Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Harjumaa

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Viimati muudetud: 5. okt. 2022, 22:39
Lemmikute lisamiseks logi sisse

Kui hindad aktiivset puhkust ja armastad puhast Eestimaa loodust, siis oled õiges kohas.Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus asub keset Põhja-Kõrvemaa imekaunist loodust ning ühendab endas matka- ja sportimisvõimalused seminaride, kokkutulekute ning saunaõhtute pidamisega. Nii suured kui väikesed külalised on oodatud aastaringselt!

Sportland Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskus asub 55 kilomeetri kaugusel Tallinnast – Anija vallas Harjumaal. Keskus on ennekõike tuntud suusa- ja matkaradade poolest, ent ka discgolfirajad on kõrgelt hinnatud. Sportland Kõrvemaa discgolfpargis on 2 täismõõtmetes rada- Prodigy Kõrvemaa 21 korviga võistlusrada ja Sportland Kõrvemaa 18 korviga harrastajate rada.

Lisaks on võimalik seigelda keskuse territooriumil asuvas madalseikluspargis ja kiigeplatsil ning 9 laskmiskohaga vibu metsarajal.

Terviseradadest ootavad külastamist 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km rajad. Lisaks on FATrataste ja tõukekelkudega matkajate jaoks eraldi matkarajad.
NB! Talvehooajal on suusaradadel matkamine keelatud.

Kõrvemaa terviserajad on tähistatud nooltega, kilomeetripostide ja viitadega.

Ilm
Ilm
13.2 °C
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Ei ole valgustatud
Sellel rajal ei ole valgustust
Otsepilt
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Kõrvemaa Spordikeskus
Hea sõber! Kõrvemaa terviseradadest ootavad külastamist 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km rajad. Lisaks veel mitmed matkarajad, discgolfirajad ja viburada. Lastele pakub rõõmu madalseikluspark. Tule veeda aktiivselt aega Kõrvemaa puhtas looduses!
Rajameister
Rajameister
september 7, 2022
Kõik kommentaarid
Jägala — Käravete, 74402 Aegviidu alev, Estonia
59.3177763, 25.6525612
Google Maps Ava link sportlandkorvemaa.ee/ Juhised kohalejõudmiseks

Tegevused

Discgolf ikoon Jooksmine ikoon Kelgumägi ikoon Kõndimine ikoon Madalseiklusrada ikoon Matkarada ikoon Mobo rada ikoon Mänguväljak ikoon Rattarada ikoon Rattasõit ikoon Rullirada ikoon Suusatamine ikoon Talvine tuubirada ikoon Ujumiskoht ikoon Viburada ikoon

Teenused

Aktiivtegevused (matkad jm gruppidele pakutav) ikoon Dušš/riietusruumid ikoon Joogivesi ikoon Majutus ikoon Rattalaenutus ikoon Saun ikoon Seminariruumid ikoon Suusalaenutus ikoon Toitlustus ikoon
  • 1,5 km
  • 3 km
  • 5 km
  • 19 km
  • 24 km
1,5 km

3 km

5 km

19 km

24 km

Sportland Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskus asub 55 kilomeetri kaugusel Tallinnast Anija vallas Harjumaal. Põhja-Kõrvemaa on vaheldusrikkaima maastiku ja pinnasvormidega paik Eestis – mäed, sood ja rabajärved. Suusatamine annab võrratu elamuse. 2018 a. oktoobris valmis kergliiklustee Aegviidust keskuseni ning keskuse juures 2,1 km rullirada.

Terviserajad sobivad nii metsajooksuks, rattasõiduks kui kepikõnniks. Keskuse perenaiselt saab rajakaarti ja soovitusi raja valikul. Olemas on terviserajad pikkustega – 1,5 km; 3 km; 5 km; 19 km; 24 km ja Kõrvemaa Suurring 65 km. FAT-rataste ja tõukekelkudega matkajate jaoks on eraldi matkarajad – talvehooajal on suusaradadel matkamine keelatud.

Kõrvemaa terviserajad on tähistatud nooltega, mis muudab radadel liikumise turvalisemaks ning välistab ära eksimise.

*Keskuses kehtib külastustasu 3 €/täiskasvanu. Külastustasu tasumine võimaldab:  parkimist keskuse parklas,  keskuse poolt hooldatavate radade ja rajatiste kasutamist,  madalseikluspargi, lasteala  ja kelgumäe kasutamist, üldtualettide kasutamist.

Pakume:

  • Iseseisvalt matkamine
  • Discgolfi mängimine Prodigy Kõrvemaa võistlusrajal
  • Varustuse rent – suusad, matkauisud, räätsad, discgolfi varustus, vibuvarustus, FAT rattad
  • Läheduses asuvad RMK rajad – Uuejärve loodusrada; Jussi loodusrada; Paukjärve loodusrada

Viimased kommentaarid

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar