Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Terviseradade korrastamine: väike trenn ja ajaannetus üheskoos

Viimasel kolmel suvel on sajad Swedbanki töötajad otsustanud ajaannetuse raames korrastada vabatahtliku tööna terviseradu.

Swedbanki esimesest suurest ajaannetusprojektist 2015. aastal võttis osa 1100 töötajat ja sama palju töötajaid on ka tänavusel suvel aega annetanud. Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juhi Merje Klopetsi sõnul on ettevõtte ajaannetamise aktsioon võimalus koos tiimiga panustada ühiskonda: igal swedpankuril on aastas kaks tasustatud vaba päeva vabatahtlikuks tegevuseks, üks on mõeldud tiimiga tegutsemiseks ja teine individuaalseks ajaannetuseks. „Vabatahtliku töös näed oma kolleege teises rollis ja avardad silmaringi. Sel aastal ootasid tiimid meeskondlikku ajaannetust kohe eriti, sest lisaks heateorõõmule oli suur rõõm ka kogu tiimi näha üle pika aja. Olid ju paljud meeskonnad pikalt põhiliselt kodukontoris olnud. Ootame kindlasti ka teisi ettevõtteid ja asutusi liituma Annetame Aega võrgustikuga!“ lisab Klopets. 

Sel aastal on 13 meeskonda 175 swedpankuriga valinud ajaannetuseks just terviseraja korrastamise. Klopets usub, et ühelt poolt tunnevad ettevõtte inimesed seotust Eesti Terviseradadega, sest Swedbank on üks Terviseradade asutajatest ja toetajatest. „Teiselt poolt on see võimalus teha oma ajaannetus värskes õhus ja aidata kaasa terviseradade korrastamisele, mida paljud meist ka ise regulaarselt kasutavad. Seega on ainult hea meel, kui saab kuidagi kaasa aidata radade edendamisele.“ 

Koos tiimiga Rakvere Palermo terviserada korrastamas käinud Swedbank Eesti AML/KYC osakonna juhataja Priit Vuksi sõnul otsis nende meeskond võimalust viia heategevuspäev läbi vabas õhus. „Ühe kolleegi kodu on Rakveres terviseradade läheduses ning ta uuris, kas seal oleks vaja midagi teha. Selgus, et linnal oli plaanis puhastada radade servad võsast. Meie tööks jäi oksad hunnikutesse vedada ja istutada kahele suuremale platsile kuuseistikud. Oskasime valida suurepärase septembriilma, kus päike paistis ja sooja oli umbes 20 kraadi. Kõigil oli suur jällenägemise rõõm, meil on mitmeid uusi kolleege, kellega teised ei olnud veel kohtunud. Kokkuvõttes veetsime suurepärase päeva,“ meenutab Vuks, kes on ka ise tihe terviseradade külastaja, seda peamiselt maastikurattal ning eelmisel lumerohkel talvel ka suuskadel.

Nagu öeldud, on ettevõtte töötajate seas palju igapäevaseid terviseradade kasutajaid. Alates 1997. aastast on Swedbankil oma spordiklubi, kuhu eelmisel aastal kuulus 400 aktiivset liiget. Regulaarselt toimuvad seal korvpalli, võrkpalli ja rannavolle, jalgpalli, tennise, sulgpalli, jäähoki, uisutamise ning ringtreeningu/jõusaali treeningud.  „Kui vaadata võistlustel osalemiste või ala harrastajate järgi, siis meil on arvestataval hulgal ka jooksjaid, rattureid, suusatajaid ja orienteerujaid, kes saavad terviserajal aktiivselt trenni teha ning hooajaks ja võistlusteks ette valmistada,“ sõnab Swedbanki Spordiklubi juht Ardo Pajur. „Talvel on terviseradade kunstlume ringid Pirital, Nõmmel, Tartus Tähtveres, Jõulumäel ja teistes kohtades vägagi hinnas ja oodatud,“ lisab ta.

Ajaannetuspäeva ennast võib aga samuti trennina võtta. „Üks meie tiim käis suusarada kividest ja okstest puhastamas, et suusatajad talvel oma suuski ära ei lõhuks. Meeskonnal oli algselt plaan minna pärast ajaannetust veel discgolfi mängima, aga 50 kärutäie kivide koondamine ja vedamine andis siiski tunda ja kolleegid olid ettevõtmisest mõnusalt väsinud. Discgolf jäi järgmist korda ootama,“ meenutab Merje Klopets. 

„Sel aastal on Swedbanki tiimid jõudnud radu korrastama teiste seas Palivere, Sõmeru, Loksa, Saku ja Rapla Vesiroosi terviseradadele,“ ütleb koostöösuhete ja toetustegevuste juht, kes oma tiimiga kahe aasta eest  Saaremaal Karujärve terviserada korrastamas käis. „Lisaks korrastustöödele leidsime ümbrusest toreda üllatusena rohkelt mustikaid, mida vahepeal suhu pista,“ sõnab ta.

Teised uudised