Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Tallinnas algas Vabaduse puiestee ja Männiku tee ristmikul tunneli ehitus

Eesti Terviserajad SA poolt tellitud ehitusprojekt läks Tallinna linna poolt ehitusse. Viljandi maantee ja Pärnu maantee vahelise kergliiklustee ehitus jõudis tunneli rajamiseni Vabaduse puiestee ja Männiku tee ristmikul. Ehitusööd toovad alates kolmapäevast kaasa liikluspiirangud, mis kestavad augustini.

Kaevetööde tõttu suletakse 14. aprillil osaliselt liiklusele Vabaduse puiestee ja Männiku tee ristmik ning Mahla tänava alguses, Männiku tee linnast väljuva suuna kaks sõidurida. 

Männiku teed ning Vabaduse puiesteed läbiv liiklus suunatakse vastavalt Mahla tänava alguses olevale ajutisele liiklusskeemile Männiku tee linna sisenevale suunale. Kummaski sõidusuunas jääb avatuks üks sõidurida, teatas linnavalitsus.

Alternatiivsete marsruutidena soovitatakse kasutada Männiku tee suunal Viljandi maanteed ja Valdeku tänavat ning Vabaduse puiestee suunal Pärnu maanteed ning Kadaka puiesteed. Tavapärane liikluskorraldus ristmikul taastatakse augusti teises pooles.

Männiku tee aluse tunneli kogupikkuseks koos tunneli juurde kuuluvate kaldteedega on 117 meetrit. Kaeviku sügavus on kuni kuus meetrit.

Tunnel on osa Viljandi maantee ja Pärnu maantee vahelisest kergliiklusteest

“Tööde eesmärgiks on 2019. aastal valminud Järve kergliiklustee ühendamine Pärnu maanteel, Rahumäe raudteeviaduktil algava Lääne-Tallinna kergliiklusteega,” ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Rajatakse ka teine tunnel, Liiva raudteejaamaga ristuva tunneli ehitus algas juba veebruaris.

Kogu uus kergliiklustee tuleb 1,5 kilomeetri pikkune ja 3,5 meetri laiune, asfaltkatte mõlemale küljele paigaldatakse ka 0,75 meetri laiune graniitsõelmetest kattega jooksurada. Uus tee kulgeb valdavalt ajaloolisel kitsarööpmelise raudtee trassil ning on muust liiklusest eraldatud.

Pärnu maanteele tehakse ohutussaare ning erivalgustusega varustatud reguleeritud ülekäigurada. Tee ristumised Männiku teega ning raudteega Liiva raudteejaamas ehitatakse kahetasandilisena, esimeses järjekorras alustatud Liiva raudteejaama kergliiklustunneli rajamine tavaliiklust ei takista.

Viljandi maantee ja Pärnu maantee vahelise kergtee rajamise tööde tellijaks on Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet, ehitustöid teeb KMG Inseneriehituse AS. Projekti koostas SA Eesti Terviserajad tellimusel Teedeprojekt OÜ.

Ehitustööde lepinguline maksumus on ligikaudu 3,2 miljonit eurot. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on tänavu novembris.

Autor/allikas: ERR

Teised uudised