• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
Saunad ja tünnisaunad
Jõusaal, võimlemislinnak
Ujumine ja talisuplus
Riietumis-pesemisvõimalused
Seminarid
Lauatennis

“Nõmme-Harku terviserada” on saanud 829 vastust

 1. Nüüd on kõik. Tehtud äsja täna õhtul Nõmme kunstlume jääkidel sümboolne viimane suusasõit sel hooajal. Suur osa rajast keltsane ja jäine, lompidega, lisaks ka palju prahti, ning mitmetes kohtades katkestused sees. Lumised ja sõidetavad rajaosad ainult veel staadionil kokku ca. 100 meetrine edasi-tagasi lõik ning Kapsamäe all kokku ca. 250 meetrine edasi-tagasi lõik. Tagant järgi suur tänu, et rada hästi hooldasite ja hoidsite!! 🙂

  • Kõrves on veel suure metsa varjus metsalagendikke, kus lume paksus on 30 cm. Sai just üle mõõdetud. Nii et suusatalv veel kestab.

 2. Nõmme suusarajal päris lõpp veel käes pole, veel saab. Pigem ikka suusk, mida hoidma ei pea. Rada hakkab tasapisi sulama ja pehmenema/vesisemaks minema. Staadion-suusasild, klindialune on parem. Mõni päev kannatab kindlasti veel. Nii, et jooksmise ja rattasõidule vahele võib veel viimase suusasõidu teha.

 3. tegin rajal luuret. täna oli rada küll väga hea, parem kui eelmine nädal. homme kindlasti pikk suusapäev. tundub, et kannatab head suuska ka 🙂

 4. Sai veel käidud proovimas vana mullasuusaga. Pea terve kunstlumering on vähem või rohkem jäise kunstlumega kaetud. Varemmainitud kohas on 20-30 meetrine katkestus. Külmallika pool ebamugavam, silla pool parem. Väike sillalaskumine on olemas. Kunstlume peal 1-2cm paksune eilne valge värske puhas lumi, mis lasi ~ sõita küll. Kuna järgnevatel päevadel on oodata öökülma, päeval külm tuul, siis ilmselt raja luigelaul on alles järgmisel nädalal. Siis enne päris ära sulamist läheb jäisus pehmemaks ja vesisemaks, küllap laseb pareminigi sõita. Kel soovi, siis on aeg viimast võtta.

 5. Käisin eile õhtul 18.00 paiku rajal kõndimas. Mulje üsna valge. Keskuse ja Trummi tänava pool on veel osaliselt alles vana kunstlume kiht, nii klindi all ja Trummi tänava ääres. Selle peal 2-3 cm värsket lund. Rajal oli näha mitmeid suusatamise jälgi ja vähemalt üks suusataja oli parasjagu ka rajal. Tundub, et vana mullasuusaga võib veel proovida.

 6. Kuidas olud on? Kas värske lumi on midagi parandanud/paremaks teinud ka, midagi maha on üldse jäänud? Palju vana lund/jääd alles on, kas mullasuuska kannataks?

 7. Kapsamaa tõus on läinud jah. Täna tuli parandamatu katkestus sisse ka selle kõrval olevale sirgele. Aga kõik ülejäänu on endiselt väga hästi sõidetav, ja juba kolmapäeval tuleb värsket lund peale, nii et elame veel 🙂

 8. rada 12.00-14.30 täna oli parem kui eile 🙂 rada oli päris ok. samas on Kapsamaa tõus tõenäoliselt õhtuks läinud. sai seda hommikul veel parandatud, aga õhtuks on ikkagi kõik sulanud. tänud rajameistrile – hea rajapõhi, pidas veel visalt vastu. kannatas tänaseni väga head suuska. tänud ka mõnusale suusapundile, kes igahommikuselt nõmmel rajal kokku sai. kohtume juba oktoobri lõpus, kui esimene lumi taas tuleb. libedat suuska suveks kõgile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 54

Tulevad Sündmused

 • 90. Suurjooks ümber Viljandi järve

 • XXIV Viljandi järvejooksu sari

 • Eesti MV murdmaajooksus 05. 05. 2019 a. Järvakandi terviserajal.