Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Pärnumaa

Jõulumäe Tervisespordikeskus

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Jõulumäe asub kaunis osoonirikkas Pärnumaa luitemännikus. Siin on palju ruumi olla nii koos kui omaette, viia läbi tervistavaid ühislaagreid, sportlikke kogunemisi, suve- ja talvepäevi, veeta perepuhkust jne. 1976. aastal alustati Pärnumaa esimese tervisespordikeskuse rajamist.

Tänaseks on Jõulumäe Tervisespordikeskus kujunenud mitmekülgsete võimalustega keskuseks, kus põhirõhk on looduses liikumisel ning võimalusel igaühel vabalt valida jõukohane ja meeldiv tegevus. Lisaks spordiüritustele, mis toimuvad nii tippsportlastele kui harrastajatele, on siin head võimalused ka koolituste, seminaride, laste spordi-, puhke- ja töölaagrite, õppepäevade, asutuste suve- ja talvepäevade jne korraldamiseks.

Liikumisradade ja spordirajatiste, majutuse, toitlustuse jpm kohta leiab infot Jõulumäe kodulehelt www.joulumae.ee

Majutuse ja toitlustuse tellimiseks palun kirjutage info@joulumae.ee

Kohtumiseni Jõulumäel!

Staatuse ikoon
Raja olek: Sees nii klassika kui uisutehnika rajad
Lumekiht: kunstlumi 30-60 cm
Avatud suusaradu: 2 km
Otsepilt
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Jõulumäe
2km kunstlumerada eile õhtul hooldatud ja heas korras, KL+V.
Rajameister
Rajameister
veebruar 7, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  2km kunstlumerada eile õhtul hooldatud ja heas korras, KL+V.

  Jõulumäe / veebruar 7, 2023
 • olen 74v. vaba stiili harrastaja sellest aastast kui Gunden Svan löi selle. Käin talvel tihti jöulumäel suusatamas.Sel aasta 2km. rada ei sobi minusugusele harrastajale yldse.Olen uut osa suusatanud 2 korda ja iga kord kukkunud ,hea et midagi paha ei ole juhtunud. Endine jöulumäe 2km. ring oli super.(nime vääriline jöulumägi sees)Tahan lisada veel et algajale ja vanemale suusa-harrastajale ei sobi kurvega laskud ,kahjuks ei keera välja.Sealt need kukkumised tulevad ja rikuvad suusa rajas olevat jälge ,mis on eriti tähtis laskumisel et see oleks korras ja alati olemas.

  veebruar 7, 2023
 • Rajameister

  2km kunstlumerada täna õhtul hooldatud ja väga head korras, KL+V.

  Jõulumäe / veebruar 4, 2023
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada eile õhtul hooldatud, KL+V. Pisut pudiseb lund juurde.

  Jõulumäe / veebruar 2, 2023
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada eile õhtul hooldatud, KL+V. Hommikul lisandus mõni mm lund. NB! Staadionile mineku ja suusaraja vahel on vana libe jääkiht. Ettevaatust!

  Jõulumäe / veebruar 1, 2023
 • Rajameister

  Suusarada täna hommikul kiirelt üle tehtud, õhtul uuesti ja põhjalikumalt.

  Jõulumäe / jaanuar 31, 2023
 • Rajameister

  Reede õhtul mõnus väike külm ja rajad taas üle tehtud.

  Jõulumäe / jaanuar 28, 2023
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada täna hommikul hooldatud, KL+V.

  Jõulumäe / jaanuar 27, 2023
 • Rajameister

  Kunstlumerada eile õhtul hooldatud, KL+V. Sellel nädalal toimub taas koolide suusanädal, suusatunnid T-R 9.00-15.30. Kolmapäeval, 25.01. õhtul Pärnumaa MV - sprint vabas tehnikas, lisainfo www.joulumae.ee

  Jõulumäe / jaanuar 24, 2023
 • Rajameister

  Kunstlumerada heas korras, KL+V, laupäevaõhtuse hooldusega.

  Jõulumäe / jaanuar 23, 2023
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada eile õhtul hooldatud, KL+V.

  Jõulumäe / jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Elekter on tagasi ja ootame teid suusatama!

  Jõulumäe / jaanuar 19, 2023
 • Rajameister

  PS! Kui õhtuks elekter tagasi ei ole, siis on suusarada täna pime. Peamaja teenused veel toimivad tänu generaatorile.

  Jõulumäe / jaanuar 19, 2023
 • Rajameister

  Öösel sadas maha u 10 cm värsket lund, suusarada on täna hommikul üle tehtud.

  Jõulumäe / jaanuar 19, 2023
 • Rajameister

  2 km pikkune kunstlumerada lasi ennast eile õhtul traktoriga hooldada ja sai peaaegu nagu uus, KL + V. NB! Käimas on koolide suusanädalad, suusatunnid toimuvad kuni 27.01. T-R 9.00-15.30. Kooliväliste tasuta suusatundide kohta leiab infot suusaliidu lehelt: https://www.suusaliit.ee/et/100suusatundi

  Jõulumäe / jaanuar 17, 2023
 • Rajameister

  Täna õhtul üritame rajahoolduse ära teha, lubab nulli. Seniks soovitame suusatamisest pigem hoiduda – tuul ja hoovihm on pesnud-paitanud rajale ebatasasusi ja auke, mis võivad osutuda ohtlikuks.

  Jõulumäe / jaanuar 16, 2023
 • Rajameister

  Tormiga rajale kantud oksasoga on pühitud, kuid kuna ilm on vesine ja plussis ning öösel tuli alla kogu suve jagu vihma, siis jääb rajahooldus traktoriga tegemata. Klassikajälge ei ole. Suure sulaga rajahooldust ei toimu ja ilmateate järgi ei saa seda niipea teha :-(

  Jõulumäe / jaanuar 13, 2023
 • Rajameister

  Jõulumäel saab suusatada 2 km pikkusel kunstumeringil klassika- ja vabatehnikas. Rajad on tänahommikuse hooldusega, hommikune sulalumi sai üle pressitud. Suusarada on õhtuti valgustatud E-L kella 20-ni. Lisandunud looduslik märg olus sulab mõne tunniga.

  Jõulumäe / jaanuar 12, 2023
 • Rajameister

  2 km pikkune kunstlumest suusarada on peaaegu valmis. Lükkamata on staadioni tunnelile minek, traktor läks katki. Loodame õhtuks korda saada. Hetkel käib suusaring veel osaliselt vasturada (esimene rajaosa). Telkla ja palliväljakute rajaosa on õiges suunas ja ühesuunaline. Klassikajälg kõikjal sees.

  Jõulumäe / jaanuar 11, 2023
 • Rajameister

  Kunstlumerada eile õhtul hooldatud, 1,4 km pikkuses klassikajäljega. Öösel sai valmis ka 200-meetri käär, klassikajäljeta. Suusaraja pikkus tänaseks kokku 1,6 km.

  Jõulumäe / jaanuar 10, 2023
 • Rajameister

  Hommikul tuiskas peale värske lumekiht, rada hooldatud täna hommikul kell 10, KL+V.

  Jõulumäe / jaanuar 9, 2023
 • Rajameister

  1,4 km pikkune kunstlumerada hooldatud, 800 m ring klassikajäljega. Alustame lumetootmise ja raja pikendamisega.

  Jõulumäe / jaanuar 5, 2023
 • Rajameister

  Jõulumäel saab suusatada 800 m pikkusel kunstlumeringil (hooldemaja tagant ringiga staadioni tunnelisse ja sealt staadionile) + lisaks 320 m pikkune edasi-tagasi lõik (laululava tagant üle väljakute telklinnakusse ja tagasi), kokku 1,4 km. Rada on täna veel suusatatav ainult vabas tehnikas, kuna eile oli lumi liiga värske ja vesine klassikajälje tegemiseks. Looduslikku lund ei ole.

  Jõulumäe / jaanuar 4, 2023
 • Rajameister

  Head uut aastat kõigile! Jõulumäel on valminud kunstlumest umbes 1 km pikkune suusarada, täna klassikajäljeta. Rada algab staadionilt, pöörab nn vastu rada vasakule hooldemaja taha, tuleb väikese kääruga staadioni tunnelisse ja sealt staadionile tagasi. Täna veame veel lund telklinnaku rajaosale, et pikendada laululava poolset rajaajuppi. Seega homsest rada veidi pikem ja loodame, et saab ka klassikajälje tõmmata (eile oli lumi nii pehme, et polnud mõtet). Loodusliku lume rada ei ole.

  Jõulumäe / jaanuar 3, 2023
 • Rajameister

  Suusatada saab asfaltkattega liikumisraja ringidel 3 km pikkusel rajal vabas tehnikas vanema suusaga. Rajal kaks kehva kohta. Suusarada on hooldamata (viimane hooldus 27.12.). Rajahooldust saab teha, kui temperatuur läheb miinusesse, eeldatavalt siis 2. jaanuaril. Suure sula ja vihmade tõttu ei ole 10 km pikkune terviserada enam läbitav. Esmaspäeval alustame ka kunstlumevedu ja loodame u 1 km pikkuse ringi avada 3. jaanuaril. Head vana aasta lõppu ja paremat uut!

  Jõulumäe / detsember 30, 2022
 • Rajameister

  Tänahommikune hooldus tehtud, klassikajälg olemas seal, kus sai tõmmata. Kümnesel rajal on kolm kohta kriitilised ja ilmaprognoosi järgi järgmise aastani ei kesta. 2. jaanuaril alustame kunstlumevedu ja loodame mingi raja avada 3. jaanuaril.

  Jõulumäe / detsember 28, 2022
 • Rajameister

  Rajahooldus tänahommikune (27.12.). Suusarada on sõidetav, KL+V. Sees mõned mustemad kohad. Lisandus imeõhuke kiht värsket lund.

  Jõulumäe / detsember 27, 2022
 • Rajameister

  Suusarajad on hommikul traktoriga hooldatud, sees mõned kehvemad/mustemad kohad, aga saab suusarada. Häid pühi!

  Jõulumäe / detsember 24, 2022
 • Rajameister

  Suusarajal on olukord suhteliselt sama mis eile ja hoolimata vihmast ei ole hullemaks läinud. Suusatada saab, kuid rada on hooldamata ja oksaprügine.

  Jõulumäe / detsember 22, 2022
 • Rajameister

  Rajavaatlus tuvastas, et suusarajal on lund ca 10 cm jagu, rada jääs ei ole, sõidetav. See-eest on tulnud tuulega palju oksasoga ja rada on "prügine". Rajamasinaga peale ei saa, sula, vihm. Hooldus esmaspäevaõhtune.

  Jõulumäe / detsember 21, 2022
 • Rajameister

  Rajad on tänahommikuse hooldusega, KL+V.

  Jõulumäe / detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Rullirada (3,5 km) ja 10 km terviserada on traktoriga hooldatud ja suusatada saab nii klassikalises kui vabas tehnikas. Rullirajal valgustus E-L kella 20-ni 3,4 km ulatuses.

  Jõulumäe / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Öösel lisandus 15-20 cm lund, traktor on rajal ja peagi saab taas suusatada.

  Jõulumäe / detsember 9, 2022
 • Rajameister

  Nii asfaltkattega liikumisraja kui 10 km terviseraja ringid on rajatraktoriga hooldatud, mõlemal rajal tõmmatud ka klassikajälg. Mõnes kohas jälg must.

  Jõulumäe / detsember 8, 2022
 • Rajameister

  Jõulumäel saab suusatada looduslikul lumel vabas tehnikas ja vanema suusaga nn asfaltkattega ringidel (3,5 km) ja 10 km terviserajal. Rajad on tallatud lumerulliga, traktoriga peale ei saa, lund ei ole piisavalt. Järgmisel nädalal hakkame üle suve hoitud lumekuhja lahti võtma ja rajale vedama. Loodame korraliku suusahooajaga alustada reedest, 16.12.

  Jõulumäe / detsember 7, 2022
 • Rajameister

  Hea suusarahvas! Teist aastat järjest alustame talvehooaega novembris ootamatu loodusliku lume tervitusega. Jõulumäe asfaltkattega liikumisradade ringid ja 10 km terviserada on lumerulliga tallatud. Väga suure soovi, kehvema suusa ja suure ettevaatusega saab vabas tehnikas suusatada. Korraliku raja tegemiseks on lund vähe ja olemasolev lumi on kerge ning kohev. Traktoriga rajale minna ei saa. Rajavalgustust hetkel veel põlema ei panda ja regulaarset hooldust ei luba. Palume tallatud suusaradadele jalgsi, rataste, kelkude, lumelaudadega jms mitte minna. Hoiame seda, mis on, nendele, kes soovivad suusatada. Matkamiseks on lumesaaniga on tallatud 5 km pikkune matkarada ning päkapikkude matkarada. Väike lumekiht annab käimisel mõnusa lisakoormuse. NB! Pikad matkarajad ei ole sisse tallatud. Käimiskeppe saab laenutada peamajast administraatorilt. Suusalaenutus ootab lumelisa või kunstlund. Kelgumäe laskumised on rulliga tallatud. Kelgutada saab, aga lund vähe. Valgustust ei ole. Kõik kettagolfirajad on veel avatud. Koheva lumega kettalaenutust ei toimu. Peamajas: pesemise ja riietumise võimalus (1 € / 1 in), karastusjoogid, kuumad joogid, küpsised jne. Mõnusta hooaja algust!

  Jõulumäe / november 21, 2022
 • Rajameister

  Jõulumäe asfaltkattega liikumisrajad on lõplikult jääkihist vabastatud, talvemustusest puhastatud ning kasutamiseks avatud. Jõulumäe asfaltkattega liikumisrajad sobivad rulluisutamiseks, rullsuusatamiseks, ratta- ja rulasõiduks sportivale harjutajale. Rajad on reljeefsed, 1,1 – 3,5 km pikkused. Ringid looklevad luksuslikus männimetsas, ristuvad maastikul ratta-, disc golf’i ja jooksuradadega. Rajad algavad peastaadionilt ning on tähistatud erinevat värvi nooltega asfaldil. Kaardil märgitud sinine, 1,1 km pikkune rajaosa on viie meetri laiune, ülejäänud rada kolme meetri laiune. Pallimängude väljakud on korrastatud ja avatud. Kõik kettagolfirajad on avatud. Kevadhooaeg on alanud! Kohtumiseni Jõulumäel!

  Jõulumäe / mai 3, 2022
 • Kas järgmine nädal saab rullitada või suusatada? Või ei saa kumbagi hetkel teha?

  aprill 19, 2022
 • Täna oli veel 1,78 km ring täiesti sõidetav. Margus

  aprill 18, 2022
 • Rajameister

  Suurepärane suusahooaeg Jõulumäel on lõppenud. Kollane ja sinine kettagolfirada on mängimiseks taas avatud alates 15. aprillist. Osaliselt on radadel veel lumiseid lõike ja tuleb ületada lumetakistusi. Kollase raja 3. korv asub ajutiselt lumel. Jõulumäe disc golf’i pargis on kolm püsirada ja 45 korvi, lisaks harjutusvõrk ja -korvid radade alguses. Kettaid saab laenutada peamajast administraatori punktist dokumendi alusel (1€ / üks kolme erineva kettaga komplekt). PS! • 5 km pikkusel matkarajal on jäälõigud sulanud ning seal saab matkata, joosta, ratast vändata. • Asfaltraja kättesaamiseks tuleb veel vaeva näha, kohati on kunstlumekiht arvestatav. Staadionilt on suurem lumi veetud. • Jõulumäe pallimängude väljakutel käivad ettevalmistustööd peatseks hooaja avamiseks.

  Jõulumäe / aprill 18, 2022
 • Kas lähipäevil saab veel mingit ringi suuskadega teha?

  aprill 13, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad! Nelja kuu pikkune suusahooaeg hakkab läbi saama. Jõulumäe 2 km pikkuse kunstlumeraja ja kelgumäe viimane ametlik regulaarne rajahooldus toimub 10. aprilli õhtul. Suusatada saab edasi, kuid radu enam korrapäraselt ei hooldata ning alustame kevadiste liikumisradade lume alt vabastamisega. Suusalaenutus on alates 11. aprillist suletud. Anname teada, kui kollasel ja sinisel disc golf’i rajal on korvid paigas ja rajad taas mängimiseks avatud. Loodame rajad avada alates 15. aprillist mõnede mööndustega. TÄNAME KÕIKI SUUSASÕPRU JA TOETAJAID TOREDA PIKA HOOAJA EEST! Uute kohtumisteni Jõulumäe liikumisradadel! https://joulumae.ee/tegevused/liikumisrajad/

  Jõulumäe / aprill 8, 2022
 • Rajameister

  Kuna kevad on käes ja päevake pikem, ei ole alates laupäevast, 2. aprillist suusarada enam õhtuti valgustatud. Suusatada saab edasi ja jätkame ka igapäevase (võimaluse korral, vastavalt oludele) rajahooldusega õhtuti alates kella 21st. Suusalaenutus (ja rattalaenutus) on avatud peamajas. Kelgutada saab kelgumäe kunstlumega laskumisel. Kelgumägi ei ole õhtul valgustatud. Kevadiste liikumisradade avamiseni läheb aega…

  Jõulumäe / märts 28, 2022
 • Rajameister

  Tänu soodsatele ilmaoludele toimub suusaraja kelgumäe hooldus jätkuvalt igal õhtul ning suusaolud on head/väga head. 2 km KL+V.

  Jõulumäe / märts 23, 2022
 • Rajameister

  Jõulumäe kunstlumest suusa- ja kelgurada on hooldatud (valdavalt igapäevaselt). Ilm on küll kevadine, aga suusarada on hea ja kestab.

  Jõulumäe / märts 14, 2022
 • Rajameister

  Suusarada ja kelgumägi on hooldatud. Hõissa vastlad!

  Jõulumäe / märts 1, 2022
 • Rajameister

  Järjekordne hooldus on tehtud nii suusa- kui kelgurajal. Tulge liikumiskilomeetreid koguma!

  Jõulumäe / veebruar 26, 2022
 • Rajameister

  Eilne tugev tuul on tänaseks paisunud tormiks ning kogu metsa ja suusarajad oksarisu täis loopinud + suuremat sorti sula ja sademed. Loodame suusaraja koristada ja hooldada homme, laup. hommikul. Hetkel küll suusatada ei soovita. PS! Reedest pühapäevani (25.-27.02.) toimuvad Jõulumäe punasel DG rajal EMV disc golf'is. Palume olla tähelepanelikud langevate puude ja lendavate ketaste suhtes.

  Jõulumäe / veebruar 25, 2022
 • Rajameister

  Kunastlumerada ja kelgumägi eile õhtul hooldatud, lund sajab.

  Jõulumäe / veebruar 21, 2022
 • Rajameister

  2 km kunstlumeringi hooldus tehtud täna hommikul. Looduslik suusalumi läinud.

  Jõulumäe / veebruar 18, 2022
 • Rajameister

  Kuna loodulikku lund meie kanti juurde tulnud ei ole, pigem pidevalt sulatab-külmetab, siis on loodusliku lumekattega 10 km suusatamise terviserada väga jäine ja hooldamata (liiga vähe lund). Suusatada ei saa. 2 km kunstlumerada on hetkel laupäevaõhtuse hooldusega.

  Jõulumäe / veebruar 14, 2022
 • Rajameister

  Tänahommikune külm lubas ikkagi loodusliku lumega 10km suusarajale ka klassikajälje tõmmata, hinne rajameistrilt kõva 3+. Kõik rajad hommikuse hooldusega.

  Jõulumäe / veebruar 11, 2022
 • Rajameister

  Viimaste päevade kliimavorm "sulatab-külmetab-niisutab" on halvasti mõjunud loodusliku lumekihi paksusele ja klassikajäljele. Suusatada saab veel vabas tehnikas. Kunstlumerada on normis, KL+V.

  Jõulumäe / veebruar 10, 2022
 • Rajameister

  2 km pikkune kunstlumerada hooldatud eile õhtul, loodusliku lumega kümnene täna hommikul. Rajaolud head. Mõlemal suusarajal V+KL. Kunstlumerada ja kelgumägi valgustatud iga päev õhtul kella 21-ni. Suusalanutus kella 20-ni. NB! Punane disc golf'i rada läheb alates tänasest üle nn suveasetusele (ettevalmistus EMV-ks). Tähelepanu radade ristumistel!

  Jõulumäe / veebruar 9, 2022
 • Rajameister

  Mõlemad suusarajad hooldatud. Loodusliku raja seisukord on parem kui eile (hinne 4). Kohad, mis enne olid vesised, on nüüd jäised, ettevatust seal!

  Jõulumäe / veebruar 2, 2022
 • Rajameister

  Kunstlumekattega suusarada ja looduslik 10 km rada on täna hommikul hooldatud. 2 km pikkune kunstlumerada on heas korras, sõita saab KL+V, valgustus iga päev kella 21-ni. Loodusliku lumekattega 10 km suusatamise terviserada on rajatraktoriga hooldatud, sõita saab vabatehnikas ning ~80% ulatuses ka klassikat. Kuna tegemist on loodusliku lumega rajaga, kus suusalund ei ole liiga palju, soovitame sõitmiseks valida mitte kõige parem suusk. 10 km rada ei ole valgustatud. Suusalanutus kella 20-ni.

  Jõulumäe / jaanuar 31, 2022
 • Rajameister

  Värske hooldus täna päeval tehtud. Hetkel rada veel pehmeke, kuid õhtust peaks ilusti miinusesse minema. Looduslikku lund pole meile jagunud, pigem vähemaks jäänud :( Aga ilus on küll, päike paistab :)

  Jõulumäe / jaanuar 25, 2022
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada hooldatud ja heas korras. Loodusliku lumega rajal lund vähe. Kohvik avatud L-P 11-17. Ilusat nädalavahetust!

  Jõulumäe / jaanuar 21, 2022
 • Rajameister

  Täna kunstlumerada hooldatud ja saab jälle suusatada. Kaks tundi lehepuhuritega...

  Jõulumäe / jaanuar 15, 2022
 • Rajameister

  Loodus annab, loodus võtab, nii on. Tänu sulale ja tormituulele on olukord loodusliku lumega rajal kardinaalselt muutunud. Klassikajälg on sulanud, lumi on pehme ning tuul on murdnud rajale ohtralt lumemärgi oksi, okkaid, käbisid jm soga. Hea tahtmise korral saab raja veel matkasuusaga okste vahel põigeldes läbida, kuid traktoriga hooldada praegu ei saa ja mingit suusamõnu ei ole. Ka kunstlumerada on oksi täis, üritame homseks korda saada, kui tuul vaibub. Täna sõita ei soovita.

  Jõulumäe / jaanuar 14, 2022
 • Rajameister

  Täna ennelõunane hooldus traktoriga loodusliku lumega 10 km rajal lubab rajal sõita ~80% ulatuses ka klassikat.

  Jõulumäe / jaanuar 10, 2022
 • Rajameister

  Loodusliku lumekattega 10 km suusatamise terviserada on rulliga tallatud, rajal saab sõita vabatehnikas, klassikajälge ei ole. Kuna tegemist on loodusliku lumega rajaga, kus suusalund ei ole liiga palju, soovitame sõitmiseks valida mitte kõige parem suusk. 10 km rada ei ole valgustatud. Kunstlumerada 2 km KL+V, valgustatud iga päev kella 21-ni. Suusalanutus kella 20-ni.

  Jõulumäe / jaanuar 10, 2022
 • Rajameister

  2 km kunstlumerada on täna hommikul hooldatud. 10 km loodusliku lumega suusarada on hommikul rulliga üle tallatud, suusatada saab vanema suusaga vabas tehnikas. Lund sajab.

  Jõulumäe / jaanuar 9, 2022
 • Rajameister

  Kunstlumerada oli täna lumesaju tõttu „raske treeningul, kerge lahingus“ konditsioonis :), hoolduse teeme õhtul pärast üheksat. Loodusliku lumega 10 km rada on rulliga üle sõidetud, kuid lund on seal vähe ja lume all ohtlik jääkiht.

  Jõulumäe / jaanuar 7, 2022
 • Rajameister

  Jõulumäe kunstlumekattega 2 km pikkune suusarada on korrapäraselt hooldatud ja heas korras. Looduslikku lumega kümnene rulliga läbi sõidetud, kuid suusatamiseks lund vähe.

  Jõulumäe / detsember 27, 2021
 • Kuna siin on pikk vaikus olnud, siis muljetan eilsest-tänasest. Kunstrada on muidugi oma tuntud headuses, ja seetõttu päevasel ajal ilusa ilmaga ka üsna tihedalt täis. Looduslikku lund on parajasti nii palju või vähe, et metsa all saab (klassikat) sõita igas suunas. Merejää ka vägagi suusatatav, ka uisku, sest vähene lumi on kõvasti krobelise jää küljes kinni. Samal põhjusel on seal uisutada veits kehva, kuigi matkauisuga üldse mitte võimatu.

  detsember 26, 2021
 • Täna käidud. Kvaliteetne rada, 2,15km, klassikajälg ka väga hea. Rajamehele nukid.

  detsember 21, 2021
 • Rajameister

  Jõulumäel saab suusatada 2 km pikkusel kunstlumerajal klassika- ja vabatehnikas. Rada ja kelgunõlv on õhtuti valgustatud kella 21-ni. Looduslik lumi on lännu :(

  Jõulumäe / detsember 15, 2021
 • Rajameister

  Jõulumäel saab suusatada 1,8 km pikkusel kunstlumeringil nii vabas kui klassikalises tehnikas. Õhtust peaks valmis saama kogu kunstlumering 2 km. Suusarada algab staadionilt, palume järgida sõidusuunda. Kunstlumekattega suusarada on valgustatud õhtuti kuni kella 21-ni. Rajahooldus alates kella 21st. NB! Rajahooldustööd käivad täna ka päeval, palume olla tähelepanelikud! Loodusliku lumekattega 10 km suusatamise terviserada on rajatraktoriga tallatud, rajal saab sõita vabatehnikas, klassikajälge ei ole. Kuna tegemist on loodusliku lumega rajaga, kus suusalund ei ole liiga palju, valida sõitmiseks mitte kõige parem suusk. 10 km rada ei ole valgustatud. Palume suusaradadele jalgsi, rataste, kelkude, lumelaudadega jms mitte minna. Suusalaenutus on avatud peamajas iga päev 11-17. Peamajas: pesemise ja riietumise võimalus (1 € / 1 in, Covid-tõendiga), karastusjoogid, kuumad joogid, küpsised jne. Aeg-ajalt on avatud ka parkla kohvikumaja, infot leiab Facebookist. Kelgumäel saab kelgutada kõigil kolmel laskumisnõlval. Nõlvad on kaetud kerge loodusliku lumega ja võib esineda liivaseid kohti. Kelgumäe tagumine pikem laskumine on kaetud kunstlumega ja on valgustatud iga päev õhtuti kella 21-ni. Palun jälgige lapsi ja ohutust. Kelgumäest minnakse üles laskumisnõlva kõrvalt, laskumisel tuleb olla ettevaatlik. Prügi ei jäeta maha. NB! Kelgutamiseks peab oma kelk kaasas olema. Kollane ja sinine disc golf’i rada on suletud! Mõnusat suusahooaega!

  Jõulumäe / detsember 10, 2021
 • Rajameister

  Anname teada, et tehnilised viperused on seljatatud ning juba täna õhtust saab mingisugusel kunstlumeringil vabas tehnikas suusatada. Kogu kunstlumekattega raja (pikkus 2 km) planeerime valmis saada reede õhtuks. Kunstlumekattega suusarada on valgustatud õhtuti kuni kella 21-ni. Algus suusastaadionilt. NB! Rajahooldustööd käivad, palume olla tähelepanelikud!

  Jõulumäe / detsember 9, 2021
 • Kümnene loodusliku lumega rada tiptop seisukorras lund piisavalt ka parema suusa jaoks, mõnel üksikul tõusul on küll veidi liiva väljas.

  detsember 4, 2021
 • Rajameister

  * Jõulumäel saab suusatada loodusliku lumekattega 10 km suusatamise terviseradadel kehvema suusaga vabas tehnikas. Rada ei ole valgustatud. * Kolmapäeval, 1. detsembril alustasime kunstlume tootmisega, algab ka üle suve hoitud lume vedu suusaradadele. Kunstlumerada on plaanide kohaselt avatud alates 8. detsembrist. Tähelepanu kahurite töötamise ja lumeveo piirkonnas‼️ * Kelgumäel saab kelgutada kõigil kolmel laskumisnõlval. Nõlvad on kaetud kerge loodusliku lumega ja võib esineda liivaseid kohti. Kelgumäe tagumine pikem laskumine on valgustatud iga päev õhtuti kella 21-ni kuni. NB! Kelgutamiseks peab oma kelk kaasas olema. * NB! Kollane ja sinine disc golf’i rada on talvehooajaks suletud alates 6. detsembrist. Täpsemalt suusatamis- ja kelgutamisvõimaluste kohta Jõulumäe kodulehel: https://joulumae.ee/

  Jõulumäe / detsember 3, 2021
 • Rajameister

  Alustasime kunstlume tootmisega ja hakkame ka üle suve hoitud lumekuhja lahti võtma. Plaanide kohaselt saab järgmisel nädalal suusatada. Ilusat hooaja algust kõigile!

  Jõulumäe / detsember 1, 2021
 • Rajameister

  Oodates suusalund! Jõulumäe liikumisradade valikus on mitmekesine kollektsioon radu jooksjale, kettagolfarile, rattasõbrale, perematkaks. Jõulumäe maalilise männimetsa pikemad ja lühemad matkarajad algavad Jõulumäe parklast – valikus on 5, 10, 15 ja 25 km. Et jalutuskäik kaunis parkmetsas veelgi kasulikumaks ja põnevamaks muuta, on Jõulumäe 5 km pikkusele matkarajale erinevatesse paikadesse paigaldatud jõudu treenivaid ja osavust arendavaid takistusi. 25 km pikkusel rajal matkajad jõuavad aga välja Tolkuse rappa, kus raja äärde jääb Eesti kõrgeima luite - Tornimäe - harjale rajatud 18 m kõrgune vaatetorn. 1,5 km pikkune Jõulumäe Päkapiku matkarada kulgeb mõnusas männikus, kus kitsas metsarada lookleb üles-alla otsides päkapikkude asupaiku ning sammujälgi. Lisaks sobivad matkamiseks, jalutuseks ja rattasõiduks kõik teised tähistatud liikumisrajad, mida Jõulumäel on kokku üle saja kilomeetri. Mine metsa, liikumine on investeering!

  Jõulumäe / november 23, 2021
 • Rajameister

  Jõulumäe asfaltkattega liikumisrajad on lumest vabastatud, talvemustusest pühitud ning kasutamiseks avatud alates 1. maist. Jõulumäe asfaltkattega liikumisrajad sobivad sportivale harjutajale. Rajad on reljeefsed, 1,1 – 3,5 km pikkused. Ringid looklevad männimetsas, ristuvad maastikul ratta-, disc golf’i ja jooksuradadega. Rajad algavad peastaadionilt ning on tähistatud erinevat värvi nooltega asfaldil. Kaardil märgitud sinine, 1,1 km pikkune rajaosa on viie meetri laiune, ülejäänud rada kolme meetri laiune. Tähtis! Soovitav on kanda kiivrit ja kaitsmeid. Rajal järgida sõidusuunda. Mootorsõidukitega on asfaltkattega liikumisradadel liiklemine keelatud! Palume kõikidel Jõulumäe liikumisradadel viibides olla tähelepanelikud teiste kasutajate suhtes ning tagada ohutus! Vaata ka: https://joulumae.ee/tegevused/liikumisrajad/asfaltrajad/

  Jõulumäe / mai 5, 2021
 • Rajameister

  Head suusasõbrad! Nelja kuu pikkune suusahooaeg Jõulumäel on läbi saanud. TÄNAME KÕIKI SUUSASÕPRU JA TOETAJAID TOREDA HOOAJA EEST! Tervitused ka neile, kes tänu mõnusale talvele suusatamise enda jaoks (taas)avastasid. Kollane ja sinine kettagolfirada on mängimiseks taas avatud alates 20. aprillist. Osaliselt on radadel veel lumiseid lõike ja ületada tuleb lumetakistusi. Jõulumäe disc golf’i pargis on kolm püsirada ja 45 korvi, lisaks harjutusvõrk ja -korv radade alguses. Kollasel rajal on 18 rada/korvi, radade kogupikkus 2584 m. Kogu raja läbimise distants ligikaudu 3,8 km. Raja klass AAA. Punane, aastaringselt avatud rada on samuti 18 raja/korviga. Radade kogupikkus 2280 m, raja mängimisel läbitakse samuti ligikaudu 3,8 km pikkune distants. Raja klass AA. Sinine rada on Jõulumäe pargi pesamuna ja sobib oma 9 korviga hästi disc golf’iga tutvust tegevale alustajale või kiireks soojendusmänguks. Radade kogupikkus 744 m, läbitakse 1,3 km. Kettaid saab laenutada peamajast administraatori punktist dokumendi alusel (1€ / kolme erineva kettaga komplekt). PANE TÄHELE! Kõikjal avalikus ruumis tuleb järgida 2+2 reeglit. Sportimine ja treenimine on lubatud ainult välitingimustes ja 2+2 reeglit arvestades: koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (kaasa arvatud juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele, professionaalsetele sportlastele, koondise liikmetele ja koondise kandidaatidele. Asfaltraja kättesaamiseks tuleb veel vaeva näha, kohati on kunstlumekiht arvestatav. PS! Jõulumäe välispordiväljakutel (tenniseväljakud ja korvpalli- ning võrkpalliväljakud) toimuvad renoveerimistööd vähemalt mai lõpuni. Uute kohtumisteni Jõulumäe liikumisradadel! https://joulumae.ee/tegevused/liikumisrajad/

  Jõulumäe / aprill 19, 2021
Ilm
Ilm
Temperatuuri info puudub
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Valgustus
E-L kuni 20:00

Tegevused

Jooksmine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon Kõndimine ikoon Rattarada ikoon Mobo rada ikoon Discgolf ikoon Kelgumägi ikoon Mänguväljak ikoon Korvpall ikoon Tennis ikoon Rullirada ikoon Jõulinnak ikoon Jalgpall ikoon Loodusõpperada ikoon Matkarada ikoon Orienteerumise püsirada ikoon Võrkpall ikoon

Teenused

Aktiivtegevused (matkad jm gruppidele pakutav) ikoon Dušš/riietusruumid ikoon Toitlustus ikoon Joogivesi ikoon Majutus ikoon Spordisaal ikoon Jõusaal ikoon WC ikoon Suusalaenutus ikoon Saun ikoon Seminariruumid ikoon Rattalaenutus ikoon
5 km

500 m jooksurada

5 km matkarada

1 km jooksurada

1,5 km Päkapiku matkarada

 1. aastal rajama hakatud Pärnumaa esimesest tervisespordirajatisest on tänaseks kujunenud mitmekülgsete võimalustega keskus, kus põhirõhk on looduses liikumisel ning võimalusel igaühel vabalt valida jõukohane ja meeldiv tegevus.

Lisaks spordiüritustele, mis toimuvad nii tippsportlastele kui harrastajatele, on siin head võimalused ka koolituste, seminaride, laste spordi- ja töölaagrite, õppepäevade, asutuste suve- ja talvepäevade jne korraldamiseks.

Liikumisradade ja spordirajatiste, majutuse, toitlustuse jpm kohta leiab infot www.joulumae.ee

Majutuse ja toitlustuse tellimiseks palun kirjutage info@joulumae.ee