• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Keila terviserajad” on saanud 43 vastust

 1. Tere,
  samuti kiidusõnad Raidole. Mul oleks üks ettepanek – kas võiks selle ringi lõpu teha suusatajatele mööda rulliraja tõusu? Sest küljelt üles tulles on kivid lihtsalt väljas. Saan aru, et kelgutajad tahavad ka oma, aga äkki oleks ikkagi see variant teema?

  • Kõikidel järsematel tõusudel on pinnas ja kivid väljas ning suure tehismäe tipus samuti. Rajamasin ka vast natuke kraabib sellistes keerulisemates kohatades. Loodetavasti järgmine nädal tuleb lumelisa ja saab raja paremaks. Aga peale nende paari koha on igalpool mujal ikka väga hea.

 2. Super rada. Teeb silmad ete Nõmmele ja Kääriku Kekkose rajale. Kvaliteeti pean silmas. Lisaks ka väga ilus lumine metsaalune

 3. Jalakäijate rada on geniaalne! Teised keskused võiksid võimalusel sama praktikat rakendada – keegi ei viitsi suusarajal joosta kui selleks on eraldi puhastatud jalakäijate teed. Eile oli väga hästi näha kuidas suuskadeta kulgejad olid intuitiivselt oma rajaosale kolinud. Samuti saab sahatamisest tekkinud valli sisse vajadusel klassikajälje märksa sügavamalt freesida (nagu ka Keilas tundus olevat – teoreetiliselt võib selline lahendus toimida ka lumevaesematel talvedel nö. “paaristöö” rajana). Suusatajana pole kahju loovutada meetrike eraldi rajaosa kui see tähendab paremat suusarada ja rajameistri töö austamist (samuti on märksa ohutum suusatada kui ei pea kelgutajate, kärutajate ja muu aeglasemalt liikuma kaadri vahel suurema hoo pealt manööverdama).

 4. Aitäh rajameister Raidole! Jalakäijatele ja jooksjatele eraldi raja tegemine oli ülihea mõte! Olen ise vaheldumisi kõndija ja suusataja, tänulik mõlema raja eest!

 5. Kulgesin ka ise eile õhtul klassikarajal…super töö lühikese ajaga rajameistri poolt… Kuna lähiajal eriti lund ei luba-siis kas saaks need klassikaraja kehvemad kohad kuidagi ära parandada? Oleks nõus ise labidaga kohale tulema ja metsa alt lund kühveldama kui vaja..Ma vanakooli suusataja ja uisku ei oska eriiti..Ja arvan et kes Tartu maratoniks harjutavad- oleks ka nõus appi tulema et rada korralik oleks..Kuigi eile õhtul oli juba paari koha peal jalajälgi näha…Kahju kui inimesed aru ei saa… Hr Rajameister-kui abi vaja-anna siiin või keila FB-s teada….

 6. Tänud rajameistrile, selle väikse lumega korralik tallumine. Klassikarada jätab mõnes kohas soovida, kuid tähelepanelikult sõites, saab neid kohti vältida. Mure on koos koertega jalutajatega, kes kõnnivad seal, kus ei ole neile täna rada planeeritud, neist jäävad rajale suured jalajälgede augud.

 7. Järgmise nädala keskpaigani enam nagu lumelisa ei lubata,kas minul kui klassika sõitjal jääbki Keilas rajale minemata?

  • Täna oli klassika jälg sisse tõmmatud, aga hea suusaga sinna ei kannata peale minna. Pinnast on päris mõneski kohas lahti tõmmanud. Aga kehvema suusaga kannatab sõita küll..

 8. Tänud rajameistrile tehtud töö eest. mõnes kohas on künkad ja lohud, kas neid saab kuidagi siluda? parkla kõrvale soola asemele võiks kasvõi jalkaväljakult lund tuua, parem ikka kui soolasegu.

 9. Tänud ja kiitused rajameistrile. Kõik mäed on lõpuks ometi kasutusse võetud ja saab valida profiili vastavalt võimekusele. Pealambiga pikematel ringidel on õhtul väga mõnus sõita. On mõned kohad, kus kivikesed väljas, kuid nendest saab lihtsa vaevaga mööda.
  Päris täpselt ei saa aru kuidas kujuneb uus 7.5 km ring – rajakaart oleks korraks abiks. Hetkel tundub, et mingit lühikest juppi peab kaks korda sõitma?

 10. Valgustatud raja osa on suht konarlik aga kannatab hea suusaga sõita. Tasub siiski silmad lahti hoida, sest mõnest kohast on asfalt väljas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Kui oled tallinlane, siis hääleta kaasva eelarve hääletusel!

 • 14.01 Setomaa suusasarja I etapp, startimine vabalt valitud ajal kella 16.00 – 17.15

 • Türi suusatalv 2021

Top