• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
saepuru
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
www.kastre.ee
Uniküla küla, Kastre vald, Tartumaa
Juhised kohalejõudmiseks

“Vooremäe terviserajad” on saanud 82 vastust

 1. Lund palju ja suusarada hea! Klassikajälg olemas. Kahjuks ei suuda mõned jalutajad kelgutajad suusaradade otstarvet mõista. Väga kahju.

 2. Tere. Vabandan kõikide nende sadade kelgutaja ees et teie idüllilise päeva ära rikkusin ning ei lasknud teil vabalt perega terve raja ulatuses jalutada/kelgutada. Selle asemel pidite koguaeg mingeid töllerdavaid suusatajaid mööda laskma. Ainult paar korda sõidetigi külje pealt kelguga sisse!

 3. Lasterajal sees klassikarada (3km). Mõni mullasem koht oli, aga muidu oli rada väga hästi sõidetav. Suured tänud rajameistrile! Kelgutajaid ja jalutajaid oli ka päris palju.

 4. Täna oli vabatehnika rada ~7km ja klassikarada ~2-3km. Lund oli palju ja sai sõita täitsa tavalise suusaga. Laskumistel tasub aga olla väga ettevaatlik ja sõita nii aeglaselt kui võimalik. Seda esiteks, kuna kõigil laskumistel oli kelkudega lapsi ja teiseks, kuna kohati oli maapind veel ebatasane ja oli ka suuremaid auke/muhke sees. Radadel oli täna tõesti palju inimesi ja loomi (koeri) jalutamas.

  Suured tänud rajameistrile nii kiirelt raja ettevalmistamise puhul. Loodame et külmad ilmad veel jätkuvad.

  • Lasterajal sees nii vaba- kui klassikajälg. 8km ringi viimane paun ajamata, sai matkata, kuid sillaalune lumevaba! Esineb mullaseid kohti – esimese pika sirge laskumise viimane lõik, klassikajäljest peab paaris kohas välja astuma. Üldiselt superheas korras rada!!! Murekoht jalutajad-kelgutajad rajal!

 5. 8km rada on sisse sõidetud, peale esimest tõusu Vooreka tippu on rada hea kvaliteediga, piisava lumekattega ja jäine. Pika laskumise lõpus, kus valgustatud rada ja 8km rada kokku saavad uuesti, on täiesti paljas, samuti parklast allapoole jääv kaar on pigem lumevaene. Üldiselt aga võib täiesti rahule jääda, kindlasti soovitan!

 6. Rajaolud päris head. Tänane sulailm ja orienteerumispäevaku osalised jätsid muidugi oma jälje…

 7. Kõik õige, võib võtta head suusad küll. Uisusuusad muidugi.
  Tänud raja eest, hooaja esimene sõit Eestis tehtud.

 8. Leitud 31.12.19 Vooremäelt korralik Scott suusakinnas (vasaku käe oma). Kinnas oli läbi vettinud ning ilmselt juba mõni päev metsas lesinud. Kui see võib olla sinu või sõbra oma, siis vasta kommentaarile. Kinnas asub Tartus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • TrailHunt Vooremäe1000 jooks

 • Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

 • 2+2 liikumispiirang

Top