• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
jooks
suusatamine
Lähte alevik, Tartu vald, Tartu maakond
Veebikaamera pilt
Juhised kohalejõudmiseks

“Lähte terviserada” on saanud 25 vastust

 1. Pidevalt Lähte terviserada külastades on jäänud silma, et regulatsioon, kuidas ja, kus inimesed metsas peaksid liikuma oleks vajalik. Minu hinnangul suusarajal jalutamine on samaväärne kui autoga kergliiklusteel sõita. Kelgutaja peaks jääma selleks ettenähtud nõlvale ja jalutada saab, mistahes teedel ja radadel, kus ei ole suusarada. Kui me ei suuda mõista, kuidas jalutamine rada lõhub. Võiksime me vähemalt hinnata rajameistri unetuid öid ja pühendumist oma töösse.

 2. Pühapäeva lõunaks super rajad. Ainult üks küsimus kas raja lõikajat pisut madalamaks ei saaks reguleerida?

 3. Kaamerast on näha, et lumekahur töötab koolimaja poolsel rajal. Kuidas on olukord 4 km klassikarajal, saab sõita?

  • Ise küsin, ise vastan: Kenasti sai järve ümber ja 4 km rajal sõita, nii uisku kui klassikat. Ka Vedu metsas korralikud rajad sees, kuid sealsel kohati rajapõhi must – vaja lumelisa! Samas, naljaga pooleks – Lähte torni ümber hakkab lumi juba suusatamist segama 🙂 . Aga kõva töö on juba tehtud ja tehakse veel – lumekahurid huugavad ja rajamasin silub. Palju tänu rajameistritele!

 4. Lähtel Vedule ka hästi sõidetav. Mõned kohad on veel mustad, eriti klassikajälg. Täna käis lumetootmine täie hooga.

 5. Täna hommikul kõik rajad masinaga üle käidud ja klassika jälg on sees. Lume tootmine veel käib ja rajal liikumine on häiritud. Aga hea meel on et talv on Lähtele jõudnud.

 6. Eile õhtuse seisuga järve ääres laulsid kahurid täie võimsusega ja valgustatud rajal järve pool klassika rada polnud või oli mõtteline. Klassikat sai lükata kooli juures väiksel ringil ja pimedatel 5 km radadel taga kraavi ääres. Uisku sai sõita päris hästi, kui kahureid vältida. Kiidan ka Lähte-Vedu rada, põhi oli hea, kuid üksikutes kohtades muru tutid/muld väljas, mida sai edukalt vältida. Samuti oli kohati raja täis tuisanud ja peal 5 cm lahtist lund, aga eilse ilmaga polnud ka imestada, sest tagasi sõites ei näinud põlluületustel enda jälgigi. Kehvema suusaga hea rada.

 7. Kuidas olukord radadel täna on? Kas klassikat ka kannatab sõita ja kui pikal ringil?

 8. Lume tootmine käib ja järjest pikemaks ja paremaks rada läheb. Seoses lume tootmisega palun mõistvat suhtumist ja head libisemist.

 9. Kas millalgi on plaanis hakata ka lund tootma ning pikem rada paksema kihiga katta?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Lemeks Tartumaa Suusatalv 2020

 • Jõulumäe talveduatlon 2021

 • Kui oled tallinlane, siis hääleta kaasva eelarve hääletusel!

Top