• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
valgustus
jooks
suusatamine
kruus
ratas
Rullsuusk`/uisk
asfald

“Kuningamäe Terviserada” on saanud 89 vastust

 1. Täna öösel tehtud viimane rajahooldus sellel hooajal. Rajalsaab veel mõnda aega suuskadega matkata aga kevad tuleb oma tegemistega. Meie hooaeg kestis täpselt 4 kuud mis on viimaste aastate üks pikimaid. Tänud kõigile suusatajatele kes meie radadel sõitsid, ja teid oli palju. Kohtume uuel hooajal ja seda loodetavasti juba novembris. Meie täname.

 2. Hommikul oodatud suusatajad 400m ringile. Rada hooldatud ja olemas klassika.

 3. Käidud täna päeval. Ca. 450m ring täitsa ok, klassikajälg tugeva põhjaga, vabarada läks soojenedes (+6..+9) pehmeks ja aeglaseks, aga lund piisavalt. Klassikas klassikasuusaga oli päris äge aprillis suusatada! Teine parempoolne paun samuti ca. 400m pikk oli võimalik edasi-tagasi sõita. Kui saaks paari kohta (2 meetrit ja 4 meetrit) lund juurde, saaks kahest paunast ligi 1km ringi kokku. Lund lumetootmisplatsil natuke hunnikus on. Suurematel tõusudel ja laskumistel kahjuks katkestused sees, matkata läbi kannatas. Kohati seal lund päris palju. Ideaalis, kui saaks katkestatud tõusudelt ja laskumistelt mõnes kohast osaliselt lume väiksematele ringidele lükata, siis peaks praegused ringid veel vbl vähemalt nädal vastu, aga ilmselt pole sel siiski paraku mõtet, sest suusahuvilisi on juba väheks jäänud… Aga suur, suur kummardus ja tänu olemasolevate olude võimaldamise eest!!!

  • Hooldus tehtud ja hommikul rada ok. Hooldus veel vähemalt 2 ööl.

 4. Rada hooldatud. Sõita saab 400m ringil kus on olemas klassikajälg. Lisaks on võimalik suusatada veel mõnisada meetrit kus tuleb suusatada edasi-tagasi. Rada kulgeb laugel osal, kahjuks tõusudele minnes on sees sulanud kohad. Seal on võimalik harrastada kevadist ala suusatan, jooksen, suusatan.

 5. Kuidas rada pidas viimastele vihmadele vastu? Kas õnnestus eile õhtul, öösel või täna hommikul rajad üle teha teha, kuidas klassikavõimalusega lood on?

 6. Tänu vihmale on raja konditsioon hetkel kehva. Kui ilmaprognoos ikka paika peab siis toimub raja hooldus kolmapäeva hilisõhtul. Seega neljapäeval peaks jälle suusatada saama. Annan teada kui rada jälle sõidetav on.

 7. Suurepärane hooldatud kevadine rada! Tõeliselt nauditav sõita. Suur tänu rajameistrile selle eest! Kuningamäe ei väsi üllatamast.

 8. Kunstlume põhjaga 1,5 km rajale hooldus tehtud, olemas klassika jälg. Edasine hooldus vastavalt ilmaoludele. Kui ilm ekstreemselt sajule ei pööra siis saab suusatada ka pühade ajal.

 9. See nädalavahetusel on plaan sõita põhja pool, aga järgmisel nädalavahetusel lihavõtete aegu on plaan hooaega tulla Kuningamäele lõpetama. Tean, et seal osatakse hooaja lõppu rada hästi hoida ja küll peab vastu. Seega veel jõudu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 8

Tulevad Sündmused

 • Suusamatk, lumetrall ja kuningasõit

 • Põltsamaa Suusatuur

 • Kamari-Kuningamäe suusasõit

Top