Illustratsioon
Saaremaa

Pöide terviserada

Lemmikute lisamiseks logi sisse

Asub Saaremaal Pöide külas, Pöide kiriku lähistel. Pöidest leiab 1 km; 2 km; 3 km; 5 km ja 10 km pikkusega suusarajad. Suvel on jooksmiseks 1 km, 2 km ja 3,3 km ringid, ning 21 korviga discgolfi park. Lisaks veel on 9 pesaga footgolfi mängimise võimalus ning MOBO rada.

Rajameister
Rajameister
Rajameister
Pöide Terviserada
Tänasel lõunapausil sõitsin raja läbi ja võib öelda, et suur sula on küll oma jälje jätnud- aga ei väga hullu. 10 km ringil tuli mõnes kohas mööda heinamaad astuda, 5 km ring on aga täies pikkuses sõidetav ja nauditav. Jäine, kohati jääs, rada on kaetud kerge lumega, ettevaatlik tuleb olla laskumistel. Kel suusavalitsemine väga hästi välja ei tule, siis mõistlik parempoolsest künkast kõrvalt mööda minna või siis piirduda kiriku poolse ringiga. Kelgumägi on ohtlikult jäine! Rajamasin remondis, ja ega sellel jäisel rajal see midagi paremaks ka ei teeks

Pöide Terviserada / jaanuar 26, 2024

Kahjuks eile õhtuse rajahoolduse ajal, otsustas rajamasin koostöö lõpetada! 😭 Uisuosa osaliselt hooldatud, klassikajälg oli õhtul päris kena.

Pöide Terviserada / jaanuar 22, 2024
  • 17.01 sai läbi sõidetud terve 10km ring, oli uisustiilis juba vabalt läbitav, nüüd ilmselt parem kuna lund tuli juurde. Saaremaa kohta oli tore atraktsioon see kiriku müürilt laskumine, tänud rajameistrile! Kaardipeal näeb see ring välja nii: https://geoape.com/tracklogs/poide-suusarada-17012024-6462

jaanuar 20, 2024

Rajad õhtul hooldatud, klassikajälg 5 km ringil

Pöide Terviserada / jaanuar 19, 2024

Klassika tehnikat saab nüüd lihvida 5 km ringil, vabatehnikast rääkimata. 10 km ringil töö veel käib.

Pöide Terviserada / jaanuar 18, 2024

Rajad hommikl hooldatud, klassikajälg ca 80% ulatuses sees, kohati lehesodi rajapõhjas

Pöide Terviserada / jaanuar 14, 2024

Täna sadanud lumi, lörts ja vihm suusarajaks pressitud ja kenad triibud peale tõmmatud. Kohati lumekiht õhuke, soovitan vanema suusaga rajale minna.

Pöide Terviserada / jaanuar 12, 2024

Rajad öösel hooldatud.

Pöide Terviserada / jaanuar 6, 2024

Rajad rullitud. Juhul kui homme just sula ei ole, siis vanema suusaga saab suusakilomeetreid korjata.

detsember 13, 2023

Kelgumägi ja suusarajad hooldatud, head liuglemist!

Pöide Terviserada / detsember 12, 2023
  • Suurepärane suusatamiselamus. Poleks uskunud, et leian eest nii hästi tehtud ja mõnusa raja. Sõidad heal rahal aga ümbrus ja reljeef on sellised, et tekib tunne nagu sõidaks lihtsalt metsas. Väga hästi läbi mõeldud ja tehtud rada.

detsember 11, 2023
  • Tänud rajameistrile, väga mõnusa profiiliga kulgev rada. Mõnes kohas küll sodi väljas klassikajäljes aga kui lund sajab juurde katab ära jälle.

detsember 9, 2023

Rajad hooldatud ja ootavad nädalavahetuseks suusatajaid

Pöide Terviserada / detsember 8, 2023

Rajad peale lumesadu hooldatud, lisaks on 3,8 km ringil ka klassika jälg.

Pöide Terviserada / november 30, 2023

Kelgumägi ja 3,8 km ring hooldatud, kannatab sõita hea suusaga.

Pöide Terviserada / november 28, 2023

Hetke olukord rajalt. Kelgumägi kevadine ja suusarada kohati vesine, aga täies pikkuses sõidetav. Sulalumi teeb kulgemise päris raskeks, seega ei pruugi kõigile naudingut pakkuda.

Pöide Terviserada / märts 14, 2023
  • Aitäh Pöide spordiseltsile ja rajameistrile! Rada imeline, ka klassikutele!

märts 11, 2023
  • Tänan rajameistrit. Kui nädala alguses oli rada harrastajale hea Siis täna oli super. Tänud ja jõudu teile. Suusatajatele aga head libisemist.

veebruar 25, 2023

Rajad hooldatud ja ootavad vabariigi auks kilomeetreid koguma. Head Eesti Vabariigi aastapäeva

Pöide Terviserada / veebruar 24, 2023

Rada hommikul hooldatud, kuna tõusudel on jää all, siis soovitan sõita vastupidi ringi.

Pöide Terviserada / jaanuar 10, 2023

Rada jäine ja kohati jääs, soovitan kulgeda Tornimäe ja kiriku poolsel osal. Parempoolselt künkalt on laskumine ohtlik.

Pöide Terviserada / detsember 30, 2022
  • Kas klassikarada praegu enam ei ole?

detsember 28, 2022

Rada on pehme ja hooldada ei saa, ootame külma ja uut lund.