suusatamine
kepikõnd
matkamine

“Padise terviserada” on saanud 19 vastust

1. “Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama” suusahooaeg läbi. Radadel veel jäiseid ja väga märgi kohti. Soojade ilmade jätkudes peaks mõne päeva pärast olema kogu radade võrgustik kõnnitav ja joostav.

2. Mis saab paremat olla kui kevade lõhn, päike, linnulaul ja SUUSAD? Seda kõike saab nautida veel Padise terviserajal. Katkematu ringina on veel sõidetav 2,7km ring. Rajapõhi jäine.

3. Esimest korda Padise suusarajal. 1km valgustatud rajal paistis eemalt mingisugune klassikajälg olevat, aga vabatehnika osa oli praktiliselt puutumata. Sinna vast eriti ei minda. Põhiradadel ei paistnud, et lähipäevadel mingit hooldust oleks olnud tehtud, vähemalt vabaosal. Võib-olla isegi hea, sest rajad oleks ehk jäässe läinud, parem mõõdukas sõit kui jäärada. Muidu üsna normaalne klassikajälg, aga siin-seal soontes küllaltki palju mulda või oksi väljas. Pikka 5km ringi ei ole võimalik täies ulatuses sõita. Kõige suurematel tõusudel ja laskumistel pisikesed või mitmemeetrised katkestused sees, ohutult läbi ei saa. Kõige lahjem lõik natuke enne ja pärast Kallaste talu silti. Seal lumi õhem, varsti sulamas. Siin seal ikka oksi, käbisi ja mulda väljas, aga sai mööda. 2,7km ring optimaalselt hea. Kohati lund väga palju, eriti viimased ca. 1,5km. Kokkuvõttes avastamist ja proovimist väärt rada!

4. Kogu radadevõrgustik endselt suusatamiseks üsna heas korras. Rajapõhjad on tugevad, millele viimaste päevadega lisandunud värsket lund. Kohati on küll jäiseid lõike. Seega Padise terviseradadel kestab ilus (talv)kevad ja kõik suusasõbrad on oodatud suusatama ja kelgutajad kelgumäele kelgutama :).

5. Kogu radadevõrgustik endselt suusatamiseks üsna heas korras. Rajapõhjad on tugevad, millele viimaste päevadega lisandunud värsket lund. Raja hooldus on planeeritud homseks. Seega Padise terviseradadel kestab ilus (kevad)talv ja kõik suusasõbrad on oodatud suusatama ja kelgutajad kelgumäele kelgutama.

6. Sulailma ja vihm on osaliselt rada räsinud, sellele vaatamata sai täna õhtul rajad hooldatud olemasoleva tehnikaga parimal moel. Lõuna poolsed nõlvad jäised ja kohati pinnast väljas. Klassika jälg on vana, jäine ja osaliselt ära sulanud. Suurem osa rajast siiski rahuldavas ja isegi heas seisus. Seega kogu ring on endiselt suusatatav. Võtame talvest ja üha pikematest päikselistest päevadest viimast 🙂

7. Sulailm ja vihm on suusarajaraja kvaliteeti mõnevõrra räsinud. Õnneks rada siiski suusatamiseks täielikult kasutatav. Kohati (klassikajäljes) võib olla pinnast väljas. Seega silmad lahti. Nüüd kui ilm uuesti miinusesse läheb saab suusarajast veel viimast võtta. Raja hooldus vastavalt vajaduselle külma saabudes.

8. Täna päeval oli üsna kehv rada, pehme ja vajus läbi. 1 km-st kaugemale ei hakanud rassima. Kohati ka pinnas juba väljas, kevad vist hakkab saabuma.

9. Rajad endiselt heas korras! Lume idüllis kloostri tagune mets ootab kõiki suusatama ja talvist väljas liikumist nautima.
    Sees kõik rajad (1km-6km) koos vabatehnika raja ja klassika jäljega. Padise “vallamaja” taga suusaraja ääres ka eraldi kelgumägi kelgutamiseks. Ilusaid talve elamusi!