• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
saepuru
valgustus
jooks
suusatamine
matkamine
www.viimsivald.ee
Viimsi vald, Haabneeme alevik, Lille tee 12
Juhised kohalejõudmiseks

“Karulaugu terviserada” on saanud 18 vastust

 1. Palun rajahooldajalt selget sõnumit, kas sellel aastal klassikarada tuleb? Kommentaaridest selgub, et palju on segavaid faktoreid. Kui nii, siis selge sõnum väljastada! Talvelund pole igal aastal!

 2. Põhjakonna trepi ees on killustik. Autod sõidavad rajal, Artiumi ehitusega sõidavad ehitusautod vastassuunas. Ime, et keegi pole viga saanud.

  • mis püha konn see artium veel on et neile mingid reeglid ei kehti?

 3. Viimased päevad on rada olnud väga heas seisus, nii nagu oma kõige parematel päevadel. Rajameister sõitis õhtul raja üle ja seal kus võimalik tõmbas ka klassikajälje. Saab sõita hea suusaga, kuigi siin üleval on endiselt märgitud, et kehvema suusaga.

 4. Kas see rada saab mingil hetkel ka päris rajamasina peale või mitte? see on ikka uskumatult hea reljeefiga ja väga mõnus.. Kui saaks selle päris suusarajaks teha, küll siis ka jalutajaid vähem. Aga supperluks.

  • Ei saa, sest nendesse tünnidesse ehitatakse ma ei tea mida ja suusatajad/sportlased hakkavad ilmselgelt segama.

 5. Hommikul ca 9.30 ajal sõitis saan rajad üle. Praegu on rada väga hea, sest lund on peale tulnud ja tuleb üha juurde. Nüüd kõik suusatama! Veel palve, kas vald suudaks sinna organiseerida uusi suusarajal kõndimist keelavaid silte või korrastaks vähemalt olemasolevaid asukoha ja paigutuse mõttes. Nt Põhjakonna juurest rajale minnes, mis on üks põhikohti, on silt lambita posti küljes ja valetpidi (seda näeb ainult valgel ajal rajalt maha tulles mitte sinna minnes).

 6. Käisin raja ääres olukorda uurimas. Nägin ka vähemalt 5 suusatajat, kes üritasid seal kuidagi liikuda. Rada on kõndijate poolt ära jalutatud. Rajapõhi iseenesest on olemas ja kui nüüd väheke lund peale tuleks saaks päris hea. Aga Artiumi ehituse poolne raja ots on täiesti lootusetus seisus. Esiteks on kõnniteele pandud kergkruusa, mis on nüüd lumega segamini ja tõeline suusalõhkuja. See pole esimest korda nii, vaid pigem igal aastal esinev nähtus. Ei saa aru, kas tee hoodajale ei suudeta tõesti juhiseid anda. Lisaks käib viimase tünni juures mööda rada ehitustransport. Kui seal olin, siis just oli sõiduk välja tulnud ja pandi väravaid kinni. Kas see peabki nii olema ja miks nad Randvere teelt ei käi, kus on ehitusplatsi sissesõit?? Tuleb tõdeda, et isegi madala vererõhuga suusasõbral võib seal vererõhk kõrgustesse tõsta ja parem mitte närve rikkuma minna. Kurb… Vald võiks ükskord ära otsustada, kas Haabneemes on suusarada või mitte, ja kirjutatagu siia siis konkreetselt, et suusarada ei ole ega tule.

 7. Täna 05.01.2021 kell 19 oli raja keskosa ja Laidoneri pargi poolne osa vabatehnika jaoks üsna ok kuigi veidi kõvaks ja muhklikuks kõnnitud. Raja teises otsas oli paraku Haabneeme kooli juures asuva laskumise alt algav lõik kuni suusaputkani ühtlaselt ja heldelt graniitkillustikuga kaetud.

 8. Täna 04.01.2020 kell 19.30 oli rajamasin värskelt üle sõitnud ja rada vabastiilis suusatamiseks heas korras. Kuigi mõne kohapeal turritas lumest välja multsa. Muuseas, alloleval kaardil on rada valesti (lühemalt) märgitud. Tegelikult ulatub suusarada kuni Pargi teeni välja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Kui oled tallinlane, siis hääleta kaasva eelarve hääletusel!

 • 14.01 Setomaa suusasarja I etapp, startimine vabalt valitud ajal kella 16.00 – 17.15

 • Türi suusatalv 2021

Top