Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Raplamaa

Järvakandi Terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Väga hea metsajooksurada – hooldatud muru ja liivapinnas. Rada lookleb enamuses männi ja segametsas, on olemas mõnusad tõusud ja rada on enamuses vähemalt 4 meetrit lai. Samal rajal on ka discgolfi park. Raja keskel on välikäimla, väike jõulinnak ja puhkeala. Olemas ka suplemise võimalus raja läänetipus. Olemas eriskummaline jalkaplats ( kõrval ka jalgplalli staadion ) ja olemas ka heidete väljak – kettaheite, kuulitõuke ja vasaraheite tarvis. Suusarajana sobib harrastajale ja sõidu nautijale, ränkasid tõuse ja laskumisi meil pole. Rada on suurtest asumitest kaugel ja seega on siin alati ruumi ka lühikesel suusatalvel. Stardi ja finišiala on väga suur niidetud plats – seega sobib suuremate võistluste korraldamiseks, stardialast 100m kaugusel olemas sauna, pesemise ja riietumise ruumid kooli võimlas. Läheduses on mitmed majutuse võimalused ja toitlustuse saab tellida ka kohapeale.

Staatuse ikoon
Raja olek: Lund on vähe, suusatada ei saa
Lumekiht: 3cm
Avatud suusaradu: 1 km , 2 km, 2,5 km. 0,5 km, suletud, TIMM ja 3 km suletud.
Rajameister
Rajameister
Rajameister
Järvakandi Terviserada
Head suusasõbrad, rada vabatehnikas uuendatud, head libisemist.
Rajameister
Rajameister
jaanuar 22, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rada vabatehnikas uuendatud, head libisemist.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 22, 2023
 • Rajameister

  Täna värskelt rajad tehtud, rajad head, sees nii klassika kui vabatehnikarajad, välja arvatud 3 km raja lõik, kus lund oli veel vähe ja raja tegemine ei õnnestu. Head libisemist.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 21, 2023
 • Reedel (20.01) olid rajapõhja mõned kohad veel vesised. Kuna uut lumelisa pole näha, võtsime rajameistriga vastu otsuse, et tuleb masinaga peale laupäeva hommikul. Nädalavahetusel siis suusale. Rajal näeme!

  jaanuar 20, 2023
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rajad värskelt hooldatud, sees ka klassikajälg. Rajaolud suurepärased, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 9, 2023
 • Rajameister

  Rada värskelt hooldatud, normaalne rada, kohati jäine. Klassikajälje jaoks lund veel napib. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 6, 2023
 • Rajameister

  Värskelt rada hooldatud, lumekihi paksus vähene, klassikajälge ei saa teha. Vabatehnikas kehvema suusaga suusatada saab, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 4, 2023
 • Rajameister

  Head suusasõbrad. Täna öösel rajad hooldatud, tehtud ka TIMM, sees klassikajälg, head libisemist.

  Järvakandi Terviserada / detsember 17, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, täna hommikul rajad hooldatud, tehtud ka klassikajälg. Kõik rajad tehtud, kaasa arvatud TIMM, rajad õhtul valgustatud, olete oodatud rajale nautima kena talve, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / detsember 15, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rajad värskelt hooldatud, Sees klassikarada, rajad väga head. Rajad õhtul valgustatud 1 km ja 0,5 km raja ulatuses ning kuni Tupiku mäeni. Tehtud TIMM rada.

  Järvakandi Terviserada / detsember 13, 2022
 • Rajameister

  Täna öösel kell 1 suusarajad taas hooldatud, klassikarada samuti värskendatud. Olud on suurepärased, ilm on ilus, suurepärane loodus nautimiseks. Tänu Järvakandi Wellod-ele sai Tupiku mäe tagumisel küljel tehtud otsetee (13 disc-golfi korvi juures), et soovijad saaks suusatada laugemal pinnal, ole ettevaatlik Tupiku mäest laskumisel. Laugemat teed tulija, veendu, et kui liigud taas 3 km rajale, et mäest laskujate ette ei sõidaks. Klassikajälg hea, suusarada hea, mõnusat nautimist. Suusarajal on päikeseloojangust kuni 21:00 valgustatud rajalõik 1 km pikkusel rajal ja kui suusatada Tupiku mäeni ja tagasi, siis tekkib 2 km rada, mida suusatada. Võimalus pimedatel õhtutel valgustatud rada nautida, tulge tutvuma!

  Järvakandi Terviserada / detsember 10, 2022
 • Rajameister

  Suusasõbrad, rajad Järvakandis värskelt tehtud, sees ka klassikarada (esmane freesimine). Õhtul 1,5 km ulatuses on radadel valgustus kuni 21:00, head nautimist.

  Järvakandi Terviserada / detsember 8, 2022
 • Rajameister

  Suusarajad värskelt tehtud kaks korda, saab kehvema suusaga juba sõita. 1 km rada päikseloojangust kuni 21:00 valgustatud. Kui tuleb lumelisa saab juba paremad rajad.

  Järvakandi Terviserada / detsember 6, 2022
 • Rajameister

  Tule tutvu Järvakandi radadega. Võimalus mängida disc-golfi 18 korviga rajal, olemas välijõusaal, heidete ala. Uudiseks on, et oleme rajamas rajavalgustust 1,5 km lõigul, sellest talvest on ühe kilomeetri suusarada valgustatud!

  Järvakandi Terviserada / september 27, 2022
 • Rajameister

  Osale #rajavallutaja väljakutses, spordi vähemalt 10 terviserajal üle Eesti ja võid võita auhindu! Loosiratasse lähevad 10 100-eurost kinkekaarti Sportlandilt ning Eesti Terviseradade pusad, joogipudelid ning nokamütsid! Kolm kõige vingemat rajavallutajat saavad pärjatud Eesti Terviseradade meenete komboga, mis sisaldav pusa, nokamütsi, seljakoti ja joogipudelit! Kampaania tingimused leiad: https://terviserajad.ee/kampaania-liigu-ule-eesti-tingimused/ Tule tutvu Järvakandi radadega. Võimalus mängida disc-golfi 18 korviga rajal, olemas välijõusaal, heidete ala. Uudiseks on, et oleme rajamas rajavalgustust 1,5 km lõigul, sellest talvest on ühe kilomeetri suusarada valgustatud!

  Järvakandi Terviserada / september 27, 2022
 • Rajameister

  Radadel veel lund on, kohati on jäine. Täna proovitud freesida, hooaja viimane hooldus. Kes soovib saab veel kehvema suusaga lumest viimast võtta.

  Järvakandi Terviserada / märts 17, 2022
 • Tänud rajameistrile info ja tehtud töö eest.

  veebruar 26, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rajad värskelt hooldatud, ideaalses korras, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 26, 2022
 • Rajameister

  Suusarajad hooldatud, rajad väga heas korras. Kiiret libisemist! Uudisena tegime tuletõrjetiigi juures olevale mäele tuubiraja ning plaanis on tulla 24.02.2022 ning pakkuda võimalust laenutada tuube ning tõukekelke. Uskumatult äge tuubinõlv sai! Toredat Eesti Vabariigi 104. aastapäeva! Järvakandi lipuheiskamine ja “Terviseradadel ümber maakera” Järvakandis 24.02. kell 7:32- 18:00 Päev algab kell 7:32 lipuheiskamisega Vibustaadionil. Edasi saavad inimesed valida omale sobiva aja ja viisi liikumiseks. Pärast suusatamist, kõndimist, jooksmist, kelgutamist vms tegemist, tule Vibustaadioni majja ja pane oma kilomeetrid kirja! Pakutakse sooja suppi ja teed! Kell 12 erinevad esinejad ja tegevused peredele.

  Järvakandi Terviserada / veebruar 23, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad! rajad värskelt freesitud ja pressitud, rajad ideaalses korras. Täna toimuvad koolinoorte suusatamise MV- Järvakandis 12.00 võistlus toimub Järvakandi Kooli suusaradadel esmaspäeval 21.02. 2022. Võistluspäeval saab asendada eelnevalt registreerituid 11.00-12.00 , startide algus 12.30 Osavõtjad: võistlus on individuaalne osaleda võivad Rapla maakonna koolides õppivad õpilased (üldharidus ja kutseõppeasutused), ka maakonnast Audentese SG õppima asunud õpilased. Vanusklassid: “D”-klass 2011-2012a. T- 1km P-1km “C”-klass 2009-2010a. T- 2km P-2km “B”-klass 2007-2008a. T- 2km P-3km “A”-klass 2005-2006a. T- 2km P-4km “J”-klass 2003-2004.a.+ varem sündinud 19 aastased.T- 2km P-4km Autasustamine: I-III kohale tulnud võistlejaile diplom ja medal. Üldiselt: võistluse peakohtunik Margus Sepp. Iga võistkonna esindaja vastutab oma võistlejate tervisliku seisundi eest. Kõigil üritusest osa võtvatel 19 aastastel ja vanemetel peab olema kaasas paberkandjal COVID vaksineerimispass või kehtiv negatiivne testi tulemus. Koolid vastutavad, et võistkonnas ei ole kaasas COVID positiivseid õpilasi, õpetajaid/esindajaid. Iga osavõtva kooli üks keh.kasv.õpetaja või treener tegutseb kohtunikuna. Alade orienteeruv järjekord: 12.30 DP- 1km DT- 1km CT- 2km CP- 2km BT- 2km AT- 2km JT- 2km BP- 3km AP- 4km JP- 4km

  Järvakandi Terviserada / veebruar 21, 2022
 • Rajameister

  Varahommikul suusarajad värskelt hooldatud. Sees nii klassika kui ka vabatehnika rajad. Üksikud kohad jäised.

  Järvakandi Terviserada / veebruar 20, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad! Rajad freesitud ja värskelt üle käidud. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 11, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rajad hooldatud ja freesitud, sees klassikajälg, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 9, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad! Rajad värskelt tehtud, sees klassikajälg, rajad väga head, tule suusatama!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 6, 2022
 • Rajameister

  Rajad uuenadatakse peale lumesadu

  Järvakandi Terviserada / veebruar 5, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, klassikajälg täna värskelt läikima löödud, klassika uuendatud, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 3, 2022
 • Rajameister

  Suusarajad korra üle käidud, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / veebruar 1, 2022
 • Rajameister

  Rajad värskelt tehtud, superhead rajad, tulge kohe nautima. Triipudega läige, klassika kui rautee. Tehtud kõik rajad, Timm samuti. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 31, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, ruttu rajale, ülivõrdes rajad tulid, sees klassikajälg, puhu oma puusuusapealt tolm ja kuula Puuluupi, rajal näeme! Suurepärane ilm, suurepärane loodus ja koht nig head rajad ootavad sind. Ilma ennustuse järgi kella viieset õhtul algab tugev lumesadu, mis läheb üle lörtsiks, vihmaks. Homme head rada ei ole, keerulised olud. Rajameister tegeleb päeval Palukülas suusvõistluse radadega. Toimub Rapla MK MV klassikalise tehnika pikkadel distantsidel, tule osalema!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 29, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad. Rajad vabatehnika osas freesitud ja värskendatud. Klassikajälje uuendamiseks lund vähe, jäi endine klassikajälg. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 25, 2022
 • Rajameister

  Head suusasõbrad, rajad värskelt hooldatud, ka Timm 3,5. Sees klassikajälg, Ideaalses korras rajad, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 22, 2022
 • Rajameister

  Tehtud hommikul 1 ja 2 km rada, 3 km rada tegemata, all sula lumi, mida pressides tekiks jääväli. Rajad tehakse esimesel võimalusel peale saju lõppu.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 21, 2022
 • Rajameister

  Rajad värskelt tehtud, sees klassikarada. Ka TIMM sai klassikajälje. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 17, 2022
 • Rajameister

  Rajad värskelt tehtud, rajad heas korras, head libisemist.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 10, 2022
 • Rajameister

  Rajad öösel hooldatud, sees klassikajälg. Head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 9, 2022
 • Rada TIP-TOP nagu Säuts ütleks, eriti soovitan klassikasõpradel rajale tulle. Sellist "raudteed" pole tehnilistel võimaluste puudumisel, meie metsas ammu nähtud.

  jaanuar 7, 2022
 • Rajameister

  Rajad uuesti üle käidud, täna värskelt tehtud, tulge kohe nautima, rajad tulid head, sees klassikajälg.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 7, 2022
 • Rajameister

  Rajad värskelt hooldamises, sees ka klassikajälg.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 6, 2022
 • Rajameister

  Sula tõttu lükkub radade hooldus edasi (raja hooldust proovitud öösel ja varahommikul) all vesine lumi, peale sadanud lumi pakkib ja koguneb kuhja), külma saabumisel rajad hooldatakse esimesel võimalusel.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 6, 2022
 • Rajameister

  Hetkel sulalumi. Ootame miinuskraade, et minna radu pressima.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 5, 2022
 • Rajameister

  Rajad pressitud, head libisemist!

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 2, 2022
 • Äitäh! Suurepärane! Nautusime 1.jaanuarit suuskadel! Väga mõnus ja hästi hooldatud rada. Head uut aastat!

  jaanuar 1, 2022
 • Rajameister

  Head uut aastat! Rajad on värskelt hooldatud.

  Järvakandi Terviserada / jaanuar 1, 2022
 • Kas keegi teab kuidas suusaraja seis? Kuidas sula mõjus? Kas uue suusaga tasub minna?

  jaanuar 1, 2022
 • Rajameister

  Täna hommikul rajad hooldatud, tehtud ka klassikajälg, kuid kohati pinnast, lund veel vähe. Saab sõita vabas tehnikas hea suusaga.

  Järvakandi Terviserada / detsember 30, 2021
 • Rajameister

  Täna öösel rada tehtud, samas tuli öösel lumelisa 4 cm, seega rajal värske lumi.

  Järvakandi Terviserada / detsember 26, 2021
 • Täna sai sõita täiesti tavalise suusaga, aga peale sellist sadu peaks väga OK saama.

  detsember 25, 2021
 • Rajameister

  Rajad täna värskelt tehtud, lund veel vähe, saab sõita vabatehnikas kehvema suusaga, 3 km rajal jäised tõusud.

  Järvakandi Terviserada / detsember 25, 2021
 • Rajameister

  Osaliselt raja põhi tallatud.

  Järvakandi Terviserada / detsember 21, 2021
 • Rajameister

  Lund vähe, rada pehme ning suusatada ei ole võimalik.

  Järvakandi Terviserada / detsember 15, 2021
 • Rajameister

  Rada traktoriga üle tehtud.

  Järvakandi Terviserada / detsember 3, 2021
 • Rajameister

  Täitsa saab sõita aga rahulikult ja vanade suuskadega - sai alles ju raja põhi tehtud. Esimesed suusatajad juba rajal ka.

  Järvakandi Terviserada / november 29, 2021
79101 Järvakandi, Estonia
58.7755869, 24.8030949
Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
-0.7 °C
5 m/s
Valgustus
Valgustus
Iga päev kuni 21:00

Tegevused

Discgolf ikoon Jalgpall ikoon Jooksmine ikoon Jõulinnak ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon Ujumiskoht ikoon Viburada ikoon

Teenused

Dušš/riietusruumid ikoon Jõusaal ikoon Majutus ikoon Saun ikoon Seminariruumid ikoon Spordisaal ikoon Toitlustus ikoon WC ikoon
3 km

2 km

1 km

3,5 km TIMM

Rajad pikkuses 1 km, 2 km ja 3 km. Discgolf – 18 korvi ( radade keskmine pikkus üle 140 meetri ). Rada kulgeb enamasti läbi männimetsade ja kergelt liigendatud maastikul.

Stardi ja finiši alad on kahes erinevas kohas – saab valida raja raskusastet. Võistluste ajal võimalus kasutada Järvakandi Vibuklubi Ilves ruume ja kooli võimla ruume. Pesemisvõimalused kooli võimlahoones (saun). Ööbimise võimalused mitmes kohas alevis. Toitlustuse ja müügikoha saab tellida rajale kohapealt. Raja kasutamine võistlusteks palun kokku leppida eelnevalt rajameistriga telefonil 52 89 261.