• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Mammaste Tervisespordikeskus” on saanud 21 vastust

 1. Peale pühapäevaseid mingeid võistlusi, mille teavitus oli piisavalt madal, et suusatamiseks kohale jõudes pidi pettunult ümber keerama, oli klassikajälg suhteliselt puruks sõidetud. Muidu eeskujulik rada ja rajahooldus, aga lastehaigusena on vähemalt teist hooaega järjest see, et staadionist teisele poole Orajõge jääva valgustatud raja osas staadioni poole tagasi tuleva klassikajälje rajapõhi on nii ebaühtlaselt traktoriga pressitud, et parempoolne suusk ja suusakepp vajuvad läbi. Kui kepi vajumist kuidagi veel kannatab kompenseerida, siis jälgede erinev vertikaalne looklemine tekitab ‘üks jalg on lühem kui teine’ efekti… mingist nauditavast suusatehnikast tol väiksel lõigul rääkida ei saa.

  • Probleem mõistetav ja ka selle olemas olu on välditav. Teeme klassikalise jälje sisse poole.
   Tänades tähelepanu juhtimast.

  • Piirkonna tõin esile kaardil pasteboard.co kaldkriips HWYWijt.png (Orajõe poolsem, s.t staadioni suunas kulgev klassikajälg) . Ja rada on selles mõttes liiga raja ääres, et rajapõhi pole selle all sama kõvadusega ning tulemuseks oli nii parempoolsema suusakepi läbivajumine võrreldes vasaku kepi alla jääva rajaosaga (nagu kepid oleks eri pikkusega) ning viimane kord vajus ka klassikajälje parema suusa soon mitmes kohas mitme ringi jooksul 5-10cm pehmemates kohtades sügavamaks. Ehk visuaalselt ei ole klassikajälg just kui liiga servas, sest ruumi on, aga rajapõhja kõvaduse mõttes jah. PS: peale eelmist korda pole kahjuks vahepeal rajale saanud, seega räägin eelmise aasta ja eelmise kommentaari eelse kogemuse põhjal. Kuid jah, samas on see olnud korduv probleem läbi eelmise hooaja vähemalt.

  • Piirkonna tõin esile kaardil https://pasteboard.co/HWYWijt.png (Orajõe poolsem, s.t staadioni suunas kulgev klassikajälg) . Ja rada on selles mõttes liiga raja ääres, et rajapõhi pole selle all sama kõvadusega ning tulemuseks oli nii parempoolsema suusakepi läbivajumine võrreldes vasaku kepi alla jääva rajaosaga (nagu kepid oleks eri pikkusega) ning viimane kord vajus ka klassikajälje parema suusa soon mitmes kohas mitme ringi jooksul 5-10cm pehmemates kohtades sügavamaks. Ehk visuaalselt ei ole klassikajälg just kui liiga servas, sest ruumi on, aga rajapõhja kõvaduse mõttes jah. PS: peale eelmist korda pole kahjuks vahepeal rajale saanud, seega räägin eelmise aasta ja eelmise kommentaari eelse kogemuse põhjal. Kuid jah, samas on see olnud korduv probleem läbi eelmise hooaja vähemalt.

  • Puudusena esiletoodud koha kirjeldusest on raske aru saada, aga et saaksime positiivset elamust pakkuda, siis sooviksime need puudused likvideerida. Palun kirjeldage kehva raja asukoht. Kas klassikaline jälg oli liialt raja servas?

 2. Laupäevast sõidetavad kõik Mammaste rajad- klassikalise jäljega 5 km matkaring.

  • Jätkuvalt sama seis, kõik rajad sees, klassikalise jäljega 5 km matkaring

 3. Kunstlumerada- traditsionaalne vagustatud 2,5 km rada on sõidetav kõikides viisides ja stiilides, samuti on värskelt üle tõmmatud üle jõe asuv valgustatud rada (1,5km) ja heas olukorras on ka täiendav 2,5 km matakaraja osa Mammaste poolsel jõekaldal. Õhtul peale lumesadu tõmbame üle kõik rajad, ka nn 10se.

 4. 2,5 km valgustatud kunstlumering on ammu valmis ja varustatud ka klassikajäljega. Päevane sula ja öine külm on raja teinud veidi jäiseks ja kiireks.
  Rada on hea ja sõita väga mõnus!

 5. Leht näitab täitsa õigesti – 1,4km on korralikku kunstlumerada koos klassikajäljega. Täna õhtul oli rajatraktor staadionil, nii et homseks on ilmselt see ka valmis. Jõe ääres veel lumekahurid töötavad.

 6. Kuidas Mammastes lumega lood on – kas looduslikku lund on piisavalt või tuleb juurde toota? Leht näitab, et avatud suusaradu 1.45km

 7. Täna sulaga on traktor ringi ära teinud. Kuni jõeni ka klassikajälje sisse pressinud, kuigi arusaamatutes kohtades see lumekammiga jälle laiali tõmmanud. Teisel pool jõge on vähemalt valgustatud rada traktori poolt üle käidud, aga klassikajälge ei tundunud enam olevat. 5km matkaraja kohta ei oska kommenteerida.

 8. Rajal märgata lahtist männikoort ja kuuseokkaid, eriti hullult matkarajal. Viimasel pole klassikakälge hiljuti kohendatud. Valgustatud raja ulatuses klassikajälg hea.

 9. Eilse õhtu seisuga kõik, mis Orajõest TSK poolne, rada 5+. Teisel pool silda 5km matkarajal klassikajälg olemas, kuid värskest lumest suht pehme ja laialivalguv. Valgustatud raja osa teisel pool silda ei omanud sillast kuni kõrgepingeliinini raja kõige laiemas osas ei mineku-ega tuleku klassikajälge. Teispool jõge oleva valgustatud raja valgustuse süttimise automaatika ei ole sünkroonitud põhivalgustuse automaatikaga – kui üks osa rajast on juba valgustatud, siis teiselpool sai jupp aega kuuvalguse põhjustatud varjudes sõidetud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Hawaii Express- Alexela noortesarja III etapp

 • Jalgsimatk ja rabalaugastel uisutamine 22.12.2019

 • Päikesetõusu matk 08.12.2019

toptvseries.org
Top