• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja Puhke- ja Spordikeskus” on saanud 42 vastust

 1. Proovisin leida, ei õnnestunud, maratoni raja kaarti. Kas oleks seda kuskil näha?

 2. Käisin ka täna õhtuvidevikus sõitmas. Väga head tingimused. Juhin tähelepanu kõikidele, et radade sõitmise suund on muutunud. Vanast harjumusest sõidavad paljud “vana moodi”, seega olge palun ettevaatlikud. Rajatähistusi on juurde tulnud ja tegelikult päris hästi aitavad. Hea töö Haanja mehed!

 3. Kui suur osa maratoni rajast on sõidetav? Kas näiteks pool ringi (22km) saab normaalse suusaga ära sõita? Tänud!
  PS! Kas

  • Tere
   Haanja maratoni rada läbi kädud kogu pikkuses. Kurgjärve tagune väikeste uuendustega. Iga nädal hetkel pole mahti läbi sōita. Peale suuremat lumesadu plaan peale minna.

 4. Kas keegi saaks Tsiamäe ringi lõpupoole (veidi enne Kurgjärve teed) asuva talu peremeest/naist manitseda? Koer jooksis taluhoovist ikka maru vihaselt ja kiirelt järgi, ajas oma 200 – 250 meetrit taga. Rada on muidu mõnus ja väga heas korras, aga Tsiamäe ringile ei julge küll minna, enne kui olen veendunud, et koer järgi enam ei jookse. Mäletan, et ka 2 aastat tagasi kirjutati siin sellest koerast.

  • See koer on ikka väga kuri seal. Näitab hambaid ja teeb korralike hüppeid terve laskumise taga ajades. Ainus võimalus teda eemal hoida oli suusakeppe enda taga hoida. Üksi rajale minna ei julge.

  • Me oleme oma rajaga maaomaniku maal ja tema koer on ka omal territooriumil, koer haugub, aga pole kuri. Paneme ka sildi välja Tsiamäe ringile minnes, et tuleb arvestada koera külastusega suusarajal

 5. Seoses asjaoluga, et hetkel on osaliselt sõidusuund ringidel vastassuunaliseks pööratud, oleks väga kena kui selle kohta oleks infotahvlis ka raja servas üleval. Täna sai sõidetud muidu supersuurepärastel radadel aga vastassuunalise liikluse osas oli segadust ikka korralikult. Muu hulgas ka nii mõningaidki kukkumisi ja kokkupõrkeid. Palun pange parem info välja liiklustingimuste osas, segadust on palju nii kohalike kui külaliste seas. Aga lumeolud ja rajad on lihtsalt super!

 6. Põhirajad väga heas korras. Tsiamäe ring 4+/5- ehk paaris kohas kergemat mustust, aga võib hea suusaga. Kurgjärve ringidel kohati klassikajälg puudus kuid matkamiseks mõnus. Maratoniraja lõpp kuni mõrvarini oli samuti sisse aetud kuid seal tasub hea suusaga kohati ettevaatlik olla ning klassikajälge läbivalt polnud. Üldjoontes kiitus rajameistrile – hetkel parimad tingimused Eestis.

 7. Kas Haanja maratoni ring on ka sisse sõidetud ja kas on võimalik hea suusaga sõita?

 8. Täna Haanjas super olud! 2, 3 ja 5km rajad kõik suurepärases konditsioonis. Rajameister sõitis veel keset päevagi kõik üle. Lisaks oli võimalik hea suusaga sõita kergliiklustee osa ja mõnus 4,5 km paun ümber Väikjärve. Kindlasti siiani selle talve parim suusaelamus! Tänan väga!

 9. Tere. Mu meelest sõidetakse praegu staadionile saabumist teistmoodi kui kaartidel. Ei tulda nn kelgumäe poolt peale vaid valgustusraja poolt keeratakse staadionile metsatuka alla ja siis kuidagi päripäeva tagasi.

  • Tere! Teiega nõus, kaardile märgitud raja lõpuosa ei ole enam olemas, sest seal on nüüd kelgumägi. Nädal tagasi tuli samuti info rajasuuna muutusest. Esialgu on sellega üksjagu segadust, kuna puudub ülevaade mis mahus on rajasuund muutunud. Metsa all on endiselt vana märgistus. FB annab ehk uusima teave ja loodetavasti pannakse info üles ka kohapeal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Suusaõppe päev Haanjas

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

Top