• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

“Tartumaa Tervisespordikeskus” on saanud 34 vastust

 1. 27.dets õhtul Elvast alustades rada kohati juba jäine. Kl jälg lausa mullane, midagi head pole. Kui siiani on olnud rajahävitajad ATV mehed, siis nüüd juba uus tase. 4.-st km alates kuni 7. km märgini rajal tugevad ratsahobuste kabjajäljed. Vähemalt kolmes kohas rajal hobusesõnniku hunnikud. Kahju et hobusportlaste kõrvade vahel ulub tuul samamoodi nagu ATV meestelgi. Tänu õhukesele ja küllalt tugevale rajapõhjale pole kahjustused veel tapvad.

 2. 27.dets õhtupoolikul Elvast Hellenurmeni klassika rada kehv, jäljes sõita ei saanud. Heaks muutus Elvast 13km kaugusel Otepää poole. Peale Palut oli juba väga mõnus klassikat sõita.

 3. Rajameister sõitis täna hommikul rajale Elvast ja klassikajälg on sees. Mõnes kohas veel natuke mullane ja pehme.

 4. Kas teil suusatamiseks murdmaa ringradu ei ole? Natuke tüütu on maratoni rajal edasi-tagasi sõita, aga infot teiste radade kohta või kaarte ei leia kusagilt

  • Tere, praegu on teised lühemad ringid meil metsa sees kinni pressitud, kuid suusatamiseks oleks vaja veel natuke lumelisa, kuna puud püüavad enamus lund kinni. Aga kohe kui lumelisa tuleb, teeme ka 1,5 ja 3 km ringid sisse.

  • Tuleb kasutada neid radu, mida pakutakse. Olgu ta siis ring, ristkülik või edasi-tagasi rada.

 5. Klassika jälg on olemas, kuid pehmema poolsem. Lumeolud head aga uue suusaga veel peale ei läheks. Üksikutes kohtades mõni samblatutt väljas. Homme lubab lumelisa, eks siis olud paranevad

 6. Rajameister sõitis Elvast Paluni ja pressis raja ära, loodetavasti lähipäevil lõikab ka klassikajälje sisse.

 7. Pärast maratoni sõitis rajameister raja veel ühe korra läbi ja olud on suurepärased. Ka meie terviseradadel on nii klassika kui ka vabatehnika rajad sees. Uisutada saab nii meie keskuse uisuplatsil kui ka Vaikse järve jääl. Uisulaenutus meie peamajast.

 8. Tartu maratoni rada oli 7.02 pärast rajamasina läbisõitu vabatehnikas väga hea, klassikat sai ka sõita, aga eriti kuskil alates 5-ndast kilomeetrist oli klassikajäljes siiski veel päris palju heina ja mulda väljas. Hea suusaga sõitmiseks oleks veel ühte lumesahmakat ja rajamasinat tarvis.

 9. Selle talve parimad olud. Maratoni rajal nii vabatehnika kui klassika rajad sees. Ka meie 1,5 km ja 3 km terviserajad metsas on pressitud ja vabas tehnikas sõidetavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • “Vabariigi terviseks” Tartumaa Tervisespordikeskuse radadel

 • Viljandimaa MV I etapp (vabatehnika)

 • JÄRVA VALLA SEERIAVÕISTLUS SUUSATAMISES 2019