• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Rae vald, Jüri alevik, Võsa tn 26a
Juhised kohalejõudmiseks

“Jüri Terviserajad” on saanud 16 vastust

 1. Nõustun eelnevate kommenteerijatega. Eriti jalutajate osas. Samas siin lehel vist käivad küll vaid need, kes sinna pigem ikka suusaga kipuvad. Seega jalutajatele suunatud üleskutse peaks kuhugi mujale vist postitama. Või ehk varustama raja vastavate siltidega 🙂 (kuigi ma saan aru, et alternatiivseid metsaradu seal pole, kuhu saaksid minna ainult jalutajad?)

 2. Ma käisin eile ja üleeile (L ja P) suusatamas. Üldiselt oli täitsa normaalselt sõidetav rada, kuid eks vihm ja sula ole juba oma tööd teinud. Lumekihi paksus oli piisav, et korraliku suusaga sõita, kuid rada oli sula tõttu juba natuke pehmemaks muutunud: päris tihti juhtus nii, et tõugates kippus suusakepp sügavamale raja sisse vajuma. Liumäe juures oli umbes 20 m pikkune lõik täiesti vesine. Ka aiamajade ja kasvuhoonete juures hakkab rada lagunema. Lisaks oli rajale tekkinud päris palju jooksjate ja matkajate jälgi. Täna ma rajal ei käinud, kuid vaevalt seal sellise ilmaga midagi paremaks muutus.

 3. Ma suusatasin esmaspäeval ja eile. Esmaspäev oli ikka päris hea, eile oli tuisanud. Enam-vähem klassikajälg oli aiamaade juures metsavahel 1km-sel ringil. Muidugi ägedam oleks värskelt sadanud lume eile kinni pressida ja täna veel lisaks tuisanud lumi lisaks kokku pressida kuid me ei tea rajameistri võimalusi. Tavaliselt lume saju ajal vist pole mõtet.

 4. Arvestades millised ilmaolud eile olid, siis ei saagi loota, et rada oleks sõidetav olnud ning ei oleks olnud ka rajamasinal seal mõtet midagi teha kuna tuiskas ikka mõnusalt. Oleks ka muidugi paar palvet rajahooldajale. Esiteks võiks rada hooldada ikka hommikupoole, mitte peale lõunat, eriti kui on öösel lund sadanud. Osad inimesed, nagu näiteks mina, läheks hea meelega hommikupoole suusatama. Ja teiseks võiks teada andma mis kella ajal umbes hooldust tehakse, et ei peaks siin arvutis kogu aeg istuma ja ootama vastust kas rada on hooldatud või ei.

 5. Mis täpsemalt häiris ? Lahtist lund oli liiast ? Klassikajälg puudus ? Maapind väljas ?
  Sõitsin esmaspäeva õhtul ja olin rahul.

 6. Eilse sula tõttu rada pole kannatada saanud. Täna hommikul oli väga heas korras.

 7. Tere. Lume olud õnneks paremad kui kardetud. Proovime hoolduse kella 18.30ks ära teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Olerex IV Sõprade Sõit Tartus

 • 47. TARTU MARATON

 • 46. Saaremaa kolme päeva jooks

toptvseries.org
Top