Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Terviseradade matkasarja avaretkel osales 250 rakverelast

Laupäeva ennelõunal toimus Euroopa Spordilinna tiitliga pärjatud Rakveres Eesti Terviseradade matkasarja esimene linnamatk, kus osales koos president Kersti Kaljulaidiga kaks ja poolsada linlast.

Rakvere spordihoone juhi Ave Satsi sõnul võttis linnaretkest osa igas vanuses liikumishuvilisi, kellega üheskoos kõnniti tempokalt läbi linna. “Hoolimata eilsest lumesajust olid tänavad enamjaolt puhtad, veidi keerulisem oli looduslikemates paikades, mis pakkusid parajat koormust,” nentis ta. “Oli näha, et mõnus füüsiline koormus ja kosutav supp tõi osalejatel naeratuse näole,” lisas spordihoone juht.  

“Matk läks igati korda ja pakkus mõnusat emotsiooni – kõik oli liikudes õnnelikud ja rõõmsad,” ütles sihtasutuse Eesti Terviserada juhataja Alo Lõoke. “On hea meel, et retkel osales palju peresid ja samas ka väärikamas eas inimesi, kes tegelikult ka igapäevaselt liiguvad. Eraldi tore seltskond tekkis ka lapsevankritega peredel, mina oma perega nende seas.” 

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Tänaseks on Eesti Terviseradadest saanud üks suurimatest liikumisharrastuse mõjutajatest. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida külastatakse hinnanguliselt 6 miljonit korda aastas ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Teised uudised