• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
kepikõnd
matkamine

“Padise terviserada” on saanud 59 vastust

 1. Järjekordne suur sula võtab radadest viimast. Sulaga me rajahooldust teha ei saa. Suusatada saab olemasolevatel rajapõhjadel. Rajaolud varieeruvad kohati veel normaalsed ja klassika jäljega, kohati rajapõhjad auklikud.

 2. Padise terviseraja metsa ringid värskelt hooldatud. Kahjuks on siiakanti sadanud peale sulasid vaid 5cm lund. Vanade põhjade ja pisukese lumelisa toel siiski metsa ringid (valgustatud, 2,7km ja 4km) rahuldavas seisukorras. Seal kus lumekihi paksus lubas sees ka klassika jälg (ca 3,2km ulatuses 4km ringist).

 3. Padise suusaradadele on peale pikka sula peale sadanud kahjuks kõigest paar cm värsket lund. Vanadest radadest on alles raja põhjad, mis sai täna uue lumega rajahoolduse käigus segatud. Hetkel ringina sõidetav pea 4km metsaring. 3km ringist on rajakvaliteet hea. 1km jagu jäisem aga suusatatav. Seega raja olud rahuldavad. Osaliselt ka klassika jälg.

 4. Kui sõita maantee piki maantee äärt mööda 2.7 km ringi parkimisplatsi suunas ja keerata esimesest ristumisest vasakule 5 km rajale. Järgmisest ristumisest jälle vasakule 2,7 km rajale, saab 2 km pikkuse ringi.
  Täna ennelõunal oli seal paari cm paksune veidi jäise lume kiht. Jääd on vaid paar väikest laiku.
  Libisemine väga hea.
  Ka klassikajälg on kasutatav.

 5. Kahjuks Padise kandise eile sadanad lumi sulas pluskraadide toel ja maha jäi väga vähe. Ööga on jäistele suusaraja põhjadele väike kirme peale sadanud. Raja hoolduseks lund liiga vähe. Matsa radadel lõiguti olud rahuldavad, lõiguti jäised/vähese lumega.

 6. Eile hilisõhtul sai veel suusatada 3,5km pikkust metsaringi. Ilmselt on see sõidetav veel mõned päevad. Parklast Linnamäe poole kulgev lõik ja mõned lõigud veel on jäised, ülejäänud osas rada arvestades pea 2 nädalat kestnud suurt sula veel suusatatav.

 7. Enamik radade võrgust on suured sulad üle elanud ja sõidetavad. Kohati on jäisemaid lõike ja suurel ringil üksikuid ära sulanud lõigukesi. Suuremas osas 5km metsa ringist on olud arvestades sooja kraade suuskadega normaalselt sõidetavad. Täielikult suusatatav on 2,7km ring. Raja hooldust antud oludes raja olusid ei paranda. Seega hommiku poolikul peale öiseid miinuskraade võib rada olla jäine.

 8. Tere! Käisime kogu perega 3 nädalat pea iga päev Padise suusaradadel suusatamas. Jäime väga rahule! Aitäh!

 9. Suur sula on jõudnud ka Padise terviseradadele. Rajad on mustad, pehmed ja kohati vesised, siiski osati suuskadega sõidetavad. Sula ilmadega raja hooldust teha ei saa, seega kasutatavad olemasolevad rajapõhjad.

 10. Kogu radada võrk 23.02.21 ennelõunal hooldatud. Ööga tekkinud jää läbi freesitud ja hetkel raja olud head. Sees nii klassika kui ka vabatehnika rada.
  Hooldatud ka kelgumägi.
  Lumeolud hetkel head. Kahjuks sajab õues vihma, seega raja olud muutuvad pidevalt. Öösel lubab kerget miinust, siis võib rada uuesti kiiresti jäiseks minna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 6

Tulevad Sündmused

 • Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

 • 2+2 liikumispiirang

 • Sportlik uisuhommik

Top