Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Jõgevamaa

Kuningamäe Terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Kuningamäe Terviserajal on lumevabal ajal võimalik harrastada rullsuusatamist/uisutamist ning muud tervislikku liikumist. Olemas 18 korviga discolfi rada.
Suusahooajal on kasutamiseks valgustatud ja kunstlumest 1,5 km pikkune rada. Valgustus on kuni kella 22.00.
Suusaradade pikkused: 750 m; 1,1;  1,5 (valgustatud);2,3; 2,9; ja  5,2 km matkarada. Rulliraja pikkus 700 m + 300 m

Staatuse ikoon
Raja olek: Sees nii klassika kui uisutehnika rajad
Lumekiht: 5- 40cm
Avatud suusaradu: 1,3 km valgustatud kunstlumest rada
Otsepilt
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Põltsamaa Kuningamäe
Rajad hooldatud. Kunstlumest rajal ( 1,5 km) olemas klassika. Loodusliku lumega rajad rullitud ja läbitavad vaba tehnikas. Neil radadel on kehvemaid lõike , soovitavalt kasuta vanemat suuska. Meeldivat suusatamist.
Rajameister
Rajameister
veebruar 4, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Rajad hooldatud. Kunstlumest rajal ( 1,5 km) olemas klassika. Loodusliku lumega rajad rullitud ja läbitavad vaba tehnikas. Neil radadel on kehvemaid lõike , soovitavalt kasuta vanemat suuska. Meeldivat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / veebruar 4, 2023
 • Rajameister

  Rada hooldatud, sõita saab mõlemas sõidutehnikas.

  Põltsamaa Kuningamäe / veebruar 3, 2023
 • Rajameister

  Rajale hooldus tehtud ja kasutuskõlblik on 1,3 km kunstlumest rada. Olemas klassika jälg. Terve kunstlumest rada ei ole kasutatav, välja jäi 200m lõik ehk kelgumäe laskumine. See lõik on hooldamata ja sinna ei soovita minna. ( rajal katkestus, puudub lumi). Loodusliku lumega rajad ei ole sõidetavad ja kelgumägi on suletud.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 27, 2023
 • Rajameister

  Kõik rajad hooldatud. Kunstlumega 1,5 km rajal klassika jälg. Loodusliku lumega radadel kvaliteet kõikuv ja soovitavalt kasuta vanemat suuska. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 21, 2023
 • Rajameister

  Radade hooldus tehtud, olemas klassika. Olukord radadel erinev, rahuldavast heani. Head libisemist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 10, 2023
 • Rajameister

  Rajad hooldatud. Sõites olge tähelepanelikud, sest valgustatud raja ( 1,5 km) osadel lõikudel toimub kunstlume tootmine. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 7, 2023
 • Rajameister

  Tere. Hooldus tehtud kõigil radadel. Nagu ikka on häid lõike ja kehvemaid kohti aga suusatada saab. Olemas klassika aga soovitavalt kasutada vanemat suuska. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 5, 2023
 • Rajameister

  Tere. Head uut aastat kõigile! Ilmaolud on väga heitlikud ning rajahooldust pole hetkel teinud. Praegust seisu ja ilmaprognoosi vaadates püüan neljapäeva hommikuks kunstlumest rajaosa ( 450m) sõidetavaks saada.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 2, 2023
 • Rajameister

  Rajale sai hooldus tehtud. On häid ja on kehvemaid lõike aga sõita saab. Kasutage kindlasti vanemat suuska. Mõnusaid jõulupühi suusarajal.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 24, 2022
 • Rajameister

  Arvestades ilmaolusid, on rajad rahuldavas seisus ja sõita saab vabasstiilis. Pigem kasutaks vanemat suuska. Rajahooldus miinuskraadide saabumisel. Info raja olukorra kohta peale hoolduse tegemist. Mõnusat jõuluaega.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 23, 2022
 • Mis seisis rajad on, on vôimalik suusatada

  detsember 23, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad hooldatud, olemas klassika jälg. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  Rajapõhjad looduslikust lumest ja rulliga kinni sõidetud. Suusatades soovitame kasutada vanemat suuska. Valgustatud rajale saime teha mõnele lõigule kunstlund. Kui tiigi veseis paraneb siis jätkame lume tootmist. Uuel nädalal alustame ülesuve hoitud lume laialivedu.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 4, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad täna, pühapäeval, rulliga hooldatud. On paremaid ja halvemaid lõike aga vanema suusaga saab suusatada. Kõik rajad looduslikul lumel.

  Põltsamaa Kuningamäe / november 27, 2022
 • Rajameister

  Viis kuud kestnud suusahooaeg on lõppenud. Esimesel võimalusel puhastame rulliraja ning siis saab alustada suviste tegemistega. Rajameistrid tänavad ja ootavad teid uuel hooajal. Ilusat suve.

  Põltsamaa Kuningamäe / aprill 25, 2022
 • Rajameister

  Rajal saab hetkel suusatades matkata. Muud tegevused rajal on häiritud, sest lumi on veel sulamata ja raja kõrval on pehme, vesine ning porine. Kevad suviste tegevustega saab alustada mai kuust.

  Põltsamaa Kuningamäe / aprill 19, 2022
 • Rajameister

  Hooaja viimane hooldus rajale tehtud. Hommikul kõik kevadet nautivad suusatajad rajale.

  Põltsamaa Kuningamäe / aprill 17, 2022
 • Rajameister

  Rajahooldust jätkame 1,5 km kunstlumerajal, (lisaks saab mäenõlvale suusarada pikendada) vastavalt ilmaoludele ja raja seisukorrale. Hetkel lumekihi paksus jätkuvalt kuni 50 cm. on ka õhemaid kohti rajal aga masinaga saab hooldada. Loodusliku lumega rajad sulanud või jäised.

  Põltsamaa Kuningamäe / aprill 10, 2022
 • Soovitan kõigil kellel suusatamisest veel vähe on saanud, oma hooaega Kuningamäel pikendada. Olud on seal praegugi kuninglikud, ehk sellised, nagu igal pool mujal olid jaanuaris - veebruaris. Sõita saab kasvõi parima suusaga, 3km-sel ringil on sees 24m kõrguste vahega tõus, mida hing veel ihata võiks? Rajameister on kindlasti oma ala täielik tipp. Riideid saab vahetada raja alguses asuvas hoones. Kahju, et alles nüüd selle koha avastasin ... .

  märts 29, 2022
 • Rajameister

  Kuigi loodusliku lumega rajad näitavad sulamismärke ja neid enam tehnikaga ei hoolda, on kunstlumest rajad väga heas seisus. Praeguse prognoosi järgi saab suusatada veel 2-3 nädalat. Rajahooldus igal öösel ja enamikus rajal sees klassika jälg. Võimalik on valida erineva raskusastmega radasid alates kergemast 0,7 km lõpetades raskema 2,5 km. Vahele jäävad veel 1,1 km ja 1,5 km. Mõnusat kevadist suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / märts 29, 2022
 • 3km ringi kvaliteet on hommikuti ulmehea - koos perfektse klassikajäljega. Et rajameister teeb oma töö öö hakul, siis rada jõuab korralikult tarduda ja on mõnusalt kiire lõunani välja. Matkaraja hooldus on vist lõpetatud, kuna mõned jupid on väga jäised ja alguses on ka väike katkestus. Kuid päeva peale jäised kohad pehmenevad ja siis on matkarada on suht hästi sõidetav. Ka põllud ja metsaveered on hommikuti veel väga head liuglemiseks. Käisin Põltsamaa jõe äärde Kamari hüdroelektrijaamani ja oli emotsionaalne liuglemine.

  märts 23, 2022
 • Rajameister

  Radade hooldus jätkuvalt igal öösel või varahommikul. Kunstlumest rajaosadel olemas ka klassika jälg. Radade seisukord hea.

  Põltsamaa Kuningamäe / märts 21, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad heas seisukorras ja sõidetavad. Rajahooldus igal öösel või varahommikul. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / märts 14, 2022
 • Kas rada öösel hooldatud?

  veebruar 12, 2022
 • Rajaolud peale öiset hooldust väga head. Matkarada on pikenenud Kamari paisjärveni, nii et kõik rajad kokku annab mõnusa 11km pikkuse ringi.

  veebruar 8, 2022
 • Rajameister

  Rajad ja nõlvad hooldatud. Hooldus toimub külmakraadide olemasolul regulaarselt igal ööl või varahommikul. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 22, 2022
 • Rajameister

  Kõik nõlvad ja rajad hooldatud. Radade seisukord hea ja olemas klassika jälg. Kehvem seis matkarajal kus kohati lund vähe aga rahulikult matkata saab täies ulatuses. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 16, 2022
 • Rajameister

  Kõik rajad said värske hoolduse. Olukord hea ja lumesadu jätkub. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Tere. Rada hetkel rahuldavas seisus, sees ka klassika jälg. Järgmine hooldus miinuskraadide saabumisel. Head suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / jaanuar 4, 2022
 • Järjekordselt suurepärane võistlus nii korralduse kui raja poolest. Väga kõrgele olete oma lipu viinud!

  detsember 31, 2021
 • Rajameister

  Kõigile radadele hooldus tehtud. Olemas klassika jälg. Kõik suusatajad on oodatud rajale.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 30, 2021
 • Rajameister

  Kõigile radadele ja nõlvale hooldus tehtud. Kunstlumega rajaosadel olemas klassika jälg. Loodusliku lumega radadel klassika jälg kehvema kvaliteediga. Matkarajal põhi silutud ja sõita saab vabatehnikas vanema suusaga.Mõnusat jõulupüha suusatades.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 25, 2021
 • Rajameister

  Ilusat jõuluaega kõigile. Öösel sai rajahooldus tehtud, aga saabunud lumesaju tõttu on olukord väga lumine. See on muidugi meeldiv jõulukink, aga rada on hetkel koheva lumekihi all. Püüame raja sõidukorda saada homme hommikuks (25 detsembriks). Naudime lumist jõululaupäeva

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 24, 2021
 • Rajameister

  Tänasest alates rajahooldus jälle igal öösel või varahommikul. Kunstlumest suusaraja pikkus 2,1 km.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 20, 2021
 • Tere! Millal viimati kunstlumerajal hooldus oli?

  detsember 17, 2021
 • Rajameister

  Raja hooldus kunstlumest rajal (1,5 km )toimub igal öösel või vara hommikul. Loodusliku lumega radadel hetkel hooldust ei tee.( sula ). Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 12, 2021
 • Rajameister

  Tänasest on suusatajatel kasutada 1,5 km kunstlumest suusarada. Rada on klassika jäljega ja 6 meetrit lai nii, et kõik suusatajad mahuvad rajale ilusasti ära. Jätkame kunstlume tootmist suusa- ja lumelaua õppenõlvale. Mõnusat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 9, 2021
 • Rajameister

  Rajad hooldatud, olemas klassika jälg. Võimalik sõita erinevatel radadel kokku 8km. Jätkub kunstlume tegemine rajale, palume olla tähelepanelikud sest osad rajalõigud ei ole hetkel läbitavad. Meeldivat suusatamist.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 3, 2021
 • Rajameister

  Kunstlumest 450 m suusrada koos klassika jäljega on valmis ja kõigile soovijatele avatud. Kuna jätkub kunstlume tootmine, siis palume suusatajatel olla mõistvad kui mõni rajaosa ei ole veel päris valmis. Mõnusat suusatalve algust kõigile.

  Põltsamaa Kuningamäe / detsember 1, 2021
 • Rajameister

  Looduslik lumi. Radade põhjad rulliga üle sõidetud. On paremaid lõike, on kehvemaid. Vana suusaga saab juba proovida. Homme alustame kunstlume veoga rajale.

  Põltsamaa Kuningamäe / november 28, 2021
 • Rajameister

  Õues on tunda talve. Võtame lumekuhjalt teki pealt ja alustame raja tegemist 0 kommentaari

  Põltsamaa Kuningamäe / november 28, 2021
 • Rajameister

  Ootame mõnekraadist külma, et saaks ülesuve hoitud lume rajale vedada.

  Põltsamaa Kuningamäe / november 18, 2021
 • Rajameister

  Kui ei anna alla talv siis ega meiegi saa alla anda. Rada hooldatud ja ootab hommikul suusatajaid. 400m ja natuke peale ringi pikkus ning olemas ka klassika.

  Alo Lõoke / aprill 7, 2021
Kuningamäe puhkeala Tehnika, 48103 Põltsamaa, Estonia
58.6476992, 25.9609079
Ava link www.kuningamagi.ee Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
Temperatuuri info puudub
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Valgustus
E-P 16.30 - 21.00

Tegevused

Discgolf ikoon Jooksmine ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Matkarada ikoon Rattasõit ikoon Rullirada ikoon Suusatamine ikoon

Teenused

WC ikoon
1,5 km valgustatud rada

5,7 km

3 km

300 m valgustatud rullirada (asfalt)

700 m valgustatud rullirada (asfalt)

5 km matkarada

Kuningamäe Terviserajal on lumevabal ajal võimalik harrastada rullsuusatamist/uisutamist ning muud tervislikku liikumist.

Suusahooajal on kasutamiseks valgustatud ja kunstlumest 1,5 km pikkune rada. Valgustus on kuni kella 21.00.

Tegevust toetavad Põltsamaa valla maksumaksjad ja Eesti Terviserajad.

Suusaradade pikkused: 1,5 (valgustatud); 5,7 km. Rulliraja pikkus 700 m + 300 m