Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Paldiskis avati ainulaadne elamusspordiplats

Täna avati Paldiskis pidulikult ainulaadne betoonist rulapargist ja pumtrackist koosnev elamusspordiplats, mille valmimist noored pikisilmi ootasid. Avamist juhtis noorte ekstreemspordiühingust “Keerdtrepp” tuttav Mikael.

”On üks levinud ütlus „kui linnal pole skateparki, on linn ise skateparkiks”. Teisisõnu kasutatakse sellisel juhul trikkideks igat linnapildis vähegi sobivat objekti, näiteks käsipuud, trepid jms. Paldiski noored pöördusid vallavalitsuse poole sooviga rajada linna püsiv rulapark ning kuna meie suur soov on pakkuda piirkonna noortele kvaliteetseid ning turvalisi vaba aja veetmise võimalusi, siis nii tegimegi,” ütles oma avasõnades Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat. Vallavanem lisas, et uuel väljakul on võimalus läbi viia ka treeninguid ning korraldada erinevaid kõrgetasemelisi võistlusi.

Väljak on eriline mitmes mõttes. Projekt väärib esile tõstmist, kuna on suurepärane õpikunäide mitme sektori ladusast koostööst – õla panid lisaks vallale alla ettevõtjad ning ka koostöökogu. Samuti oli väga suur sõnaõigus noortel, kes tulevaste peakasutajatena said väljaku valmimise juures oma nõuannetega igati kasuks olla.

Ka on ainulaadne väljak ise, sest omavahel on ühendatud betoonist rulapark ja asfaltkattega „pumptrack”, mis annavad kokku sõidu mõistes ideaalse terviku. ”Sellel sõitmiseks pole vaja hoogu tõugata või vändata, vaid see saavutatakse inertsist. Pumptrackil saab sõita jooksurataste, tõukerataste, rulade, rulluiskude ja BMX ratastega,” selgitas Lääne-Harju avaliku ruumi spetsialist Madis Vaikmaa.

Rulaparkide kasuks räägib rohkem kui pelgalt sõidu- ja hüpperõõm. See aina populaarsemaks muutuv hobi pakub füüsilist ajaveetmise võimalust nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Samuti on hea platvorm sotsiaalse suhtluse ning kogukonnatunde süvendamiseks.

Lähitulevikus on plaanis projekteerida ja rajada elamusspordi kompleksi juurde varjualustega puhkeala ja rattasõidu õpperada väikelastele. ”Kokku moodustub Paldiskisse elukaareülene koht, kus on sportlikke elamusi kõigile,” lisas Vaikmaa.

”Lääne-Harjus on käimas keskkonnakuu ning mul on eriti hea meel öelda, et meie toetajad jagavad kõik ka rohevalla väärtusi. Nii Cronimet Nordic OÜ kui Alexela on mõlemad ringmajandusele rõhuvad ettevõtted, kes kuuluvad – nagu Lääne-Harju valdki  –  ka Rohetiigri projekti. Seega jagame mitmeid ühiseid väärtusi, alustades noorte vabaaja veetmise võimaluste soodustamisest kuni keskkonnahoiuni välja,” ütles Saat.

Tänasel avamisel kinkis Eesti Terviserajad SA pumptracki kasutajaile turvaliseks sõiduks hädavajalikud kiivrid

Skatepargi ja pumptracki kombineeritud eskiislahenduse vormis ehitusprojektiks rulaparkide projekteerimisele keskendunud ettevõte Betoondetail OÜ, kes kaasas pumptracki projekteerimiseks Eesti kogenuima selletaoliste projekteerija ja ehitaja pumptracks.ee.

Skatepargi ja pumptracki kombineeritud eskiislahenduse vormis ehitusprojektiks rulaparkide projekteerimisele keskendunud ettevõte Betoondetail OÜ, kes kaasas pumptracki projekteerimiseks Eesti kogenuima selletaoliste projekteerija ja ehitaja pumptracks.ee.

Elamusspordiplatsi valmimist toetasid Lääne-Harju Koostöökogu, Lääne-Harju vald, Cronimet ja Alexela.

Projekti maksumus  91 038 eurot, millest 51 120 eurot rahastati läbi Pria LEADER meetme.

Galerii: https://bit.ly/3ojVWLF (Kadri Kauksi)

Parimat

Kadri Kauksi

Kommunikatsioonijuht
56 238 831 • kadri.kauksi@laaneharju.ee

Lääne-Harju Vallavalitsus

679 0600 • info@laaneharju.ee

Teised uudised