Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Videoõpe
/
Suusatamine

Elina Pähklimägi Jaak Maega terviserajal – paaristõuked

Suusatamist on tore vaadata kui profid seda teevad, kuidas mööduvad Elinal esimesed sammud suuskadel. Esimeses tunnis näitab Jaak Elinale kuidas suuskadel edasi liikuda keppidega paaristõukeid kasutades.

Põhipunktid mida jälgida:

  1. Käed asetatakse tõuke alguses ette õlgade laiuselt ja õlgade kõrgusele.Randmed keeratakse natuke sisse ja küünarnukid välja, et käed läbi ei vajuks.
  2. Tõuke alguses on keharaskus eespool, tõuke ajal liigub kandadele.
  3. Keppide teravikud on alati suunatud tahapoole, tõuke alguses lüüakse kepid lumme kandade kõrvale (suurema hoo puhul varvaste juurde).
  4. Ülakeha töötab esimeses tõukefaasis koos kätega, tõuke lõpetab käte taha-alla suunamine. Käetõuke lõpus lastakse kepid käest lahti.
  5. Põlvedest tõuke ajal alla ei istuta, aga kramplikult jalgu samuti hoida ei tohiks.

Kuidas nõuandeid trennis kasutada:

 

  1. Seisa kodus peegli ees ja imiteeri paaristõuke liigutust ilma keppideta. Jälgi kas käed ja ülakeha liiguvad õieti ning keharaskus on tõuke alguses ees varvastel ja tõuke lõpus liigub kandadele. Tee harjutust ka kinniste silmadega!
  2. Mine õue suusarajale ja proovi sama asja suuskadel. Pane kepid kätte ja tee kuiva paaristõuke liigutust, ära keppe veel lumme löö.
  3. Püüa teha paaristõukeid liikumise pealt suuskadel. Tõukeid tehes mõtle erinevate kehaosade peale ja esita mõttes küsimusi: Kas käte asend on õige? Kas keharaskus on varvastel/kandadel? Kas põlved ei kõverdu liiga palju tõuke ajal? Kas ülakeha kummardub piisavalt ette kätega kaasa.

Üks hea nipp oma sõidutehnika analüüsimiseks on lasta sõbral see üles filmida ja kas kohe liigutused ning asendid üle kontrollida või hiljem kodus teha põhjalikum analüüs.

Järgmised videod