Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Uudised

Jõulud tulevad lumised ja suuskadel

Jõulunädalavahetusel võiks traditsiooniliste pidulikumate lõuna-ja õhtusöökide vahel leida aega ka liikumiseks. Värskelt maha sadanud lumi on nii tänavad kui metsaalused muutnud talviseks võlumaaks, mida tasub nautima minna – kas jalutades, matkates või hoopis suuskadel. Miks mitte tähistada jõule pere või sõpradega terviseradadel? 

Looduslikud lumeolud on hetkel üle Eesti pigem kesised, kuid kunstlumest suusarajad annavad kindluse, et suusatada saab ja peaaegu igas maakonnas. Kunstlumest heal tasemel suusarajad on hetkel Pirital, Nõmmel, Põltsamaal, Lähtel, Jõulumäel, Tehvandil, Haanjas, Võrus, Kõrvemaal, Valgehobusemäel, Tartus, Paliveres, Värskas, Reiu-Raekülas, Kadrinas ja Hiiumaalgi. SA Eesti Terviseradade juhataja Alo Lõokese sõnul toodeti sel nädalal paljudes kohtades lund juurde – kunstlumest suusarajad on pikenemas ning uued rajad on loomisel. 

“Jõuluilmad tõotavad tulla lumised üle Eesti ning tuua lund juurde, mis muudavad loodusliku lumega radade tingimused paremaks. Aga see sadu peab enne ära toimuma, et selles lumes kindel saaks olla. Küll aga sadas sel nädalal Kõrvemaa ja Aegviidu kandis ohtralt lund, mis andis võimaluse käia rajapõhju pressimas Kõrvemaa, Aegviidu, Jäneda, Valgehobusemäe ja Presidendiraja pikkadel ühendatud radadel, kuid kohati on siiski metsas kehvemaid kohti. Valgehobusemäel on avatud ka suusamägi ja tuubirada. Kõrvemaal ja Valgehobusemäel on olemas ka kunstlumest suusarajad,” selgitas Lõoke. 

Tallinnas on parimad tingimused Nõmme ja Pirita terviseradade kunstlumeradadel, vastavalt 2,2 ja 3,5 km ringidel. Loodusliku lumega saab sõita ka Harku ringil. Teised pealinna rajad ootavad hetkel lumelisa, mille järel saab neid ka hooldada. 

Sel nädalavahetusel toimub ka mitmeid toredaid matku – Kõrvemaal leiavad aset nii räätsa- kui ka tõukekelgumatkad 25.-26. detsembril, Tõrva terviserada kutsub VII Tour de Tõrva tervisejooks/matkale 26.12 kl 12 ning Antsla terviserada kutsub matkale Ähijärvele 26.12 kl 12. 

“Talv on veel ees, nii et ei maksa muretseda, kui suusatama pole veel jõudnud. Kindlasti võiks aga nädalavahetusel leida aja, et üksi või koos perega välja minna, kasvõi pikale jalutuskäigule,i ning looduses olemist nautida. Ehk võiks juba mõne hea liikumisalase uusaastalubadusei välja mõelda, mida uuel aastal täitma asuda,” lisas Lõoke. 

Teised uudised