• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

“Kiviõli Seikluskeskuse Terviserada” on saanud 17 vastust

 1. Lumeolud murdmaarajal on jälle head. Hommikuks oli rada hooldatud ja klassikajälg samuti valdavalt olemas. Kella 14ks oli ~5cm lund peale sadanud, kuid lumi on külm ja kerge ning libisemist suurt ei takista. Nagu ikka, päris võistlussuusaga ei soovita, kuna mõnes tavapärases kohas võib ebaõnne korral lume all midagi kriipivat leiduda (territooriumi väravate juures ja suvise liikluslinnaku kõrval).

 2. Murdmaa rada on nii hea, kui on tema kehveim koht. Kahjuks kehveim koht on läbimatu suusakadel. Metsa vahel on seis muidu üpris hea, just mäe lääne küljel, disci pargis. Et seal saab omale mingi “ringi” moodustada, kui väga tahtmist.
  Suusamäel nõlvade seis täitsa ok.

 3. Kuna sulaaeg on kätte jõudnud, siis teadagi kannatab meil enim murdmaarada. Masinaga sulaajal me seda ei hoolda, teeks pigem raja hullemaks, kui paremaks.
  Rada praegu on kohati üsna jäine, samas metsa vahel suht ok. Suusatada saab, kui väga tahta, aga kindlasti mitte hea suusaga.
  Suusamäe kohta saab infot kodulehelt.

 4. Suva need jalajäljed, uisusammu need ei sega, küll aga segavad liiv ja kivid, mille rajatraktor ja ATV on lume alt välja toonud. Viis korda sõitsin kivi otsa, nii et suusk kiunus all. See on pärast pikka laskumist, kui väikse maja juurest peahoone poole sõita. Uue suusaga kindlasti ei soovita minna!

  • Käisin täna uurimas seda rada, lasin vabalt 20+ km. Liiva ja kivisid nagu ei saanudki, aga need jalajäljed peahoone juures. Inimesed käivad risti rästi segamini, suusatajatele teed ei anta. Peaks olema ikka suusasild või tunnel. Lõkkesuits tuli ka näkku, hingata ei saanud. Metsa vahel männi okkad rajal!
   Lisaks ei saanud riideid vahetama riietusruumi ega saanud sauna. Kunagi nagu ikka sai ma mäletan.
   Nagu sa mainisid, ei soovita minagi seda rada. Parem ärgu nad ültse seda tehku. Tehvandiga ei anna võrreldagi.

 5. Ümber Tuhamäe kulgev murdmaa suusarada on 9 talve ajaloo parimas seisus. Sees ka klassika ning laskumisjäljed. Hooldame koguaeg, kui peame vajalikuks. Tõsi, eelmine nädal sadas eriti jõhkralt lund, mil oleks pidanud rada ka päeva jooksul hooldama, aga kuna meil oli tehnikaga probleeme, siis see jäi ära.
  Mis puutub nüüd jalajälgedesse, siis jah neid on, eriti suusabaasi ees. Ja neid jääbki sinna olema. Mingit suusatunnelit sinna mitte kunagi ei tule. Peab lihtsalt olema tähelepanelik, küll mahub ilusti läbi.
  Suusamäel avatud kõik nõlvad, baasis kohvik ja rent. Uuri lisa: http://www.seikluskeskus.ee

 6. Eile (02.02.21) õhtul oli vabatehnika rada halb – lumekiht üpris suur peal ning väga palju saabastega jälgi sisse tallatud.

 7. Murdmaarada täna hommikul suure gruumeriga hooldatud. Sees ka klassikajälg.
  Suusamäel avatud laskumisnõlvana kõik rajad. Suusabaasis rent ja kohvik. Lisa saad uurida kodulehelt, kus avalehe all ka veebikaamera suunaga peanõlvadele.

 8. Terviseraja olud muutuvad iga minut. Praegusel ajal me eriti suure masinaga murdmaa rajale peale minne ei julge. Ootame, kuni uuesti külmetama hakkab.
  Mäel avatud kõik nõlvad.
  Uuri lisa kodulehelt. Veebikaamera avalehe all.

 9. Oleme murdmaa rada iga päev hooldanud, sest lund on ikka meeletult tulnud. Viimati just paar tundi tagasi, ehk hommikuks peaks olema väga ideaalne! Sees ka klassikajälg.
  Suusamäel avatud O´neill, Quiksilver, Roxy ja HH nõlvad. Lumetuses on lumepargi medium line ja funline nõlv.
  Suusabaasis avatud rent ja kohvik (piirangutega), riietusruumid kahjuks mitte.
  Uuri lisa http://www.seikluskeskus.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Suusatamine : Tuhamäe Mäkketõus/Argipäeva Suusaõhtute 10. etapp

 • Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

 • 2+2 liikumispiirang

Top