• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
saepuru
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
www.kastre.ee
Uniküla küla, Kastre vald, Tartumaa
Juhised kohalejõudmiseks

“Vooremäe terviserajad” on saanud 82 vastust

 1. 12.02 rada värskelt masinaga hooldatud, kuid rajameistri oskused on väga puudulikud. Vabatehnika raja keskel tugev soon ning klassikajäljest järskudel laskumistel ei hakka isegi rääkima. Sellise rajameistri rajale see talv enam tagasi ei lähe.
  Nagu “pühapäevasuusataja” 05.02 kirjutas, siis laskumistel teeb klassikasoon järske ja äkilisi jõnkse, mille eesmärk on suusataja tasakaalust välja viia. Laskumise lõpus ootab järsk kurv vasakule, kuid klassikasoon lõpeb alles vahetult enne metsa (liiga hilja), mistõttu ei jõua enam füüsiliselt kurvi püstisena läbida.

  • Vooremäe rajad on ajast-aega rasked olnud ja laskumised kohati ka ohtlikud.Nüüd veel ohtlikumad,kui väliskurvidesse on “istutatud” pingid ja disk-golfi kola.Saan aru,et koha eesmärk on mitmekesisus ja palju meil neid lumiseid talvi enam on,aga siiski kui on,võiks rohkem ohutusele mõelda.Eks kindlasti on oskustes ka asi kinni ja olematud talved on jätnud jälje nii suusatajatele,kui rajameistrile.

  • Vooremäe rajad ja meister on igati tasemel. Algajale suustajale võivadki pikema ringi laskumised esialgu üle jõu käia. Siis tasub 3 km lasteringil harjutada. Muide klassikajäljest on võimalik laskumisel ka ise välja astuda, kui tundub, et kurviga muidu raskeks läheb.

 2. Täna 12.02.2021 super rajad. Tegime esimesed triibud rajale. Tänud rajameistrile.

 3. Tundub, et ca nädala jooksul pole masin radadel liikunud?
  Eile osad laskumised väga ohtlikud, isegi jäised. Hetkel, peale arvestatavat lume sadu oleks saanud rajad taas ideaalseks kui masin oleks vara hommikul üle käinud. Kahjuks kl12 seda veel juhtunud ei olnud.
  Loodame, et nädalavahetuseks kui koormus radadel tõenäoliselt suurim, saab jälle kiiremat rada nautida:)

 4. Vaikselt hakkab rajaolud nukraks minema. Täna ka peale lumesadu polnud veel radasi jõutud üle käia. Paaril laskumisel juba hakkab kurvi tekkima jää.

 5. Käidud 04.02 innustatuna 02.02 kommenteerijast. 4,2 km ringil Vooremäe tipust algav laskumine on küllalt mõrvarlik – ülijärsku kasvav hoog ja poole laskumise peal klassikajäljes järsk jõnks. Kas rajameister on meelega vimka teinud? See igatahes oli esimene proovikivi, kui seal veel püsti jäid, siis veidi edasi kadus klassikajälg sootuks ja ees ootas kukkumine järsku auku. 3 km ring on algajatele igatahes sobivam.

 6. Käisin 1.veebruaril 2021. Sain oma parima suusaelamuse. Tavaliselt Otepää ja Tallinna radadel aga mis siin valitses oli lihtsalt suusaparadiis – laiad, lauged tõusud, kiired langused, loodus, rajakvaliteet ning sel päeval tuli ka päike välja! Kujutasin vaimusilmas juba ette, et vabalt võiks siin Otepää asemel suusa MK etappi korraldada (just võistlejate, pealtvaatajate ja televisiooni vaatevinklist) 😀
  Soovin edu ja kindlasti külastan nüüd Vooremäed igal võimalusel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • TrailHunt Vooremäe1000 jooks

 • Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

 • 2+2 liikumispiirang

Top