  Teisipäeva õhtul kõik rajad (tehisjärve , jõeäärne , tehismaastik ja kooli pargi rada) on masinaga hooldatud. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km. Suuski määrib ja hooldab tööpäevadel Paide rattapood, Rüütli 10.

  Paide terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Hei suusasõbrad! Head uudised! Kõik rajad (tehisjärve , jõeäärne , tehismaastik ja kooli pargi rada) on masinaga hooldatud ja väga heas korras! Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Tehisjärv- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,4km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  Hei! Raja põhi on esimene kord tallutud ja hetkel veel suusatada ei saa. Anname kohe teada kui rada valmis.

  Paide terviserada / detsember 7, 2022
 • Rajameister

  Kolmapäeva õhtul kõik rajad masinaga üle käidud. Kuna järveääres on rada kohati jääs ja lund napib läheb rada kohati järvejääl. Jõeääres ja tehismaastikul on rajaolud veel head aga ka seal hakkab kergelt jäiseks muutuma. Klassikajälge praktiliselt ei ole. Kooli pargi ringi enam ei hoolda. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km.

  Paide terviserada / märts 17, 2022
 • Rajameister

  Laupäeva päeval kõik rajad masinaga üle käidud. Tehismaastikul jäi klassikajälg vana. Kuna järveääres on rada kohati jääs ja lund napib läheb rada kohati järvejääl. Jõeääres ja tehismaastikul on rajaolud väga head. Kooli pargi ringi enam ei hoolda. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km.

  Paide terviserada / märts 12, 2022
 • Rajameister

  Laupäeval kõik rajad masinaga üle käidud. Klassikajälg jäi vana. Kuna järveääres on rada kohati jääs ja lund napib läheb rada kohati järvejääl. Jõeääres ja tehismaastikul on rajaolud väga head. Kooli pargi ringi enam ei hoolda. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km.

  Paide terviserada / märts 5, 2022
 • Rajameister

  Teisipäeva hommikul kõik rajad masinaga üle käidud. Klassikajälg jäi vana. Järveääres on ka rada kohati jäine kuna lund napib. Jõeääres ja tehismaastikul on rajaolud väga head. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / märts 1, 2022
 • Rajameister

  Teisipäeva õhtul kõik rajad masinaga üle käidud. Klassikajälg kohati jäine. Järveääres on ka rada tagapool veidi jäine. Jõeääres ja tehismaastikul on rajaolud väga head. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Hetkel on kõik rajad jäised ja kohati jääs, seega sõita on keeruline. Vaatame jooksvalt mis ilm teeb ja mida meil teha on võimalik. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / veebruar 13, 2022
 • Rajameister

  Reede õhtul kõik rajad freesiga üle käidud. Klassikajälg jäi vana. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / veebruar 11, 2022
 • Rajameister

  Esmaspäeva õhtul kõik rajad hooldatud. Lumi ja sula on teinud hoolduse keeruliseks. Pikemate miinuskraadidega saab vast raja heaks. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / veebruar 8, 2022
 • Rajameister

  Kolmapäeva õhtul kõik rajad hooldatud. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / veebruar 2, 2022
 • Rajameister

  Esmaspäeva lõunaks kõik rajad hooldatud. Suuski määrib ja hooldab Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 31, 2022
 • Rajameister

  Pühapäeva hommikul hooldatud masinaga tehisjärve rada ja pärastlõunal jõeäärne rada, tehismaastik ja kooli pargi rajad. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 30, 2022
 • Rajameister

  Pühapäeva hommikul tehisjärve rada masinaga tallutud ja hooldatud. Sees ka klassikajälg. Teiste radade tallamine ja hooldus alles käib ja seal veel sõita ei saa. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 30, 2022
 • Rajameister

  Laupäeva hommikul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Kohati võib rada olla jääs. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajad: Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 29, 2022
 • Rajameister

  Hetkel on sula ja vihm ilmselt rajaolusi muutnud. Kohati võib olla vesine ja pehme. Samuti on kohati maa väljas. Nädala lõpupoole kui lubab külmakraade ja lund saab vast jälle rajad masinaga üle teha. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 25, 2022
 • Rajameister

  Pühapäeva õhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Kohati võib rada olla jääs. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 23, 2022
 • Rajameister

  Reede õhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Kohati võib rada olla jääs. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 21, 2022
 • Rajameister

  Rada on sula ja vihma tulemusena jääs. Enne lume lisandumist rajahooldust ei saa teha.

  Paide terviserada / jaanuar 14, 2022
 • Rajameister

  Pühapäeva hilisõhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajaolud väga head! Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Kas täna õhtul olaanis rada üle ka teha? Hetkel palju lund tulnud ja soita paris jama

  jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Laupäeva hilisõhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajaolud väga head! Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Neljapäeva õhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Rajaolud väga head! Tehisjärve ümber ~1,7km Mündi ringtee- lihakombinaadi sild- tehismaastik ~2,7km. Tehismaastik~1,1km. Tehismaastik koolipark~1,6km.

  Paide terviserada / jaanuar 6, 2022
 • Rajameister

  Pühapäeva õhtul kõik rajad masinaga hooldatud. Sees ka klassikajälg. Suuski määrib ja hooldab, Paide rattapood, Rüütli 10. Head uut aastat!

  Paide terviserada / jaanuar 2, 2022
 • Rajameister

  Neljapäeva lõunal sai kõik rajad masinaga läbi sõidetud. Prooviks sai ka järve äärde klassikajälg sisse sõidetud aga lund on vähe ja maa on kohati väljas. Head vana aasta lõppu!

  Paide terviserada / detsember 30, 2021
 • Rajameister

  Pühapäeva õhtul kõik rajad masinaga siledaks tõmmatud. Klassikajälge veel pole aga rajapõhi peaks juba päris hea olema.

  Paide terviserada / detsember 26, 2021
 • Rajameister

  Laupäeva õhtul kõigil radadel värske lumi kokku pressitud. Klassikajälge veel sees ei ole. Kui lund veel veidi juurde tuleb siis ilmselt lähipäevadel saab juba masinaga radasi hooldada.

  Paide terviserada / detsember 25, 2021
 • Rajameister

  Hei! Eile said kõik rajapõhjad esimest korda peale sula jälle tallutud aga lund on ikka vähevõitu ja maa kohati väljas. Suusaga millest kahju pole võib vast juba proovida... Häid pühi!

  Paide terviserada / detsember 25, 2021
 • Kuidas olukord?

  detsember 25, 2021
 • Rajameister

  Sula on teinud oma töö ja lund ei ole.

  Paide terviserada / detsember 17, 2021
 • Rajameister

  Kolmapäeva õhtul said rajapõhjad tallutud. Kohati maa väljas. Kehvema suusaga midagi vast juba teha saab. Ootame lumelisa!

  Paide terviserada / detsember 2, 2021
 • Rajameister

  Hetkel on lund veel vähe ja suusatada ei saa. Järveääres ja Peetri pargis said mutimullahunnikud ära silutud, et saaks lume tulekul suusarada tegema hakata. Ootame lund!

  Paide terviserada / november 27, 2021
Ilm
Ilm
Temperatuuri info puudub
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Ei ole valgustatud
Sellel rajal ei ole valgustust

Tegevused

Jooksmine ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon
Ümber järve

Tehismaastik

Tehismaastik-Peetri park

Mündi ring - Tehismaastik

Paide loodusliku lumega suusarada asub  Kriileväljal Paide tehisjärve ümbruses  pikkusega 1,75km. Ja 1,2 km suusarada asub tehismaastikul, jäätmejaama tee ääres.

Paide matkarada saab alguse staadionite vaheliselt alalt ning kulgeb Reopalu ja Pärnu jõe kallastel. Raja läbitavus sõltub ilmastikuoludest. Kevadised suurveed ja pikemad vihmaperioodid muudavad raja kuiva jalaga läbimatuks.