Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Nädalavahetusel suusaradadele – kuhu tasub minna?

Laupäevaks ja pühapäevaks ennustatakse suurepärast, kohati isegi päikeselist talveilma, mis tähendab, et on igati õige aeg minna terviseradadele, panna alla suusad ja nautida! Millistele suusaradadele tasub aga sel nädalvahetusel suunduda? 

Täna, 2. detsembri seisuga on kõige paremad lumeolud jätkuvalt Lõuna-Eestis. 

Haanja Puhke- ja Spordikeskuses on suusatamiseks head tingmused. Avatud on 1 ja 2 km klassikajäljega rajad, mis on valgustatud ka õhtusel ajal kl 21.00-ni. Päevasel ajal saab sõita ka 3 ja 5 km ringil vabatehnikas. 

Põlvamaal, Mammaste keskuses saab suusatada kuni 9 km pikkusel ringil.

Tehvandi Spordikeskuses on avatud 1,2 km kunstlumest väga hea kvaliteediga suurada, kus saab sõita nii klassika- kui ka vabatehnikas. 

Värska terviseradal on avatud 900 m ring, millest 500 m on kaetud paksu kunstlumega ja sees ka klassika jälg.

Kehvama suusaga saab vabatehnikas sõita ka Tartus ja selle lähiümbruses: Tartumaa Tervisespordikeskuses, Tähtvere spordipargis, Kambja ja Lähte terviseradadel. Vooremäe terviseradadel on avatud 2 km suusarada klassikajäljega. 

Abja-Paluoja terviserajal saab kehvema suusaga sõita 2 km vabatehnika rajal. 

Holstre-Polli Vabaajakeskuses on avatud 2,5 km ja 5 km pikkused vabatehnikarajad.

Saarepeedil ootab suusatajaid 1.8 km ulatuses nii klassika- kui ka uisutehnika rada.

Nii Kuningamäe kui ka Kuremaa terviseradadel saab sõita vabatehnikas. 

Alutaguse terviseradadel võib aga julgemalt parema suusa alla panna ning 1-5 km radadel vabatehnikas suusatada. 

Valgehobusemäel on avatud 3 km ja 5 km pikkused suusarajad, kus saab vabatehnikas kehvema suusaga sõita. 

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses saab sõita vabatehnikas, kehvema suusaga 1,5 ja 3 km ringil. Kehvema suusaga võib minna ka Presidendiraja 10 km lõigule: Aegviidu-Nelijärve Puhkekeskus-Jäneda. 

Tallinna lähiümbruses – Nõmme-Harku terviserajal, Järvel, Merimetsas, Õismäe rabas ning Tädu, Keila, Saku ja Aruküla terviseradadel saab hetkel sõita peamiselt kehvema suusaga vabatehnikas. 

Ka Tamsalus, Ebaveres, Mõedaku ning Türi Tolli metsa terviserajal on võimalik suusatada vabatehnikas kehvema suusaga. 

Lääne-Eestis tasub samuti rajale suunduda kehvema suusaga, seda Padisel, ning Paliveres, kus on avatud 1,5 km valgustatud ning 2,5 km, 3,0 km ja 6,0 km rajad.

Pärnumaal saab suusatada kehvema suusaga vabatehnikas Jõulumäel, kus on avatud 3,5 km rada, Reiu-Raeküla terviserajal ning Pärnu-Jaagupi terviserajal 1,2 km valgustatud lõigul.

Lääne-Eesti saartel saab suusatada Saaremaal Kuressaare Tervisepargis 1 ja 2 km radadel ning Kudjape-Upe 1 ja 3 km radadel, soovitatavalt kehvema suusaga. 

Loodetavasti tuleb lund peagi juurde ning olud muutuvad suusatamise sõbralikumaks. Enne rajale suundumist, vaata viimase hetke infot raja seisukorra kohta veebist terviserajad.ee 

Näeme rajal!

02. detsember 2022

Teised uudised