Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Harjumaa

Padise terviserada

Viimati muudetud: 2. dets. 2022, 12:45
Lemmikute lisamiseks logi sisse

Padise terviserajad asuvad vaheldusrikkal valdavalt männi metsaga kaetud kaunil maastikul. Valdav osa rajast kulgeb Kloostri jõe kallastel. Radade lähedusse jääb hulgaliselt huviväärsusi: Padise klooster, mõisa kompleks, vanalinnamägi jne. Radade võrgustik on mitmekesine. Suurim kõrguste vahe rajal on 15m, kus pikimad lamedad tõusud on ligi 300m pikad. Pikim ring on 6,3km pikk. Rajad on lihtsasti kombineeritavad, võimaldades kombineerida endale sobiliku pikkuse ja raskusastmega ring. Rajad on sobilikud jalutamiseks, jookmiseks, matkamiseks, rattasõiduks, kepikõnniks, lumega perioodil muidugi suusatamiseks. Olemas ka eraldi kelgumägi.
Padise terviseraja 1,1 km pikkune rajaosa on valgustatud ja sõidetav mõlemas suunas, moodustades 2,2 km valgustatud ringi. Rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal.

Ilm
Ilm
-8.9 °C
2.3 m/s
Valgustus
Valgustus
Valgustatud ca 800m Viruküla-Padise teeäärne rajalõik, mida saab suusatada edasi tagasi.
Valgustus süttib koos Padise tänavavalgustusega. Saab ka eraldi lülitada Padise katlamaja juures paikneva jaotuspunkti seinalt, juhul kui valgustus ei põle.
Staatuse ikoon
Raja olek: Saab sõita vabatehnikas, kehvema suusaga
Lumekiht: 1-3cmcm
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Padise Suusarajad
Lund 3-5cm ehk väga napil. Kogu radade võrk rulliga hooldatud ja võimalik suusatada suusaga, mille võimalik kriimuke kurvastust ei tekkita. Hetkel saab võrdväärselt toreda talvise liikumiselamuse nii jalgsi kui ka suuskadega liikudes. Radade võrk on pisut uuenenud ja kogu rada on saanud uue märgistuse ja rajakaardid.
Rajameister
Rajameister
detsember 2, 2022
Kõik kommentaarid
Veski Linnamäe, 76001 Padise, Estonia
59.2253919, 24.1421556
Google Maps Juhised kohalejõudmiseks

Tegevused

Jooksmine ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon
  • 2 km valgustatud
  • 1 km sprint
  • 2,7 km
  • 5 km
  • 6 km raske uus
  • 300 m lisa
2 km valgustatud

1 km sprint

2,7 km

5 km

6 km raske uus

300 m lisa

Padise terviserajad asuvad vaheldusrikkal valdavalt männi metsaga kaetud kaunil maastikul. Valdav  osa rajast kulgeb Kloostri jõe kallastel. Radade lähedusse jääb hulgaliselt huviväärsusi: Padise klooster, mõisa kompleks, vanalinnamägi jne. Radade võrgustik on mitmekesine. Suurim kõrguste vahe rajal on 15m, kus pikimad lamedad tõusud on ligi 300m pikad. Pikim ring on 6,3km pikk. Rajad on lihtsasti kombineeritavad, võimaldades kombineerida endale sobiliku pikkuse ja raskusastmega ring. Rajad on sobilikud jalutamiseks, jookmiseks, matkamiseks, rattasõiduks, kepikõnniks, lumega perioodil muidugi suusatamiseks. Olemas ka eraldi kelgumägi.

 Padise terviseraja kaart 17 1,1 km pikkune rajaosa on valgustatud ja sõidetav mõlemas suunas, moodustades 2,2 km valgustatud ringi. Rajavalgustust võib igaüks ise sisse lülitada pealülitist, mis asub Padise katlamaja kõrval asuva alajaamahoone seinal (ukse kõrval). Väljalülitamise eest kannab hoolt katlamaja personal.

Viimased kommentaarid

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar