Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustratsioon
Harjumaa

Aegviidu terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusaradade võrgustik.

Aegviidu Tervisedepoo juurest algavad terviserajad, mis on ühendatud Pukimäe, Kõrvemaa, Nelijärve, Jäneda ja Valgehobusemäega.

Suusarajad algusega otse Aegviidu rongijaamast:
 • 5,5 km valgustatud Aegviidu – Pukimägi – Aegviidu
 • 7 km Aegviidu – Pukimägi – Aegviidu
 • 8,5 km Aegviidu – Orgi mägi – Aegviidu
 • 17 km Aegviidu – Kõrvemaa – Aegviidu
 • 20 km Aegviidu – Nelijärve – Jäneda – Aegviidu Presidendirada
 • 28 km Aegviidu – Kõrvemaa – Aegviidu
 • 30 km Aegviidu – Valgehobusemäe – Aegviidu
 • 65 km Aegviidu – Kõrvemaa – Aegviidu – Valgehobusemäe – Jäneda – Nelijärve – Aegviidu

Regulaarselt korrastatud keskustevahelised rajad liidavad Aegviidu Tervisedepoo, ­Kõrvemaa matka-­ ja suusakeskuse, Aegviidu puhkebaasi, Nelijärve puhkekeskuse, Jäneda mõisa ja Valgehobusemäe suusa­- ja puhkekeskuse ühtseks tervikuks.
Terviserajad on tähistatud noolte ja viitadega.

Aegviidu Tervisedepoo asub Aegviidu rongijaamas, kuhu on mugav ja kiire rongiühendus Tallinnaga. Tervisedepoosse on võimalik jätta üleliigsed asjad hoiukappidesse ning peale suusapäeva soojendada varbaid kuumas saunas.

Staatuse ikoon
Raja olek: Sees nii klassika kui uisutehnika rajad
Lumekiht: 20cm
Avatud suusaradu: 5,5 km valgustatud Aegviidu - Pukimägi - Aegviidu
7 km Aegviidu - Pukimägi - Aegviidu
8,5 km Aegviidu - Orgi mägi - Aegviidu
17 km Aegviidu - Kõrvemaa - Aegviidu
20 km Aegviidu - Nelijärve - Jäneda - Aegviidu Presidendirada
28 km Aegviidu - Kõrvemaa - Aegviidu
30 km Aegviidu - Valgehobusemäe - Aegviidu
65 km Aegviidu - Kõrvemaa - Aegviidu - Valgehobusemäe - Jäneda - Nelijärve - Aegviidu
Rajameister
Rajameister
Rajameister
aegviidu
Kogu Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusaradade võrgustik on hooldatud rajasaaniga ööl vastu pühapäeva. Uut klassikajälge pole sisse sõidetud, kuid radade vabatehnika osa on hea. Kohati on laskumised jäised, palume olla ettevaatlikud.
Rajameister
Rajameister
veebruar 5, 2023
Kõik kommentaarid

kommentaarid

Lisa kommentaar
 • Rajameister

  Kogu Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusaradade võrgustik on hooldatud rajasaaniga ööl vastu pühapäeva. Uut klassikajälge pole sisse sõidetud, kuid radade vabatehnika osa on hea. Kohati on laskumised jäised, palume olla ettevaatlikud.

  aegviidu / veebruar 5, 2023
 • Rajameister

  Aegviidus sajab laia lund. Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusaradade võrgustik hooldatud ööl vastu laupäeva, uut klassikajälge sisse pole sõidetud. Rajad on kohati jäised, eriti laskumised. Rajasaani tehnilise vea tõttu on hooldamata Nelijärve-Presidendi lõik.

  aegviidu / veebruar 4, 2023
 • Rajameister

  Kogu Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusaradade võrgustik hooldatud rajamasinaga ööl vastu laupäeva. Klassikajäljes kohati vähe lund. Kohati rada ka jäine, kuid arvestades eelnevaid ilmastikuolusid, on rajad üpris heas korras.

  aegviidu / jaanuar 21, 2023
 • Rajameister

  Hoolimata sulailmast ja vihmasajust on rajad 14.1 seisuga jätkuvalt sõidetavad nii Kõrvemaa kui ka Jäneda ja Valgehobusemäe suunal.

  aegviidu / jaanuar 14, 2023
 • Rajameister

  Vihma sajab, rajad on pehmed, kuid sõita saab. Metsavahel on kohati lund vähem, Aegviidu-Pukimäe lõik mäeni on täiesti sõidetav.

  aegviidu / jaanuar 13, 2023
 • Rajameister

  Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna rajad on hooldatud ööl vastu teisipäeva. Varahommikuks on radadele peale sadanud õrn lumekirme. Aegviidu poolt Pukimäe rajal enne Aegviidu Puhkebaasi teega ristumist võib kaevetööde tõttu olla 300m ulatuses veidi liiva metsapoolses servas.

  aegviidu / jaanuar 10, 2023
 • Rajameister

  Kogu piirkonna rajad hooldatud rajamasinaga reede öösel vastu laupäeva. Tingimused on erakordselt head!

  aegviidu / jaanuar 7, 2023
 • Rajameister

  Aegviidu ja Kõrvemaa suusaradade võrgustik on 65 km ulatuses hooldatud rajamasinaga 4.1 ning tingimused on väga head. Sees ka värske klassikajälg. Rajameister on suusarajad mitmeid kordi läbi sõitnud ja korrastanud, kuid võib juhtuda, et esmaspäeval sadanud märja lume raskuse tõttu murdub tuulega oksi radadele veel, seetõttu tasub olla tähelepanelik. Väiksemad oksad palume tõsta raja äärde metsa alla ja suuremate okste või lausa rajale langenud puude korral palume teavitada takistuse asukohast numbril 54660678.

  aegviidu / jaanuar 4, 2023
 • Rajameister

  28.12 öösel rajatraktoriga hooldatud Aegviidu-Nelijärve-Jäneda. Radade üldine seisukord on hea. Kogu 65 km ulatuses sees ka klassikajälg.

  aegviidu / detsember 29, 2022
 • Rajameister

  Aegviidu ja Kõrvemaa rajad hooldatud eile öösel. Radade üldine seisukord on väga hea, kohati aga klassikajäljes vähe lund. Aegviidu – Pukimäe valgustatud 4 km ja 5,5 km / Aegviidu – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus 6 km / Aegviidu – Pukimäe – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – Pukimäe – Aegviidu 28 km.

  aegviidu / detsember 25, 2022
 • Rajameister

  Rajasaaniga hooldatud Aegviidu-Pukimäe. Soovituslik sõita vabatehnikas, klassikajälg hetkel kehva. Pukimäe rajal Aegviidu Puhkebaasi teeristis toimuvad sel nädalal kaevetööd 350m ulatuses, mis võivad segada terviserajal liikumist ning suusaraja hooldust.

  aegviidu / detsember 19, 2022
 • Rajameister

  Reede öösel värskelt hooldatud kogu piirkonna radade võrgustik ning sees ka klassikajälg täies 65 km ulatuses.

  aegviidu / detsember 17, 2022
 • Rajameister

  14.12 rajatraktoriga hooldatud, radadel sees ka klassikajälg. Radadel kohati veidi oksapuru. Aegviidu – Pukimäe valgustatud 4 km ja 5,5 km, Aegviidu – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus 6 km, Aegviidu – Pukimäe – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – Pukimäe – Aegviidu 28 km

  aegviidu / detsember 14, 2022
 • Rajameister

  10.12 seisuga on hooldatud kõik Aegviidu ja Kõrvemaa piirkonna suusarajad. Aegviidu – Pukimäe valgustatud 4 km ja 5,5 km Aegviidu – Nelijärve Puhkekeskus 4 km Aegviidu – Nelijärve – Jäneda Presidendirada 10 km Aegviidu – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus 6 km (klassikajälg 1,5 km ja 5 km ringil) Aegviidu – Pukimäe – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – Pukimäe – Aegviidu 28 km Aegviidu – Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus 15 km (klassikajälg 3 km ja 5 km ringil) Suurring Aegviidu – Pukimäe – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – Pukimäe – Aegviidu – Nelijärve Puhkekeskus – Jäneda – Nelijärve Puhkekeskus – Valgehobusemäe – Aegviidu 65 km

  aegviidu / detsember 10, 2022
Pargi 11, 74501 Aegviidu alev, Estonia
59.2851074, 25.6175475
Ava link aegviidu.eu/ Juhised kohalejõudmiseks
Ilm
Ilm
-1.9 °C
Tuulekiiruse info puudub
Valgustus
Valgustus
Valgustatud on:
Aegviidu – Pukimäe - Aegviidu 5,5 km kuni kell 21.50
Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus Änni teeni 1 km kuni kell 23.00
Presidendi raja Jäneda lõik 1,2 km

Tegevused

Jooksmine ikoon Kõndimine ikoon Rattasõit ikoon Suusatamine ikoon Kelgumägi ikoon Madalseiklusrada ikoon Mänguväljak ikoon Matkarada ikoon Loodusõpperada ikoon Jõulinnak ikoon Discgolf ikoon Korvpall ikoon Rattarada ikoon

Teenused

Aktiivtegevused (matkad jm gruppidele pakutav) ikoon Suusalaenutus ikoon WC ikoon Seminariruumid ikoon Saun ikoon Dušš/riietusruumid ikoon Rattalaenutus ikoon Rulluisulaenutus ikoon Spordisaal ikoon Jõusaal ikoon
Pukimäe (valgustatud) 5 km

Presidendirada

24 km