Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Sportimisvõimalusi Pirital rikastab nüüd väliujula

17. juunil avati Pirita Spordikeskuses (Rummu tee 3) pidulikult uus väliujula, mis rajati ajaloolisse paika Pirita jõe vasakpoolsel kaldal.

Sümboolse avaujumise Pirital tegid Ironman Tallinna võistluseks valmistuvad triatloniharrastajad.

Spordi ja hariduse valdkondi kureeriva Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevisõnul on tänavune aasta eriline. „Koroonaviiruse leviku takistamiseks on pooleteise aasta jooksul juba mitmel korral kehtestatud piirangud, mis takistasid olulisel määral sisetingimustes spordiga tegelemist ja ka vaba aja veetmist. Seda arvestades on Tallinna linn käesoleval aastal kahekordistanud investeeringuid välispordi ja vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks. Sel aastal panustab Tallinn kokku enam kui 15 miljonit eurot avalike välispordi-, rekreatsiooni- ja mängualade rajamisse,“ rääkis Belobrovtsev.

„Kui varasemalt oli Tallinnas võimalik välibasseinis ujuda vaid Nõmmel, siis sellel aastal on valminud juba kaks uut ujulat. Mõni aeg tagasi valmis Harku järve ujula ja täna avasime väliujula Pirita jõel. Usun, et loodud uued võimalused sportimiseks ja aktiivseks ajaveetmiseks võetakse elanike poolt hästi vastu ning nii ujulad kui ka teised sportimispaigad leiavad aktiivset kasutust,“ lisas ta.

Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat väljendas uue väliujula üle heameelt. „Linnaosa elanikel ja külalistel on põhjust rõõmustamiseks. Oleme saanud juurde uue sportimis- ja vaba aja veetmise paiga. Pirita on tuntud kui mitmekülgsete välitingimuste treening- ja liikumisvõimalustega linnaosa, mida hindavad kõrgelt nii harrastus- kui ka tippsportlased. Valminud ujula rikastab spordiga tegelemise võimalusi Pirital veelgi. Viimaste aastate välisportimisvõimaluste areng on olnud kiire. Uuendatud on terviseradadel asuvaid jõulinnakuid, valminud on linna ainus kunstkülmutusega välihokiväljak, täna avasime väliujula, peagi valmib pumptrack jalgratta- ja rulahuvilistele,“ rääkis Liinat.

Ta lisas: „Loodan väga, et hoogne areng Pirita Spordikeskuses ei peatu. Tänan Pirita Spordikeskust ja ettevõtet Top Marine, kellega koostöös uue ujula rajamise idee tulemuseks realiseeriti.“

Pirita Spordikeskuse direktori Priit Aunroosisõnul on Pirita Spordikeskus pidevas arengus. „On hea meel, et kauaaegne unistus rajada taas Pirita jõele ujula on teoks saanud. Paljude nooremate linnaosaelanike jaoks võib see olla uudiseks, et Pirita jõel on aegade jooksul olnud mitmeid ujulaid ja ka näiteks vettehüppetorn. Varasemaid ujumistraditsioone Pirita jõel meenutasid meile kauaaegsed linnaosaelanikud, kelle nooruspõlves olid Pirita jõel korralikud ujumisvõimalused olemas. Pirita jõele ujula rajamine on märgiline ka selle poolest, et just siin peeti 1910. aastal Eesti esimesed ujumisvõistlused, mida loetakse ka ametlikuks Eesti ujumistraditsioonide alguseks,“ selgitas Aunroos.

„Kutsun kõiki külastama Pirita Spordikeskust ja osa saama siinsetest sportimis- ja vabaajaveetmise võimalustest ning tutvuma spordikeskuse jõeäärse ala ajalugu kajastava fotonäitusega Tervisespordimajas,“ sõnas ta.

Pirita jõe väliujula ehitaja on Top Marine. Ujula platvormid on rajatud pontoonidele. Ehituse raames teostati jõepõhja puhastus setetest ja korrastati ka jõeäärset kaldaala. Väliujula ehitusmaksumuseks koos ettevalmistustöödega kujunes 80 000 eurot.

Väliujula kasutamine harrastajatele on tasuta.

Teised uudised