• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
saepuru
looduslik
valgustus
ratas
jooks
suusatamine

“Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus” on saanud 248 vastust

 1. Kriitikast on kõvasti abi olnud. Keskuse rajad heas korras koos klassikajäljega. Matkarada mis viib Jänedale on vabatehnikas suusatatav kuid viimati hooldatud nädalavahetusel. Igatahes suur tänu tegijatele!

 2. Palun rajameistrilt infot, mis peale eilset lumesadu toimub metsas. Huvitaks klassikasuusajälg, kas läheb Jäneda suunas ja seal rajad olemas? Kas läheb Neljijärve-Kõrvamaa suunas ja seal jälg? Tänud ette ja jõudu tegijatele!

 3. 3 ja 5 km rada koos klassikaga, lumelauakrossirada ja mägi heas korras. Täna hooldab rajamasin mäge, radu ja tuubirada, kuhu tootsime kunstlund. Õhtul avame taas tuubiraja. Õhtul, kui läheb külmemaks alustame kunstlume tootmist suusasillale.

 4. Täna hommikul hooldas rajamasin taas 3 ja 5 km rada, kus sees korralik klassika. Samas teeme kunstlund juurde staadioni alla ja järve ümber, kus seda napib. Hetkel suletud tuubirada, kuna käib kunstlume tootmine. Tuubiraja avame taas homme peale lõunat.

 5. Eile õhtul alustati kunstlume tootmist suusarajale, mäele ja tuubirajale. Rajamasin hooldab päeval ära keskuse 3 ja 5 km raja. Sees klassika jälg.

 6. Loen tänagi rajameistri kommentaari, mis mitu päeva vana. Tegelik olukord selgub kohale jõudes. Sellepärast see terviserajad.ee ei meeldi üldse. Nagu eelpool mainiti suusainfo leht oli ikka teine tera. Suudetakse korralik asi kinni panna ja mingi jama asemele tekitada.

  • Mitte suusainfo, mõtled ikka lumeinfot: http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php. See oli tõesti hea arvutis aga vist mitte telefonis. Suusainfo-s olin ma vist esimene külastaja, see on tühi nagu hundilaut. Sellega olen päri, et arenguruumi ka siinsel keskkonnal on kõvasti, ühelt rajalt teisele minemine nõuab palju aega ja mugav ülevaatlikus puudub.

 7. Kas tõesti ei saa seda suusasilda lumega katta? Radade algust otsi nagu tola taga. Ei ole ju mõtet lund toota sinna kus seda niigi on. Albus on hetkel eesti kõige paremad lumeolud kuid kõige vähem panustatud suusaradade hooldamisse.

  • Nädalavahetusel oli radade algus aedadega kinni pandud. Tuli sõita tagurpidi kuni suusasillani ja siis ümber pöörata ja tagasi minna õiget suundapidi. Ei ole ju väga keeruline 🙂

  • Just, radade algus pole tähistatud. Radasi leida üsna raske, kuigi ma olen nendel palju kordi sõitnud. Suusasillalt üle sõita ei saa, peal pole lund.

 8. Tegin õhtul kl 18 paiku 3 ja 5 km klassika ringe. Rada oli täitsa OK. See,et mõned kivid klassikarajal olid on igati normaalne (arvestades, et üleeile oli pea olematu lumekiht). Pidi vaid paaril korral rajast välja hüppama. Seega tänud raja tegijatele ja oma silm on kuningas – minge proovima.

  • Sõitsin täna sealt läbi ja klassikajälg oli olemas. Ise läksin kindlapeale välja ja sõitsin edasi Kõrvemaale. Seal 19km ring väga heas korras. Kahjuks on lund Kõrvemaal poole vähem kui Valgehobusel ja seetõttu pikal ringil klassikajälg puudus. Külastustasu sisaldas ka sooja sauna ja kohvikus järjekorras seisma ei pea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Lumepäev Valgehobusemäel

 • 26. Albu Sügisjooks 29. septembril

 • JÄRVA VALLA SEERIAVÕISTLUS SUUSATAMISES 2019

toptvseries.org
Top