Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Pirita terviseraja juures on nüüd pumptrack

Pirital on avatud trikirattarada, mille Pirita elanikud valisid Tallinna kaasava eelarvega rahastatavaks projektiks.

pumptrack_juuli21

„Kuigi Pirita pumptrack’i äärest võeti ehitamise ajaks pandud piirded maha alles äsja, on ratturid käinud rada juba tükk aega proovimas. Esimesed sõitjad olid platsis kohe, kui asfalt rajale maha sai. See näitab, et pumptrack’i on Pirital väga oodatud ning on tänuväärne, et kogukond andis ühise panuse, et Piritale uudne vaba aja veetmise võimalus tuleks,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Rada sobib kasutamiseks nii lastele kui ka vanematele inimestele ja seda olenemata nende oskustest.


Ainulaadne disain


Teist sellist pumprada Eestis poleja ratturid on rajast vaimustunud. „Kui tavaliselt on pumprajad ovaalsed, siis Pirita pumptrackmeenutab kujult ristikheinalehte või näpuvurri, mis lisab sõitjatele põnevaid võimalusi,” märkis Liinat. Pumprajal võib sõita jooksuratta, tõukeratta, jalgratta ja BMX-iga ning rula ja rulluiskudega. Raja kasutamise reeglid on kirjas pumptrack’i kõrval infotahvlil. „Kindlasti peaksid sõitjad kandma kiivrit ja kaitsmeid ning alla kaheksa-aastased kasutama rada lapsevanema järelevalve all,” ütles linnaosavanem.
Sõita saab tasutaPumptrack’il sõitmine on tasuta. Rada saab kasutada aasta ringi. Pumptrack asub Pirita spordikeskuse lähedal Pirita jõe ääres. Pumptrack koosneb kurvidest ja lainetest. Pumptrack’il sõitjal tuleb imiteerima pumpamist: rattal olles peab ratast künkast üles tõmbama ja alla sõites kiiruse suurendamiseks suruma. 
Pumptrack’i rajamine läks maksma8 3 480 eurot (koos käibemaksuga) ning selle projekteeris ja ehitas Hevent Ehitus OÜ.

Teised uudised