Instagram ikoon Facebook ikoon
Terviserajad logo
Illustration
Sündmused

Gravel Grinder Estonia 2022

Aasta ägedaim rattasündmus toimub 16. juulil Jõulumäel ja Pärnumaa kruusteedel.

Gravel Grinderi rattavõistluse teeb eriliseks see, et võistluse formaat on inspireeritud autorallist, kuid seda võib võrrelda ka intervalltreeninguga. Oma kaherattalise truu sõbraga saab rallitama tulla igaüks, kes suudab läbida päevas vähemalt 100km. Meeldib maasikamoos, mõnus seltskond ja vabalt kiirustamine? Sinule see võistlus ongi!

Rada on põnev ja mitmekülgne. Võistlusetapid toimuvad nii asfaldil, kruusal kui ka metsateedel, seega sobib tulla nii maastikuratta kui ka suuremat populaarsust koguva gravel-tüüpi maanteerattaga. Ratast sõidu ajal vahetada ei tohi.

Esimene kiiruskatse algab mass-stardist Jõulumäe Tervisespordikeskuse suusastaadionilt. Kokku on 85 km pikkusel distantsil viis ajavõtuga kiiruskatset ning üks SSS (Super Special Stage). Katsed on lühikesed, vaheldusrikkad ja intensiivsed, kokku ca 25 km. SSS ei ole ajavõtuga katse ega lähe kokkuvõttes arvesse, vaid on lühike, tehniline ja põnev väljakutse, kus osavaimale sõitjale antakse autasustamisel eriauhind. Ükski katse ei tohiks kiireimal sõitjal võtta kauem kui 20 minutit. Viie katse peale kokku prognoosib korraldaja võitja koguajaks ca 1 tund. Seega võib ülejäänud 60 kilomeetrit ülesõitu ühest kiiruskatsest teiseni rahulikult sõpradega sõitu nautida ning täiskiirusega kihutada vaid kiiruskatsete ajal.

Kõik katsed peale esimese toimuvad võistleja poolt vabalt valitud stardiajaga ehk täpselt siis, kui sõitja on ülesõidu lõpus ja ise valmis uut kiiruskatset alustama. Viie kiiruskatse ajad summeeritakse ja nende põhjal selgub parim. Kõikide kiiruskatsete ja ülesõitude läbimine on kohustuslik jalgrattal ilma kõrvalist abi kasutamata. Ülesõitu või mõnda katset mitte läbinud osaleja tulemust kirja ei saa. Ülesõitudel on liiklus avatud ja osalejatel kohustuslik järgida liikluseeskirja. Ülesõitudel ajavõttu ei toimu, kuid osalejad peavad silmas pidama võistluse kontrollaegu. Kiiruskatsete vahelistel ülesõitudel on joogi- ja söögipunktid, saab sõpradega juttu ajada ja vabas tempos järgmise stardi poole asuda. PS! Kaval sõitja võib ennast sättida tugevama konkurendi tuulde, kellega koos katse kiiremini läbida.

Iga võistleja aega arvestatakse tema personaalse kiibiga, seega hakkab võistleja aeg jooksma siis, kui tema stardijoone ületab. See võimaldab hoida teistest sõitjatest ohutut distantsi ning ennetada grupis toimuda võivaid kukkumisi. Põhimõtteliselt ainus kohustus on vaid kogu rada kontrollaja jooksul läbida. Stardiaega, sõiduseltskonda ja -strateegiat saab iga osaleja ise valida.

Sel aastal saab starti tulla ka elektrirattaga! Registreeru Sportoses ning naudi mägesid, kruusa ja metsateid oma e-rattaga! PS. Elektriratturite hulgas esikolmikut välja ei selgitata, kõik muud hüved on samad kui teistel ratturitel.

Registreerumine toimub läbi Sportose ja Stebby keskkondade. Vaata lähemalt siit:

NB! Kui gravelgrinder.ee link ei avane (sest mõndadel seadmetel on eriti karmid turvasüsteemid), leiab kogu info ja registreerimise võimaluse ka siit:

Gravel Grinder Estonia – pidu ratta seljas!

Lisainfo:

Frontpage


Korraldaja
Asutus:
Sindi Spordiklubi Kalju
Kontaktisik:
Aigar Raja
E-post:
info@gravelgrinder.ee
Telefon:
+372 510 4090
Koduleht:

Frontpage

Teised sündmused