• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
majutus
suusalaenutus

“Holstre-Polli Vabaajakeskus” on saanud 46 vastust

 1. Kunstlumerajal täna lõunaks uus klassika ja vabatehnika jälg sees. Kohati sajab juurde. Peale lõunat läheme tegema metsaradu. Eks näha kas lund on niipalju juurde tulnud, et klassikajälge annab sisse tõmmata.

  • Sattusin täna just õigel ajal suusatama, väga mõnus oli rajamasina järel värsketel metsaradadel sõita. Aitäh rajameistrile! 🙂

 2. Raja põhjast – pole teada, kas ja kuipalju sellel (kaitse)alal suvel sahateraga tohib lükata, kohati on tarvidus olemas (omaette toimetavad ka metssead raja põhja kallal)- see on juba suvine teema, selles osas Mel-iga nõus.Laupäeval käisin HP ja pühapäeval TM radadel.
  TM raja oluline eelis praegu -üllatavalt paks lumi.Tiheda metsa all suurt erinevust pole.
  HP vist ei tohi ka raja äärest midagi raiuda seni kuni raja peale ei kuku (kaitseala), see takistab lumesadu ja lisab oksi ja okkaid rajale.Heinategu oli sügiseks lõpetatud – käisin jooksmas.

 3. Pole päris selle kriitika mahatampimisega nõus. Nimelt viitasid eelpool kõnelejad ka sellele, et rajatöid tehakse ka ENNE lume sabumist. See tähendab raja põhja siledaks ajamist, vajadusel heina ja võsa niitmist. Kui see on korralikult tehtud, siis ei teki seda, et rada on künklik. Toon võrlduseks TM raja (mitte ainult Otepää ümbruses, kus on ka kunstlund). Seal hooldatakse rada selle ulatuses (niipalju, kui eraomanikud lubavad). HP puhul on ju tegemist kompleksiga, mis on suunatud sportimisvõimaluste loomiseks. Miks siis on nii, et rahvas kiidab siin Tääksis olevat rada (mis inimeste entusiasmil põhineb), aga laidab HP radasid? Ise käisin ka eelmisel nv HP-s. No ei ole tore seal künkliku raja peal sõita. TM rajad on selle kõrval suurepärased.

 4. Kes käskis metsaalla minna? Olemasolev kunstlume ring oleks voind sōidetav olla vähemalt

 5. Tere. Eelpool kommenteeriad palun ärge ajage jama. Rajatraktoriga metsaradadele küll minna ei ole soovitav. Lumekiht õhuke ja siis kakuks mulla kohe välja. Täna on uisutehnikas sõidetav, see et osaliselt jäine on isegi hea, ei lähe tänased vihmad läbi ja hoiab maapinna külmununa. Enne 10 -15 cm. lumelisa pole mõtet rajamasinaga torkima minna ja eriti veel + kraadide juures. Jääme lisa lumele lootma mida ilmateenistus lubab kogu aeg ja oleme sellega rahul mis täna olemas Viljandimaal.

 6. Olen samuti korduvalt sealsetel radadel kàinud ja olen eeskõnelejate kriitikaga nòus, rajad konarlikud ning rajamasin ilmselt iluasjaks móeldud.
  Ei kisu kuidagi sinna radadele.

 7. rada ei ole, see on pigem nagu mingi susserdamine sula sees. 5 a tagasi oli viljandis ikka suusakultuuri olemas, nüüd tundub, et püss põõsasse visatud. üks sõna veel kõige lõpuks…. PASK.

 8. Täna 23.01 läksin Holstre -Polli, lootuses,et ikkagi laupäev ja ilm ka ok. Kohale jøudesolid osad suusamehed juba rajal ja pered lastega hakkasid ka tulema ja tulema….
  Aga plää kas on raske see jäine perses rada korra rajamasinaga läbi käia???
  Fuck kui halb oli vaadata neid lapsi, kes üritasid seal liuväljal suusatada, ise loobusin peale 5 ndat km-it.
  Rajamasin on korras, rajameister sügab kusagil urus kotte.
  Laupäev on põhipäev, kus rahvas liigub enne lōunat Polli.
  Kas on tōesti nii raske hommikul veits varem tulla ja rada korra üle käia?
  Inimesed koperdasid ja kukkusid metsas laskumistel nagu kaltsunukud

  Tervitades

  A.V

  • Käisin ka enne lõunat, praeguse vähese lumega traktorit metsa ei ootaks, keerab mulla alt välja. Selline ilm tahab pisut suusavalitsemise oskust kiirematel laskumistel. Kerge viiene oli sõidetav (hea suusa jaoks paar lõiku napi lumega)

 9. Trassi laius on 5-6m,muidu ei saaksi olla sertifitseeritud suusarajad,lihtsalt kui võsa äärtest peale trügib lähebki kitsaks.Kui juba 5 aastat raja ääri ei hoolda ongi põõsad suured.(vaata 10km raja lõike).RMK ikka hooldust peaks lubama.Ketta raja jaoks võis võsa metsa alt võtta?Vaata mis rollerirajast on saanud.Võsa surub peale,tänu sellele sodi ja lehti palju peal ja ei kuivagi enam ära.Pühkida tuleks ka harjaga tihedamini mitte ainult puhuriga,siis ei hakka sammalduma,jälle libe.Mis puutub Tammemäe tõusu algusesse,siis seal on saadud suusatada ka rohkem kui 20 aastat tagasi.Kui ei saa traktoriga siluda,siis jalgsi ikka kannatab peale minna,et enne külma rööpad ära siluda.Pole just üüratu maa-ala,tunnike tööd ja korras.Nüüd ainult lumega täita,kõrvalt lund peale visata.Hetkel hea kerge lumi kah,ei murra konti.Ega Kasemetsa silla alla kah,lumi ise ei teki.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Heino Bergmani mälestusvõistlused – Viljandimaa MV III etapp

 • Viljandimaa MV I etapp (vabatehnika)

 • Päikesetõusu räätsaretk Koitjärve rappa Kõrvemaal

Top