Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Harjumaa

Padise terviserada

Viimati muudetud: 28. juuni 2022, 9:20
Lemmikute lisamiseks logi sisse

Padise terviserajad asuvad vaheldusrikkal valdavalt männi metsaga kaetud kaunil maastikul. Valdav osa rajast kulgeb Kloostri jõe kallastel. Radade lähedusse jääb hulgaliselt huviväärsusi: Padise klooster, mõisa kompleks, vanalinnamägi jne. Radade võrgustik on mitmekesine. Suurim kõrguste vahe rajal on 15m, kus pikimad lamedad tõusud on ligi 300m pikad. Pikim ring on 6,3km pikk. Rajad on lihtsasti kombineeritavad, võimaldades kombineerida endale sobiliku pikkuse ja raskusastmega ring. Rajad on sobilikud jalutamiseks, jookmiseks, matkamiseks, rattasõiduks, kepikõnniks, lumega perioodil muidugi suusatamiseks. Olemas ka eraldi kelgumägi.
Padise terviseraja 1,1 km pikkune rajaosa on valgustatud ja sõidetav mõlemas suunas, moodustades 2,2 km valgustatud ringi. Rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal.

Ilm
Ilm
21.3 °C
1.2 m/s
Valgustus
Valgustus
Valgustatud ca 800m Viruküla-Padise teeäärne rajalõik, mida saab suusatada edasi tagasi.
Valgustus süttib koos Padise tänavavalgustusega. Saab ka eraldi lülitada Padise katlamaja juures paikneva jaotuspunkti seinalt, juhul kui valgustus ei põle.
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Padise Suusarajad
Päeval sulatab öösel külmetab. ca 1/4 rajast on muutunud puhtaks jääks. Meie rajatehnika ei võimalda jääd freesida/purustada. Seega raja hooldust enam teostada ei saa. Lõiguti saab siiski veel vabastehnikas suusatada.
Rajameister
Rajameister
märts 4, 2022
Kõik kommentaarid
Veski Linnamäe, 76001 Padise, Estonia
59.2253919, 24.1421556
Google Maps Juhised kohalejõudmiseks

Tegevused

Jooksmine ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon
  • 2 km valgustatud
  • 1 km sprint
  • 2,7 km
  • 5 km
  • 6 km raske uus
  • 300 m lisa
2 km valgustatud

1 km sprint

2,7 km

5 km

6 km raske uus

300 m lisa

Padise terviserajad asuvad vaheldusrikkal valdavalt männi metsaga kaetud kaunil maastikul. Valdav  osa rajast kulgeb Kloostri jõe kallastel. Radade lähedusse jääb hulgaliselt huviväärsusi: Padise klooster, mõisa kompleks, vanalinnamägi jne. Radade võrgustik on mitmekesine. Suurim kõrguste vahe rajal on 15m, kus pikimad lamedad tõusud on ligi 300m pikad. Pikim ring on 6,3km pikk. Rajad on lihtsasti kombineeritavad, võimaldades kombineerida endale sobiliku pikkuse ja raskusastmega ring. Rajad on sobilikud jalutamiseks, jookmiseks, matkamiseks, rattasõiduks, kepikõnniks, lumega perioodil muidugi suusatamiseks. Olemas ka eraldi kelgumägi.

 Padise terviseraja kaart 17 1,1 km pikkune rajaosa on valgustatud ja sõidetav mõlemas suunas, moodustades 2,2 km valgustatud ringi. Rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal.

Viimased kommentaarid

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar