Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Jõgevamaa

Kuremaa Terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Rada asub Kuremaalt 2 km Laiuse teed. Radu 1-5 km. 2,56 km valgustatud (kuni 21.00). Kasutusel nii suvel kui talvel (hooldus). Valgustus talvisel ajal. Kelgumägi ja 400 m suusarada ka asulas, otse ujula taga.

Staatuse ikoon
Raja olek: Saab sõita vabatehnikas, kehvema suusaga
Lumekiht: 8 -10 cmcm
Avatud suusaradu: 1, 2, 3
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Kuremaa Terviserada
Rajad hooldatud nii klassika kui ka vaba. Viiese pikk laskumine ja "mõrvar" üpris kehva ja jäine. Mujal normaalne v.a. kelgumäe kõrval tõus ca 20 m kiskus jää välja. Homme hommikul lasen veel vaba osa üle - õhtul ju KÕIK SUUSATAMAS. Liikumisaasta - 2023 puhul Jõgevamaa suusasarja etapp Kuremaa radadel. Start avatud ja registreerimine teisipäeval 7.02.2023.a. kell 18.00 - 20.00 kohapeal. AEGA EI VÕETA. IGAÜKS suusatab palju tahab ja jõuab - AINULT PANE KIRJA. Täpsem infa radade alguses stendil. (Neile kes ei saa sel kellaajal tulla pannakse regamise leht stendile.)
Rajameister
Rajameister
veebruar 6, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Laksasin täna suurt ringi. Mõrvar küll kehva aga rada leides saab sõita küll. Pikal laskumisel polnud häda midagi, tuhises päris hästi alla.

  veebruar 6, 2023
 • Rajameister

  Rajad hooldatud nii klassika kui ka vaba. Viiese pikk laskumine ja "mõrvar" üpris kehva ja jäine. Mujal normaalne v.a. kelgumäe kõrval tõus ca 20 m kiskus jää välja. Homme hommikul lasen veel vaba osa üle - õhtul ju KÕIK SUUSATAMAS. Liikumisaasta - 2023 puhul Jõgevamaa suusasarja etapp Kuremaa radadel. Start avatud ja registreerimine teisipäeval 7.02.2023.a. kell 18.00 - 20.00 kohapeal. AEGA EI VÕETA. IGAÜKS suusatab palju tahab ja jõuab - AINULT PANE KIRJA. Täpsem infa radade alguses stendil. (Neile kes ei saa sel kellaajal tulla pannakse regamise leht stendile.)

  Kuremaa Terviserada / veebruar 6, 2023
 • Rajad nädala alustuseks hooldatud!

  veebruar 6, 2023
 • Rajad täna hooldatud 06.02.2023

  veebruar 6, 2023
 • Rajad hooldatud 06.02.2023

  veebruar 6, 2023
 • Tere, Rajale minnes panin suusakinnitused raja algusesse maha, tagasi tulles neid enam polnud. Sina, kes sa võtsid pühapäeva hommikul Kuremaa Terviserajalt kaasa minu punased suusakinnitused, teinekord ära teiste omasid endaga kaasa võta. :(

  veebruar 5, 2023
 • Rajameister

  RAJAD ON VALGUSTATUD !!! Peaks olema päris hea v.a. "mõrvar" ja pikk laskumine 5 -sel. Suuremate puude all on kohati jäiseid lõike. 3 km tagumine ots ca 100m samuti jäine. Mujal ok. Nädalavahetusel vast ei hoolda kuna lund ei luba ja vast külmetab sellegi lume jää külge kinni. Veel - kelgumäe järsk tõus on ka jäine.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 3, 2023
 • Kas valgustus täna õhtul (so reedel) on sisselülitatud?

  veebruar 3, 2023
 • Rajad hooldatud vaba ja klassika!Osad kohad metsavahel ja mõrvari tõus tahavad veel lisalund ,aga muidu hea !Peaks tulema ilus suusanädalavahetuseajaviitetervisesündmus!

  veebruar 3, 2023
 • Rajameister

  Üritasin valgustatud osal midagi teha - ei kukkunud hästi välja. Kõrgema metsa all jäistel kohtadel kiskus jää paljaks. Üldiselt ühe ringi tegin valgustatud rajal ära ilma kelgumäe osata. Mõnede arvates, kes oid rajal, uisku siiski saab sõita. Ootame külmakraade siis üritan jälle. TÄNA VALGUST EI OLE!!!

  Kuremaa Terviserada / veebruar 2, 2023
 • Rajameister

  Uisku sõita võib kohati päris hea olla. Eilne värske lobjakas on ära kahutanud ja teraline. Lund ikka veel jätkub lühematel radadel. TÄNA RAJAD VALGUSTAMATA !!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 31, 2023
 • Rajameister

  TÄNASEST VALGUS VÄLJAS !!! Suusatada saab lühematel radadel aga pealmine kiht täna väga märg kuigi põhi kõva. Ootame lumelisa . Enne ei saa ka traktoriga radadele.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 30, 2023
 • Rajameister

  VALGUS IKKA OOTAB TEID!!! Valikuliset saab valgustatud rajal ka suusatada. Rajahooldusega on kehvasti. Lubasin homme traktoriga tulla aga põld on täitsa paljas. Nii et esialgsetel andmetel hooldada ei saa. Tuleks vaid veidigi lumelisa.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 26, 2023
 • Rajameister

  Täna hilja õhtul läheb sulale ja terve kolmapäev - neljapäev on sula (+2,5). Neljapäeval näitab hommikust kuni 17.00 -ni Kuremaal vihma. SEEPÄRAST HOOLDUST ENNE EI TEE KUI REEDE HOMMIKUL ( - 5 Kuremaal). Nii saab vast palju parem kui just palju vihma ei tule. Rajapõhi peab praegusel kujul hooldamata paremini vastu. SUUSATADA SAAB KA PRAEGUSES RAJA SEISUS VÄGA HÄSTI (ainult 2 - 3 cm kohevat lund tugeval rajapõhjal). Lühematel radadel klassikajälg olemas ja saab suusatada ka parema suusaga nii uisku kui kl. VALGUS ÕHTUTI OLEMAS.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 24, 2023
 • Rada hommikul värskendatud!Pühapäev -suusapäev!

  jaanuar 22, 2023
 • 4 km ringil saab väga hea kvaliteediga rada nautida.

  jaanuar 22, 2023
 • Lausa lust oli täna 3km ringi sõita. Üldiselt lund vähe aga rajameister on teinud vähesega palju ja rada igati eeskujulik. Aitäh ja kummardus!

  jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  TÄNASEST JÄLLE RAJAD VALGUSTATUD !!!!! 1,2,3 ja valgustatud rada nii vaba kui ka klassika sees. Klassika pole kõikjal just väga hea. 3 km rajal soovtav esimesest 2 km pöördest otseks tõmmata - tagumine ühendus (ca 100 m +) pole just kõige parem aga uisku saab sõita. Ülejäänud kolmene OK. 5 km "mõrvar" ja pikk laskumine ikka väga kehva).

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 20, 2023
 • Klassika ja vaba hooldatud!1-2-3km.otsad on väga head pikka 5-st.ei soovita lund veel vähe peal!

  jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Täna rajahooldust ei toimu, kuna umbes 7 -10 cm märga lund on tulnud kõvale rajapõjale. Öösel külmetab ja seega saab homme hommikul vast hea kvaliteediga rajad. Kannatame veidi. Kui rajad valmis annan teada (kiiremini saab infot Jõgeva suusasõbrad lehelt). SEETÕTTU TÄNA RAJAD VEEL VALGUSTAMATA !!!!!!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 19, 2023
 • Rajameister

  Suusatajate kommentaarid: saab edukalt uisku sõita v.a. viiest ringi. Ka kolmesel kui varem ära pöörata (2km). Ülemised osad kõik vanema suusaga sõidetavad ja seda just prahi pärst. VALGUST TÄNA VEEL EI OLE !!!!!!!!!!!!!!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 18, 2023
 • Rajameister

  Rajamasinaga radadele ei pääse kuna Kuremaalt kohaleminek lume puudusel põldudel pole võimalik. Käisin rajad jalgsi läbi (põllumees võib ka oraseid mööda vajadusel käia). Võimalik veel täitsa vanema suusaga (prahi pärast ja ka jäiseid kohti) suuasatada uisku. Peenikest prahti on kohati päris palju. Päris hea on 1 ja 2 km rada. On ka jäiseid laike. 5 km rajale ei maksa minna-seal palju jääd. Kui külmetab siis võib kohati isegi ohtlik olla. Loodame, et homme on sama seis. Püüdke valgel ajal suusatamas käia kuna VALGUS ON VÄLJA LÜLITATUD!"!!!!!!!!!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 16, 2023
 • Rajameister

  Nii nagu eelnev info - suusatada täitsa saab. Täna kella 12 paiku tuli päris suur grupp suusasõpru Tartu kandist suuskama. Pidi veel ka rattapoisid tulema. !,2,3 ja valgustatud rada täitsa suusatatav vabas. 3 km tagumine-alumine ots jääs aga selle saab vahele jätta pöörates 2 km rajale). Klassiajäljes tõmbab vast pidamise prahti täis. Seega nautige veel suusatamist kuni und jätkub. (PEAKS IKKA SULA LÕPUNI JÄTKUMA). TÄNA-HOMME VALGUST EI OLE:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 14, 2023
 • Rajad 1,2,3 alles ,pòhjad kõvadPuude sodi vanemale suusale jaklassika soon ka nähtav!

  jaanuar 14, 2023
 • Rajameister

  Käisin just vaatamas kuidas vihm ja soojakraadid on rajale mõjunud. Väravast edasi pole nagu midagi viga isegi keegi on suusatanud ja vaevaltmärgatavad jäljed. Valikuliselt saab kindlasti sõita ka klassikat ja loodetavasti täna veel 1 - 3 km ja valgustatud rada. Nii et kasutage võimalust kui vihm ei sega. TÄNA VALGUSTUS OLEMAS. NÄDALAVAHETUSEKS VÕTAN VALGUSE VÄLJA !!!!!!!!!!!! (vabadel päevadel saab ju valgel ajal sõita ja hoiame kokku ka). Valgustuse suhtes vaatame jooksvalt. Suusatamise võimalustest püüan teada anda ka edaspidi.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 13, 2023
 • Rajameister

  Täna sadanud õhuke lumekiht ei sega praegu suusatamist. Ei tahtnud rajamasinaga seda sobrama minna sest lubab mitu päeva pluskraade. Rajapõhi seisab sellisel juhul paremini konditsioonis. Suusatada saab aga kenasti. Vast peab ka selle pika sula vastu. Muide on olnud ainult üks päev alates 19. novembrist kui suusatajaid ei ole olnud. Nii et suuskadele. PEALE ESIMEST LASKUMIST ON ÜKS PUU MAAS!!!!!!!!!!!!!!! Peaks õhtupoolikul likvideeritud saama. (Ka seekord Margus aitab).

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 12, 2023
 • Rajad hooldatud!

  jaanuar 10, 2023
 • Suurepärases seisus loodusliku lumega rajad, kulgevad mõnusalt tuulte varjus, metsa vahel, reljeef pigem leebe. Saab vabalt sõita korraliku suusaga.

  jaanuar 9, 2023
 • Rajameister

  Täna hommikupoolikul rajad hooldatud. Nii klassika kui ka vaba. Kokkuvõttes väga hea. Ainult "Mõrvari tõusul" veidi kehvem.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 8, 2023
 • Klassika ja vabatehnika värskendatud.Kvaliteet väga hea!!

  jaanuar 8, 2023
 • Tervis!Rajavärskendus vabatehnika osas,klassikat ei puutunud!Kvaliteet väga hea,lund rajal ja puude otsas nagu talvel !Külma on ka!

  jaanuar 5, 2023
 • Rajameister

  Rajad said õhtuks korda. Kvaliteet arvatavasti väga hea. Ainult see "Mõrvari" tõusu klassika osa on kehvapoolne. Hakkas külmetama ja seega hea libisemine ja mitte ohtlik (suusk kandib hästi ja jälge peaaegu ei jäta). Aga puud ja oksad raja kõrval ja ka kohal supper ilusad lumega kaetud!!!

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 3, 2023
 • Rajad sees klassika ka vaba mõlemad täies mahus.Kvaliteet väga hea ja miinuskraadide lisandudes veel heam!

  jaanuar 3, 2023
 • Rajahooldus vastu õhtut,lumi paks ja vesine hakkab’rullima”.

  jaanuar 3, 2023
 • Tere. Rada on väga hea. Tänud rajameister. Ei ole jäine, prahti vähe. Arvestades sula, siis on rajaga suurepäraselt toimetatud. Edu ja jõudu.

  jaanuar 2, 2023
 • Rajameister

  Täna hoomikupoolikul rajad hooldatud. Välja arvatud "Mõrvari tõus" ja selle kõrval pikk lakumine (5 km osad). Seal alumine osa väga jääs. Ülejäänul ka klassikajälg üle käidud kehvemal osal ilma pressita. Osa prahti sai ka ära maetud. Uisk peaks olema suht hea. Lippamine on aga kindlasti supper. Suusa valik nii ja naa. Klassikat kindlasti vana suusaga.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 2, 2023
 • Suusarajad uuel aastal üle kãidud!1,2,3km.ehk valgustatud isa täitsa norm.klassika osalt mitte nii ilus,aga lumekogust arvestades täitsa ok.Pikka ringi ei puutunud,seal vajalik lumelisa!

  jaanuar 2, 2023
 • Rajameister

  HEAD UUT AASTAT! Täna vaatasin ise ja kuulasin ühe asjaliku suusataja kommentaari. Üldiselt saab sõita uisku kogu radade ulatuses (kohati ka klassikat???). Erti prahine on "Mõrvari"tõus ja selle kõrval olev pikk laskumine. On ka üksikuid jäiseid kohti ( 5 km kaar "Mõrvari" tõusule). Soovitav vanem suusk??? Peenike praht ja palju vahtrapuu "ninasid". 1, 2 ja 3 km ning valgustatud rada on parem. ETTEVAATUST : parklast minnes pange suusad alla peale väravat. On üksikuid väikseid killustikutükke parklast rajatraktori lintidega kaasa tulnud. Ei tea, kas saan homme rajatraktoriga rajale kuna tee metsa mööda põldu on kohati ainult mullane.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 1, 2023
 • 30. detsembri pärastlõunal oma silmaga veendutud, et lund on piisavalt ja rada heas korras.

  detsember 31, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul veel külmakraadidega raja uisu osa hooldatud nagu mu hea info abimees juba mainis. Klassikat ei puutunud. Vast jälje põhi peab siis suurele sulale paremini vastu. Praegune seis on aga väga hea. Tõenäoliselt järgmine hooldus järgmisel aastal (2023). Minu poolt HEAD VANA AASTA LÕPPU JA HEAD UUT AASTAT!!!

  Kuremaa Terviserada / detsember 29, 2022
 • Rajad hommikul värskendatud,klassikat ei uuendanud ehk isegi hea!Suure sula tulekul järgmine hooldus ilmselt -23a.Aastalõppu!

  detsember 29, 2022
 • Rajad värskendatud!Lund piisavalt ja klassika ,vaba olud s.lux! 28.dets 2022

  detsember 28, 2022
 • Rajameister

  Täna rajale hooldus tehtud hommikupoolikul peale suurema saju lõppu. Päris hea minu vaatevinklist. Eks suusatajad võiks ka ise kommentaarides õiget infot jagada kuna siis on otse suusatajalt suusatajale. Mina ju suuskadega ei testi. Vast saab veel enne suuremat sula vähemalt uisu osa hooldatud. Sulaga muidugi hooldust ei toimu.

  Kuremaa Terviserada / detsember 27, 2022
 • Rajameister

  HÄID PÜHI! Rajad varahommikul hooldatud. Klassikajäljes on üksikuid pinnase kohti. Uisk üldiselt hea -suuremate puude all veidi prahine. Tulge aga õhtuseks pidusöögiks kõhtu ruumi tegema!!!!!!!!!!!

  Kuremaa Terviserada / detsember 24, 2022
 • Rajad väsked ,klassika uisk!Veidi oksa ja mullakohti klassikal,lumi sômer!Häid pühi!

  detsember 24, 2022
 • Rajad värskendatud hommikul!

  detsember 17, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikupoolikul rajad hooldatud. Sai vast päris hea. Ma vara hommikul ei saa kuna on teise traktoriga päris palju lume lükkamist. Ka ujula taga on 500 m ring sees.

  Kuremaa Terviserada / detsember 15, 2022
 • Rajad värskendatud!

  detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Siiski hooldasin täna õhtul rajad üle. Nii klassika kui ka vaba. Sai vast selle paksu lumekihiga küllalt normaalne. Aga kohe jääb pehme. Seepärast ei pannud ka täna õhtul nagu lubasin TULESID PÕLEMA. Aga homsest saab. Vast ei tule palu lund peale.

  Kuremaa Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Täna veel valgust ei pane. Püüan vast kui sadu jääb järele midagi teha kuid õhtul rikub suusatamisega ära kuna rada jääb pehmeks. Kannatame ära!!!

  Kuremaa Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Täna rajahooldust ei toimu. Valgustus on täna kindlasti VÄLJAS . Võib-olla ka homme. Ei tea kuna jõuan raja hooldamiseni. Annan teada kui kõik on OK. Seda ka Jõgeva suusasõprade lehel.

  Kuremaa Terviserada / detsember 12, 2022
 • Täna,12.12.2022 rajahooldust ei toimu ja valgus ka väljas.Ilmaolude paranemisel saab edasi minna!

  detsember 12, 2022
 • Väga hea töö. Aitäh!

  detsember 10, 2022
 • Rajameister

  Täna sai rajatraktor tänu Soome remondimehele korda. Rajad ka kõik üle käidud. Saab sõita nii klassikat kui ka uisku. Klassikajälg mõnes harvas kohas veidi must. KA VALGUS ON TÄNASEST SISSE LÜLITATUD - 16.00 - 21.00

  Kuremaa Terviserada / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  Täna kõik rajad üle rullitud.

  Kuremaa Terviserada / detsember 6, 2022
 • Rajameister

  Täna said kõik rajad kogu laiuses murukummidega tallutud. Kõik rajad hästi uisku sõidetavad. Valgust veel ei lubata panna. Kasutage nädaavahetuse valget aega.

  Kuremaa Terviserada / detsember 2, 2022
 • Rajameister

  Täna valgustatud rada ja 1 , 2 km rada üle tallutud . Viimastel uisku sõita väga hea. Homme püüan veel ka ülejäänud rajad talluda. Ikka ettevaatust parklates. Tee ehitus käib.

  Kuremaa Terviserada / detsember 1, 2022
 • Rajameister

  Ettevaatust sissesõidul ja parklas. Tee remaon allaraba peale. Samas kaetakse ka meie parklad sõelmetega üle. Tore ju. Aga olge tähelepanelikud. Rajad on kõik suusatatavad, muidugi vast pikematel ringidel vanema suusaga.

  Kuremaa Terviserada / november 29, 2022
 • Nii vähese lumega on rajameister Andresel ikka väga hea rada tehtud! Mõnda kohta on ta isegi käsitsi lund peale loopinud. Ka kolmene oli vägagi sõidetav. Tuhat tänu!

  november 28, 2022
 • Rajameister

  Vabandan hilise info pärast, kuna ei saanud sisse logida (parooli pärast). Rajad tallutud laiade murukummidega traktoriga. 19. nov. 1 ja 2 km rada. 21. nov. samad uuesti ja lisaks kõik ülejäänud. Praegu on kõik rajad sõidetavad kehvema suusaga. 1 ja 2 km rajal saab ka tänasest veidi parema suusaga. Kelgumäge proovisin ka talluda. Valgust rajal veel ei ole (osa lampe on vahetamata ???!!!). Loodame, et varsti saab.

  Kuremaa Terviserada / november 27, 2022
 • Aitäh tehtud töö eest. Millal võiks saada õhtuti valgustatud rajal sõita?

  november 22, 2022
 • Rajad värskelt üle käidud.Lühemad otsad hea suusa kondinsioonis!

  november 22, 2022
 • Rada traktoriga tallutud teistkordselt lühemas osas,prahti ei ole ja ilus.Valgustust õhtul veel ei ole,enne kui lambipaigalduse teemad jms.joonele aetud!

  november 21, 2022
 • Täna pressisin ratastraktoriga (laiad rehvid) 1 ja 2 km raja 4 m laiuselt. Saab kehvema suusaga uisku sõita.

  november 19, 2022
 • Rajameister

  Rajad ja platsid hooldatud. Tulge nautima ilusat loodust.

  Kuremaa Terviserada / juuli 9, 2022
 • Rajameister

  Täna sai üks ring kõigil radadel ja ühendustel ca 2m laiuselt niidetud. Täielik niitmine uuel nädalal.

  Kuremaa Terviserada / juuli 1, 2022
 • Rajameister

  Hei spordi- ja liikumisharrastajad. Loodus on varasuvel väga ilus. Tulge nautima. Rajad on hooldatud (niidetud) ja üksikud mahalangenud puud ka koristatud. Saab joosta, jalgrattaga sõita ja muidu niisama jalutada ja loodust nautida.

  Kuremaa Terviserada / juuni 16, 2022
 • Rajameister

  Selleks aastaks siis suusad suvekorterisse. Joosta ja jalutada saab aga hästi - rajad jäised ja krobelised (eriti libe ei ole, on ka lumiseid ja päris lumeta kohti). Saab kuiva jalaga. Rattasõiduks veel kehvavõitu.

  Kuremaa Terviserada / aprill 19, 2022
 • Rajameister

  Hei rahvas! Suusatada mõnes kohas ja mõned päevad veel saab kuigi on ka viimases kommentaaris märgitud kohtades üksikuid jäiseid lõike. Aga jalutada, nautida kevadet, kuulata linnulaulu ja mõnusalt aega veeta saab küll ja veel. Ka kuiva jalaga saab läbi.

  Kuremaa Terviserada / aprill 17, 2022
 • Rajameister

  Suusahooaeg hakkab otsa lõppema. Eile veel mõni mees suusatas. Saab valikuliselt vabat vanema suusaga sõita ja seda 2 km rajal alumises osas (sinna saab paremine valgustatud raja tõusu pidi kuna esimesel laskumisel on tamme all veidi musta). Teine võimalus kruusaaugu ümber kabelini nii tõus kui laskumine on täitsa sõidetav. Siiski veel vaid mõni päev. Rajal käisin eile enne lõunat. Ega midagi kohtume järgmisel hooajal.

  Kuremaa Terviserada / aprill 14, 2022
 • Rajameister

  USKUMATU!!! Veel saab täitsa edukalt uisku sõita. Käisin täna jalgsi suurema osa rajast läbi. 2km rada + ülemised teiste radade paunad ja valgustatud rada täitsa sõidetavad. Igal pool on peal viimaste sadude kokkuvajunud 2-3 cm lahtise lume kiht. Jäistel osadel (suurema metsa all ja seda suht vähe) on samuti lumekiht peal. Lumekihi paksus radadel 10 cm -30 cm ja kohati isegi rohkem. Kabeli tagune valgustatud rajal on jäine ja 5 km ei tasu minna. Ka kelgumäe osa võiks välja jätta (tõusul ca 5 m paljast). Parklast vaadates tundub veidi must ja jäine kuid kaugemal on korralik uisurada. Kui öösel veidi külmetab siis homme pühapäeval võib päris nauditav olla. Traktoriga enam üle musta teeveere ei pääse radadele. Homme kõik suuskadele.

  Kuremaa Terviserada / aprill 9, 2022
 • Rajameister

  Täna varahommikul sai viimane rajahooldus tehtud. Kõik rajad sõidetavad ka 5 km. Viimasel küll paar 2-3 m musta kohta. Jääd pikematel radadel rohkem kuid kuidagi moodi freesitud. Lühemad rajad hästi sõidetavad. Püüdsin ka klassikat teha - kohati hea ja siis jälle jäine põhi. - NB!!! -Homme õhtust valgustus välja lülitatud. Suusatada saab valikuliselt ka edaspidi. Traktoriga enam sel hooajal metsa ei tule kuna mõningad agregaadid jupsivad. ILUSAT KEVADET KÕIGILE.

  Kuremaa Terviserada / aprill 2, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad sõidetavad. V.a. viiese pikktõus ja laskumine. Homme varahommikul hooldan.

  Kuremaa Terviserada / aprill 1, 2022
 • Rajameister

  Hommikul rajad hooldatud v.a. Mõrvari tõus ja selle kõrval pikk laskumine. Kvaliteet sai üllatavalt hea ka klassikal. On küll mõned prahisemad kohad. Kelgumäe juures tuleks minna kelgumäe kaudu. Kasutage veel viimaseid suusasõidu võimalusi. Uuel nädalal ma enam traktoriga radadele ei pääse, kuna teeääred on juba kohati paljad. Nii et kõik see mees ja naine suuskadele.

  Kuremaa Terviserada / märts 30, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul rajad hooldatud nii klassika kui ka vaba. 5 km ei soovita suusatada kuna kõrval pika laskumise alumises osas on mõni puu maas ja mõrvari tõus on prahine ja all osas jäine. Freesisin küll aga... . 1, 2, 3 km ja valgustatud rada on sõidetavad kohati isegi väga hea. Kelgumäe juurest soovitav kelgumäe kaudu minna. Suure metsa all prahti. Vanema suusaga saab nautida küll. Head libisemist.

  Kuremaa Terviserada / märts 27, 2022
 • Rajameister

  Vabandan väga, aga mitmetel asjaoludel jäi hommikul kirja panemata. Hooldasin nii klassika kui ka vaba. Valikuliselt vsai väga hea aga kõik on sõidetav. Homme peaks ka hea olema kuna sõitjaid oli täna üksikuid. Ka valgustusega oli õhtul probleeme Vähemalt kella veerand üheksani põleb. Homme saame ehk veel mõneks õhtuks korda. Jälgige Jõgeva suusasõprade lehte, seal saab varasem varasem info olema.

  Kuremaa Terviserada / märts 23, 2022
 • Rajameister

  Hommikul uisk hooldatud.

  Kuremaa Terviserada / märts 20, 2022
 • Rajameister

  Radade uisu osa hommikul hooldatud. Valikuliselt väga hea. Lipamine supper!!!

  Kuremaa Terviserada / märts 19, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul rajad nii klassika kui ka uisk hooldatud. Sai väga hea kevade kohta. Üksikud prahised ja jäised kohad. Põllu äär "mõrvari" lõpus veidi pehme. Igal pool on kõvem (külm) põhi all. Suusatajaid siiski suht vähe - kasutage viimaseid nädalaid ära. Libisemine ju ülihea!!!!!

  Kuremaa Terviserada / märts 17, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul rajadade vaba osa hooldatud . Klassikal polnud vigagi. Eks järgmisel korral.

  Kuremaa Terviserada / märts 14, 2022
 • Rajameister

  Hommikul rajad hooldatud. Valgustatud osal nii vaba kui ka klassika. Ülejäänul 5 km vaba. Prahi suhtes seis "Mõrvaril" endine.

  Kuremaa Terviserada / märts 12, 2022
 • Rajameister

  Rajad peale lõuna hooldatud (hommikul oli liiga lahtine lumi kõval aluspõhjal). Sai päris hea nii klassika kui ka vaba. Suure metsa all on veidi prahti. Mõrvari tõusu all umbes 100 m ulatuses kõvasti kuuse kasvusve ja muud sodi. Muidu aga ilus valge ja hästi sõidetav. Kõik suusahundid rajale!!!

  Kuremaa Terviserada / märts 9, 2022
 • Rajameister

  Sain täna õhtupoole traktori liikuma ja kella 18 - ks rajad hooldatud. Ka kelgumägi. Selle kahe nädalaga ja eriti eelmise reede tormile radadel prahti. Eriti palju on mõrvari tõusu alumises osas. Mujal pole vigagi. Head libisemist. Järgmine hooldamine vast pühapäeva hommikul. PÜHAPÄEVAL PEETAKSE KA NAISTEPEVA SUUSASÕITU: oodatud on naised nii värvitud-meigitud ja vahvate riietega, mehed muidugi ka. (täpsemalt Jõgeva suusasõprade lehelt)

  Kuremaa Terviserada / märts 4, 2022
 • Rajameister

  Traktori seis ikka endine. Telliti jälle uus jupp. Aga sõita ikka vana suusaga kuisagimoodi saab. Oksa risu on palju ja võib olla ka puid maas. Kella poole viie aegu veel ei olnud.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 25, 2022
 • Rajameister

  P.s. Suusatamas on ikka käidud. Ka klassikat. Nii et teeme ikka "Vabariigi terviseks" mõned ringid ära. Ja paneme enda läbitud km -d ka stendile kirja. Edu!!!

  Kuremaa Terviserada / veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Seis masinaga ikka endine. Loodame, et reedel jõuab.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Traktori jupp ei jõudnud täna veel Tartusse. Loodame....

  Kuremaa Terviserada / veebruar 22, 2022
 • Rajameister

  Teatan kurbusega, et hommikul jõudsin traktoriga radadele , kuid äkki ütles etteandepump üles. Mehaanik käis kohal ja saab jupi esmaspäeval-teisipäeval. Püüdke siis ilma hakkama saada. P.s. paar puud oli maas ja tänud Margusele ja Markusele sai see öine tormimurd likvideeritud.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 18, 2022
 • Rajameister

  HEI! HEI! Suusasõbrad. Täna hommikune hooldus on teinud rajad väga heaks. Päeval on vähe sõidetud. Käisin just seal. Pidavat väga hea lippamine olema ja rada on parajalt pehme. Täna jõuab veel suusatama tulla. (valgus kella 21.oo -ni). NB! Varasemat infot vaadake ka kommentaaride osast ning Jõgeva suusasõprade lehelt.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 14, 2022
 • Sõbrapäeva hommikul rajad sees!🍓

  veebruar 14, 2022
 • Rajameister

  Täna varahommikul rajad hooldatud. Sai OK.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 12, 2022
 • Rajameister

  Rajad lõunaks hooldatud. OLGE ETTEVAATLIKUD puudelt võib oksi kukkuda..

  Kuremaa Terviserada / veebruar 9, 2022
 • Rajameister

  Rajad hooldatud nii terviseradadel kui ka ujula tagune ring. Kelgumäed samuti. "Mõrvari" tõusul oli päeval suur puu ees aga tänu Margusele sai see eemaldatud. Üldiselt sai päris hea. Operatiivsema info saab Jõgeva suusasõprade lehelt. Raul (suusk) paneb sinna üles kui olen rajal juba veidi töötanud.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 8, 2022
 • Rajameister

  Tänane hooldus kahjuks kahtlane. Kella 17 -ni t + kraadis. Praegu +1,5. Ja meil sajab kohutavalt palju märga lund ja seda kuni kella 16 -ni. Seega ka okste eemaldamine võtab aega. Vabandan!!!

  Kuremaa Terviserada / veebruar 7, 2022
 • Rajameister

  Täna sai 0+ kraadi juures üllatavalt hea.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 6, 2022
 • Rada pühapäeva hommik värskendatud!

  veebruar 6, 2022
 • Rajameister

  Täna õhtupoole rajad hooldatud - sai suurele lumele vastavalt pehme. Puude ja põõsaste okstel palju lund. Maharaputamisega oli tegu. Aga rahvast oli palju. Loodan, et ei pettunud. Homme hooldus ??? Kui väga sula siis ootame külmakraade.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 5, 2022
 • Rada sisse pressitud!

  veebruar 5, 2022
 • Rajameister

  Täna uisk üle käidud. Kõik on väga ilus ja valge. Põhi küllalt tugev ka.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 3, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad lõunaks hooldatud.

  Kuremaa Terviserada / veebruar 1, 2022
 • Rajameister

  Kõik jälle kella 16 ks korras

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 31, 2022
 • Traktor rajal ja täna esmaspäev kell 16-ks peaks kõik olema sees!

  jaanuar 31, 2022
 • Rajameister

  Täna tõenäoliselt hooldust ei toimu kuna + kraadid ja lund tuleb veel juurde. Pealegi pean tegelema veel teise traktoriga ujula ümbruse lume lükkamisega. Vabandan.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 30, 2022
 • Rajameister

  Eile peale lõunat kui läks külmale, said kõik rajad ja kelgumägi hooldatud. Täna hommikul hooldasin uisu osa veel üle. Varasemat infot leiate Jõgeva suusasõprade lehelt. Terviseradade lehele saan panna kui jõuan arvutini.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 29, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul rajad ja kelgumäed hooldatud. Järgmine hooldus homme kui on juba külmakraadid.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 27, 2022
 • Rajameister

  Täna varahommikul kõik rajad hooldatud. Nii klassika kui ka vaba.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 26, 2022
 • Rajameister

  Hommikul nii klassika, vaba kui ka kelgumägi hooldatud.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 23, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul uisu osa hooldatud. Klassikajälg on veel väga hea eilsest. Prahti väga vähe. Selle talve vast parimad rajad vähemalt ilus valge.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 22, 2022
 • Rajameister

  Täna peale suurema saju lõppu rajad ja kelgumägi hooldatud.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 21, 2022
 • Täna peale suurt sadu rajad hooldatud. Mõrvari tõusu all on veidi prahti muidu kõik ilus valge. Ka kelgumägi üle käidud

  jaanuar 21, 2022
 • Rajameister

  Täna õhtupoolikul rajad hooldatud. Tormiga üks puu maas 2 km ühendusel. Homme ksaen eest ära.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 17, 2022
 • Hea rada (16.01) ja aastatega aina paremaks läinud rajameistri töö! Tasub ka kaugemalt tulla! Tänud!

  jaanuar 17, 2022
 • Rajameister

  Suured tänud Kaido Kriidile, kes poiste trenni ajal 2 km rajalt riisus oksaprahti.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 16, 2022
 • Rajameister

  Kõikide radade uisuosa hooldatud. Prahti suurema metsa all ikka palju.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 16, 2022
 • Rajameister

  Klassikarada on ka üle freesitud, aga kohati prahti palju.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 15, 2022
 • Rajameister

  Rajad hommikul hooldatud. Prahti on kohati väga palju. Ujula tagune 500 m ring ka hooldatud. Kelgumäed samuti.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 15, 2022
 • Käisin läinud nädalavahetusel 5 km rajal, mis oli väga hea. Oleks soov ka täna mõned ringid teha, aga kas klassikasuusaga on mõtet proovida või pigem mitte?

  jaanuar 15, 2022
 • Rajameister

  Täna ei hooldanud kuna veel + kraadid. Hooldus homme hommikul. Täna aga ettevaatust võib liiga kiire ja jäine olla.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 14, 2022
 • Rajameister

  Täna hooldust ei tee kuna + kraadid veel. Lund vähevõitu - võtab pinnast välja. OLGE ETTEVAATLIKUD SUHT JÄINE JA KIIRE. HOMME HOMMIKUL HOOLDUS.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 14, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad hooldatud täna hommikupoolikul. Väga hea. Kuremaa inimestele ujula taga ka 500 m ring ja kes tahab mäge ka, siis üle kelgumäe. Kui suuskadega terviseradadele minna , siis kuidagi saab. Kas Laiuse tee garaazide juurest nii nagu eelmisel aastal ja veski juurest üle tee, metsa äärest jälle tagasi üle tee. Üle põllu ei või talivilja pärast rada teha. KL. jäljeks lund seal vähe aga metsas 5+.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 10, 2022
 • Rada värskendatud!

  jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Täna kõik rajad hooldatud, ka klassika. Üldiselt väga hea. Ainult Mõrvari all ja kabeli juures veidi klassikas põhja väljas. VÄGA SUURED TÄNUD MARGUS JA MARKUS KAASIKULE RADADE ÄÄREST KAHEL PÄEVAL PEALETRÜGIVA VÕSA LÕIKAMISE PUHUL.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 7, 2022
 • Rada värskendatud,klassika samuti.

  jaanuar 7, 2022
 • Rajameister

  Raja uisu osa hooldatud. Hea. Klassika osa ei hooldanud, kuna kohati oli jäljes vesine.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 6, 2022
 • Vabatehnika hooldatud,Klassika rajapõhjad veel vesised .

  jaanuar 6, 2022
 • Rajameister

  HEAD UUT AASTAT kõigile! Täna hommikul kõik rajad hooldatud ka kelgumägi. Klassikajälje põjas mõnes kohas veidi prahti väljas, saab aga kõrvalt sõita. (Mõrvari tõusu all ja kabei juure). Head libisemist.

  Kuremaa Terviserada / jaanuar 1, 2022
 • Rajameister

  Rajameistri poolt kõigile meil suusatajatele-kelgutajatele ja niisama uitajatele HEAD VANA AASTA LÕPPU ja HEAD UUT SUUSA_KELGUAASTAT ! P.s. Niisama jalutajad jalutage parklast alla mööda metsateed. Metsamehed on tee lahti hoidnud ja edaspidi kui ei ole lasen rajatraktoriga üle. NÄETE ka kuidas kaasajal metsastööd käivad. Seda on 1 - 2 km.

  Kuremaa Terviserada / detsember 31, 2021
 • Rajameister

  Uisu osa täna hooldatud. Head vana aasta lõppu! Vast hommikil lasen veel läbi kui väga märg ei ole.

  Kuremaa Terviserada / detsember 30, 2021
 • Rajameister

  Hommikul kõigi radade vabastiili osa hooldatud. Klassikat ei puutunud oleks teinud hullemaks. Head libisemist. Tänaste esimeste suusatajate arvates lippamine väga hea.

  Kuremaa Terviserada / detsember 28, 2021
 • Rajameister

  Täna hommikul rajad hooldatud. Uisu osa on väga hea. Saab sõita ka uuema suusaga. Tõmbasin sisse ka klassikajälje. Kohati prahti väljas nii et vanema klassikasuusaga. Head libisemist. Kelgumägi ka hooldatud.

  Kuremaa Terviserada / detsember 26, 2021
 • Rajad väga head. Tänud rajameistrile!

  detsember 26, 2021
 • Rajameister

  Häid Jõule kõigile. Täna õhtupoole said rajad traktoriga üle käidud. Päris hea, võib ka uue suusaga uisku sõita. Klassikat veel ei proovinud aga lootust on.

  Kuremaa Terviserada / detsember 24, 2021
 • Rajameister

  Ei saanud täna varem arvuti ligi. Sõitsin rajatraktoriga korra kõik rajad ja kelgumäe läbi. Sõita saab aga soovitav sutsu vanema suusaga.

  Kuremaa Terviserada / detsember 21, 2021
 • Rajameister

  Tänasest rajad jälle valgustatud. Rajamasinaga ei julgenud veel peale minna, teeb vähese lumekihi tõttu rajapõhjale lliga. (ei saa ju kohati sõita). Aga suusatada vanemasuusaga ikka saab.

  Kuremaa Terviserada / detsember 20, 2021
 • Rajameister

  Eile ja üleile pole suusatamas käidud (õhtul). Tänaseks ja homse poole päevani lubab ka sula . LÜLITAN TÄNA VALGUSTUSE VÄLJA. Suusatada siiski valikuliselt saab!? Valgustus tagasi kui olukord paraneb. Annan teada.

  Kuremaa Terviserada / detsember 18, 2021
 • Rajameister

  Rajad täna hooldatud. Kohati prahti. Saab suusatada vana suusaga uisku.

  Kuremaa Terviserada / detsember 15, 2021
 • Rajameister

  Täna keskpäeval rajad hooldatud. Uisk ja kehvema suusaga.

  Kuremaa Terviserada / detsember 13, 2021
 • Täna sai valgustatud rada rajatraktoriga üle käidud. Sai päris hea. Pühapäeval tallusin laiade murukummidega traktorig valgustatud osa üle ja nüüd täitsa uisu sõitmiseks vanema suusaga hea. Valgus sai ka tänasest sisse lülitatud. Nii et suuskadele.

  november 30, 2021
 • Kuremaa rajameister palus edasi öelda, et nn valgustatud raja osa peal (2,5 km) saab juba uisku sõita. Mõne koha peal on lumi veel veidi hõredam, aga vanema suusaga saab. (Valgustuse osas praegu infot ei ole, aga lähipäevil selgub. Igaks juhuks otsmikulamp kaasa kui pimeda peale jääte.)

  november 30, 2021
Laiuse — Kuremaa, 48405 Laiuse Alavere, Estonia
58.7506391, 26.5209961
Ava link kuremaaujula.ee/ Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
Temperatuuri info puudub
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Valgustus
E-P kuni 21.00

Tegevused

Jõulinnak ikoon Kelgumägi ikoon

Teenused

WC ikoon
4km

Rada asub Kuremaalt 2 km Laiuse teed. Radu 1-5 km. 2,5 km valgustatud (kuni 21.00). Kasutusel nii suvel kui talvel (hooldus). Valgustus talvisel ajal. Kelgumägi ja 400 m suusarada ka asulas, otse ujula taga.

Pesemine, toitlustamine ja majutamisvõimalused Kuremaa ujula- ja külalistemajas.

Teenused

WC

Tegevused

Jõulinnak
Kelgumägi