Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Heategude suvi viis swedikad Keilasse terviseradu korrastama

Swedbanki eraisikute panganduse osakond võttis ühel ilusal reedesel päeval ette teekonna Keilasse, et üheskoos kohalikke terviseradu korrastada. Tööd juhendasid Keila Terviseradade juht Raido Notton ja Eesti Terviseradade verivärske juht Assar Jõepera.

„Emotsioonid olid hommikul autosse istudes laes, sest praktikandina oli suurepärane võimalus näha töökaaslasi, keda veel kontoris polnud kohanud, ning teha üheskoos head,“ muljetas turundustiimi praktikant Mihkel Lõuk.

Keila Terviseradade korrastamisele kogunes swedikaid 18. Raido Notton tutvustas esmalt radu ja rääkis siis lähemalt sellest, mis ees ootab. Plaanis oli jooksjaid rõõmustada uue pehme jooksuteega ja teha ettevalmistusi selleks, et talvisel ajal oleks selle asemele rajatavat suusarada lihtsam hooldada.

Ülesanne oli sõnaliselt lihtne: koguda maha võetud võsa tee äärest kokku, purustada see multšiks ja rehitseda raja peale laiali. Puhastatav rajaosa oli üle kilomeetri pikk. Meeskond jagunes raja peale rühmadeks, et võsa kiiremini kuhjadesse koguda, ning julgemad läksid oksapurustajaga tutvust tegema. Võsa kokku tõstetud, asus osa tiimist purustusmasinasse oksi söötma ja teised rehaga valu andma.

Kui pankurid pidasid päeva hästi vastu, siis oksapurustaja ei tahtnud entusiasmiga kaasa tulla – kuid kokkuvõttes sai töö tehtud. „Päev oli väga väsitav ning tänaseni on käed täis kriime, mis okste purustamisest tekkisid. Teised ütlesid, et oleksin nagu kassidega võidelnud,“ märkis turunduse projektijuht Paavo Pudan.

Lõunalauas muljetati üheskoos kringlit süües koos Raido ja Assariga sellest, missugune on üldine terviseradade olukord Eestis ja millised on tulevikuplaanid Keilas. Kogu tiim sai suvisteks projektideks tohutult inspiratsiooni ning innustust looduses ja terviseradadel rohkem ringi vaadata. „Kolleegidega oli ütlemata vahva päev, sest saime kokku töövälises keskkonnas ja tegime koos head,“ lisab Paavo lõpetuseks.

Autor: Mihkel Lõuk

Fotod: Anett Naruskberg

Teised uudised