• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
majutus
suusalaenutus

“Holstre-Polli Vabaajakeskus” on saanud 6 vastust

 1. Sai täna hommikul rajal suusatamas käidud. 2.5km ja kerge 5km ringidel lumi kinni pressitud, klassikajälg puudub ning rada on kohati pehme. Kui jala alla vaadata siis hea suusaga sõidetav.

 2. Mina väga ei viriseks selle raja üle, mis nädalavahetuseks ära tehti, sest arvestades olusid ja ilmastikku, siis tehti parim, mis hetkel võimalik. Kindlasti saab eeltööd paremini teha ja aega ka selleks on see talv ja varasemalt vabalt olnud, et ka ringi tagaosas olevad lained talvel rada tehes välja saaks. Jõudu tegijatele ja pange ikka värsket infot internetti teistele kui miinuskraadid võimaldavad jälle lisalund ja rajale hooldust teha.

 3. Vihm ja tuul on jätnud piisavalt raja põhja alles, ilmselt enne külma kohendada pole mõistlik. Sõita saab

 4. Soovitaks seltsimees Arakul tõsiselt minna koolitusele,kuidas saada enam -vähem siledaks suusaraja põhi,kui ei saa seda 380meetrit ka siledaks,siis pead ilmselt labida ja rehaga alguses proovima.Kui sellega hakkama oled saanud siis tee metsas ka rajad “talve “valmiks .Sul ja su töölistel on olnud väga “hea”talv,nimelt mitu kuud on võimalik raja ääred võsast puhastada ja hakkepuit rajale laotada.NB!terve möödunud suve jooksul ei olnud sa võimeline rolleriraja äärest võsa ja heina niitma?Kui ATV pealt maha ei saa tulla,siis jääbki niitmata?

  • Tere Eero. Ei hakka vabandama kuid vastan su küsimustele.
   Sügisel käis hooldusfirma OY Kessu Soomest ja tegi rajamasina hüdrosüsteemile hooldust – pidi kõik korras olema. Peale kunstlume tegemist rada tegema minnes ei läinud kahjuks frees tööle. Pidid uuesti tulema ja vaatama mis viga, sest ennem hooldust töötas. 380 meetrine rada sai tehtud lihtsalt siludes ja ilma freesita. Paremini ei saanud kahjuks. Rolleriraja äärest sai niidukiga niidetud suvel 2x. Samuti sai kogu suvi isikliku murutraktoriga staadionil niidetud (ca.8 korda) ja isikliku ATV hooldusniidukiga suusaradadel niidetud (ca. 3-4 korda). Keskusel pole õigeid vahendeid. Rolleriraja ääres võtsin võsa niipalju, et saaks suvel sõita, talveperioodiks polnud mõtet suuremaid koristusi teha, sest maaomanik Valga Puu käis teavitamas, et hakkab talvel külmaga metsaraiet tegema ja sulgeb rajad, kus toimub raie. Kuna õiget külma talve pole veel tulnud, siis tänase seisuga nad metsa teha ei saa. Neil on kogu oma kinnistu peale metsaraie teatis peal, mis isegi väljub rollerirajast teiste suusaradade poole. Suuremat võsahooldust ei hakka ennem tegema, kui metsaraie tehtud. Eks siis saab parema pildi. Koolitust on tõesti vaja, sest ühe aastaga selgeks ei saa ja teoreetilised koolitused ei anna palju juurde – kuid midagi ikka. Olen kahel Terviseradade koolitusel osalenud 2019 aastal ja sealt midagi on omandatud, kuid kindlasti oleks rohkem vaja. Praktilisi nõuandeid ootama jäädes Tarmo.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Heino Bergmani mälestusvõistlused – Viljandimaa MV III etapp

 • Viljandimaa MV I etapp (vabatehnika)

 • Jõulumäe 36. metsajooks ja tervisekäimine

toptvseries.org
Top