• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

www.karutervis.ee
Karujärve küla, Kihelkonna vald, RMK Raketi puhkekoht
Juhised kohalejõudmiseks

“Karujärve terviserada” on saanud 22 vastust

 1. Hommikut! Lumevaalud tekivad rajale siis, kui traktor pressib kohevat uut lund. Selle vastu aitab ainult peale tahenemist uus ülesõit. Suusk vajub läbi, kuna koheva lumega ei ole traktoriga võimalik saba päris maha lasta ja silumine on nn poolevinnaline. Augud radadele tekkisid olukorras, kus tuli sõita traktoriga, millel töötasid vaid tagumised hüdromootorid. Asi parandatud ja neli roomikut veavad. Sulaga rada tampima minna tähendab olemasoleva raja hävitamist

 2. Kurb. Karujärve rajad on suusasõpradele meelispaik, aga sel aastal on rajad kehvad. Olen käinud rajal viimased kuus päeva järjest lootusega, et äkki nüüd on hea rada. Varem, ka eile, olid radadel pikad lumevaalud ja suured augud, lisaks vajus suusk pidevalt läbi raja. Eile õhtul käis küll masin üle, aga suusk vajub endiselt läbi raja ning rajal on pikad kohevad lumevaalud. Räägin siinkohal 5km ja 2km radadest, kusjuures 2km rada on tunduvalt kehvem. Rajamasin võiks võimalusel käia rajad üle täna/homme, kui sula on. Kärla terviserada on sel aastal superhea ja siinkohal väga eeskujulik. Siiralt loodan, et suusailma jätkub ning Karuka rajad on varsti kiitust väärt!
  Päikest ja ilusat talve!

  • Hommikut! Lumevaalud tekivad rajale siis, kui traktor pressib kohevat uut lund. Selle vastu aitab ainult peale tahenemist uus ülesõit. Suusk vajub läbi, kuna koheva lumega ei ole traktoriga võimalik saba päris maha lasta ja silumine on nn poolevinnaline. Augud radadele tekkisid olukorras, kus tuli sõita traktoriga, millel töötasid vaid tagumised hüdromootorid. Asi parandatud ja neli roomikut veavad. Sulaga rada tampima minna tähendab olemasoleva raja hävitamist.

 3. “Rajatraktori tunni hind on 120 eurot ning eeldusel, et rohkem rada ei rikuta, kulub korrastustöödele ligikaudu kaheksa tundi.” Selline on tänane info hindade kohta ja autojuhtide juhmist tegutsemistest Harkus. Paraku ei pääse ka Karujärve TSK rajad lollide autojuhtide küüsist. Mööda suusarada on ju nii tore sõita. Aga ka suusatajad võiksid mõelda radade tegemise hinna peale enne kirumist. Aeg ja initsiatiiv ei asenda paraku raha.

 4. Tere õhtust, suusasõbrad ja matkajad! Õhtuks saime kõik rajad üle sõidetud. Lühikestel on sees ka klassikajälg, 10 km kaugemal paunal vaid vabalibisemine. Eriline tänu suusatajale, kes ei pidanud paljuks koos rajameistriga rajale langenud puid eemaldada. Et kisub sulaks ja langeb ka märga lund, võib homseks puid-oksi veelgi rajal olla. Olge ettevaatlikud! Eks homme näeb, mis nädalavahetusest saab. Kihelkonna rajad said juba hommikul üle sõidetud ja lapsed nautisid suusarõõme.

 5. Õhtut! Saime pimeduse kattevarjus traktori tänu headele mehhaanikutele parandatud. Homme hommikul teen esmalt Kihelkonna kooli rajad ja siis lõunast juba Karujärve rajad. Loodame parimat.

 6. Õhtut! Jällegi üllatas öö meid rohke lumesajuga. Üritasin täna poolearulise traktoriga rajale minna, et midagigi ära teha, aga asi läks hullemaks.Homseks kokkulepe mehhaanikute saabumiseks olemas ja kui suudame vea parandada, olen õhtul rajal.

 7. Õhtut! Oli imeline talvepäev. Pole vaja Alpidesse sõita. Rada on praegu just selline nagu ta on, aga sõita saab ja rõõmu suusatamisest üle hulga aja kõigile. Tähelepanu! Teisipäeval, 19. jaanuari hommikul tulevad linna koolilapsed kelgumäele ja suusarajale. Palun sellega arvestada, sest nii lumel kui sisesõiduteel võib minna kitsaks. Pealelõunane aeg sobib neile, kes perega või üksi tulla soovivad. Ilusat pühapäevaõhtut kõigile!

 8. Õhtut! Oli imeline talvepäev. Pole vaja Alpidesse sõita. Rada on praegu just selline nagu ta on, aga sõita saab ja rõõmu suusatamisest üle hulga aja kõigile. Tähelepanu! Teisipäeval, 19. jaanuari hommikul tulevad linna koolilapsed kelgumäele ja suusarajale. Palun sellega arvestada, sest nii lumel kui sisesõiduteel võib minna kitsaks. Pealelõunane aeg sobib neile, kes perega või üksi tulla soovivad. Ilusat pühapäevaõhtut kõigile!

 9. Viimane info. Kuna meie üle 30 a vanune traktor töötas viimased päevad vaid poole jõuga ja võimalustega, pole rada suurem asi, aga matkamiseks ja looduse nautimiseks sobib. 10 km rajal kohati liiva väljas, nagu igal aastal peale esimesi ülesõite. Loodame peale tuleva nädala sulasid uut lund, külma ja tohterdatud traktorit! Olge mõnusad ja nautige seda, mida antud!

 10. “Kõik suusatajad on head rajameistrid ja iga kümnes on maailma parim” Rajameistrite kõnekäänd. Olen homme kell 12.00 Karujärve TSK parklas ja kellel on midagi küsida, olge kohal. PS Kui keegi siin kommenteerib, pange ikka oma nimi ka, enamikku teist ma ju tunnen, kui näeme, saame arutada ja lahendusi leida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Setomaa suusasarja II etapp 21.01

 • Jõulumäe talveduatlon 2021

 • Kui oled tallinlane, siis hääleta kaasva eelarve hääletusel!

Top