• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja terviserajad” on saanud 147 vastust

 1. Nädalavahetusel olid kõik põhirajad (1;2; 3 ja 5 km ) ning Haanja – Kurgjärve lõik väga heas korras. Lumeolud on samuti väga head. Märtsikuule omaselt on kohati rajal kuuseokkaid ja mõningast oksaprahti, kuid see on tühine segaja.
  Kui ei tule lausvihma, siis nädal või paar saab Haanjas kindlasti suusatada.
  23.03. laupäeval saab soovi korral ennast proovile panna “Haanja 100” suusasõidul. Elamus garanteeritud!

 2. Kuidas sula rajale mõjunud on? Kas nädalavahetusel veel lootust suusatamist Haanjas nautida?

  • Eile oli sisse sõidetud maratoniraja lühem ring (ilma Tsiamäeta) – käisin suusatamas ja oli tore üllatus. Kuigi metsaalustega on kehvasti: seal on palju okkaid ja jäine. Aga põldude peal oli väga hea! Tsiamäe ringile ei tasu minna: seal on metsatöödeks läinud. Väga pikalt tuleks suusad käes kõndida.

  • Suusatada saab kindlasti, nädalavahetusel mõlemal päeval toimub laskesuusavõistlus. Pole infot palju see tavasuusatajat segab ja mis kellaaegadel. Pigem tasub varem hommikul käia või õhtu poole.

 3. Täna(12.03) õhtul olid küll super head rajad (1,2,3,5). Tänud rajameistrile ja ilmataadile

 4. Nädalavahetusel toimusid Haanjas võistluses ning tavasuusatajad suunati Tsiamäe ringile. Oleks võinud ka selle raja siis hooldada, eile oli seal väga pudrune rada.

  • Eile oli igal pool Haanja radadel pudrune, sest ilmaolud on sellised. Palun siiski jäägem realistideks: kui on ööpäevringi sula ja aeg-ajalt tuleb veel märga lund alla, siis ei saagi loota tugevat rada.

 5. Anname teada, et Haanja Suusakeskuses on kõik tavapärased (1, 2, 3 ja 5 km) suusarajad hooldatud ja avatud, ka Mareia Pubi pakub endiselt kõigile spordisõpradele kosutust 🙂
  Haanja Maraton sai selleks aastaks sõidetud ning maratoniradu sel aastal enam ei hooldata, seal sportimine on nüüd igaühe enda vastutusel.

 6. Olen ka ise siit väga tihti üritanud maratoni raja kohta paikapidavat infot leida, aga no ei ole ju asjaomastel kusagilt võtta seda 30 sekundit, et siia midagi reaalsele olukorrale vastavat kirjutada. Üks kohe ministriametist priiks saav endine suhtekorraldaja iseloomustas mõned aastad tagasi inimeste elutempot erinevates kohtades sõna-sõnalt nii: “kui Londonis inimesed jooksevad, siis Tallinnas kõnnivad ja Võrus roomavad”. Peale selle kuulmist olen hakanud tähele panema, et üsna sageli peab see vett. Aga nüüd asjast ka. Täna läbisin kolmveerandi maratoni rajast ja tekitasin värsked jäljed. Peale Haanja Maratoni tehnikaga seal peal pole käidud. Juurde on sadanud veidi paksem kiht lund, mis on ka raja külge kinni külmunud + lisaks veel 1-3 cm kiht lahtist ja kohevat lund. Klassikajälg on peaaegu igal pool triiki lund täis, mõnedes kohtades oli ka kogu rada oma laiuses täis tuisanud, et paaril korral õnnestus mõneks meetriks isegi trassist päris kõrvale kalduda. Üldiselt polnud see mingiks probleemiks ja vabatehnikas sõita oli pigem päris hea, sest lahtise lume kiht oli suhteliselt õhuke ja alumine külmunud kiht ka eriti palju läbi ei vajunud. Klassikahuvilistele aga ei soovita, sest jälge lihtsalt pole.

 7. Sama küsimus, et kas maratoni rada ka pärast maratoni hooldatakse? Kui hooldatakse, siis kas kogu raja laiuses klassikarajad või saaks ka uisutajad seda läbida?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 13

Tulevad Sündmused

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Kolm päeva maratonimeeleolu Haanjas