• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
valgustus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Pirita valgustatud terviserajad” on saanud 412 vastust

 1. Hommikune hooldus tehtud ja jälg tõmmatud. Lumevedu enam plaanis ei ole kuna see on väga kulukas ja jupiti seda ka teha ei saa, sest siis rikuks poriga kõik ülejäänud raja.Kallid suustajad, saage aru et juba kevad ja rada veel hoida selle sooja ja vihmaga, mis on kõige hullem, on lihtsalt mõtlematu ja ülikallis. Rajameister.

 2. Kas on plaanis lumetootmise platsil oleva lumega veel midagi teha. Seal on päris korralik hunnik veel alles. Lihtsalt kui on plaanis rajaparandusi selle abil teha, siis oleks lähiajal võimalik mõned korrad korralikud suusasõidud veel Pirital teha. Üleval jõepoolne lõik on
  nüüdseks juba jah mõttetu, aga all jõe ääres kitsamates kohtades annaks paremaks lappida küll. Hommikul ilmselt pidigi jäisem olema (temp 0), nüüd ehk jälle pehmem.

 3. Nii, hommikul rada ülekäidud kuid jälge ei tõmmanud, kuna väga palju jääs kohti,jõepoolset osa enam ei hoolda,nüüd sõitke pikka sirget, nii edasi kui ka tagasi.

 4. Käisin eile (E18.03) õhtul poole seitsme ajal õhtul rajal. Tegin neid 3,5seid ringe. Sõita saab ja rada peaks veel jätkuma pikemalt, AGA kindlasti mullasuusa rada.

 5. Peale Lükati silda on jää ja suusarajal on liiga märg joosta. Esmaspäeva õhtul: kustlumering Velodroom-suusasild on jälle päris hästi suusatav. Lumi on rajal täiesti olemas, üsna vesine. Kriitilisemad mustemad ja õhemad kohad, mis tähelepanu nõudsid, on üleval jõepoolne lõik (mustem) ja all jõe ääres kitsamad kurvid. Lükati lumeplatsil on veel korralik reservlumehunnik, mille abil on võimalik veel parandusi küll teha. Kannatas korralikku suuska. Suusatajad oli ja tuli juurde. Suusatada veel saab

 6. Kas peale Lükati silda on kõik ära sulanud? Või on mingi jääollus seal? Päike tuli välja siin, küsin hoopis seetõttu et tahaks jooksma minna aga eelmine nädal oli veel jääs ja porine.

 7. Nii kallid suusatajad,tehtud osaliselt raja paradus ja ka ülesõidetud, minge ja proovige.

 8. Käisin Nõmmel. Sodi minimaalselt, rada hooldatud. Tuleb kuni Pirita hoolduseni seal sõita.

 9. Mõned päevad on olnud sunnitud paus, hetke rajaolukorda Pirital ei tea, aga kuna lumematerjali veel on, siis on veel vara loobuda. Isegi mullasuuska pole veel välja otsinud, ilmselt nüüd juba peaks. Varasematel aastatel on nädalase suurema sula ikka ära kannatanud. Mõni päev kannatust. Järgmisel nädalal kolmapäeva, neljapäeva ja laupäeva varahommikuks lubab miinust. Edasi kuu lõpus ja aprilli I nädalal lubab külma ja lund. Loodetavasti venitab suusahooaja sinnakanti välja.

 10. Raja seis suhteliselt nutune, kuuse ring väga must, tamme tõus korralik, laskumine must, aga sõidetav, aasapealne ok, mõisa juures must, lükati ring ok, kui külma tuleb, siis saab veel hooldada, sest materjali jagub

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Öödiscgolfi mänguõhtu 07.12.2019

 • Lumepäev Valgehobusemäel

 • Jõulumäe 35. metsajooks ja tervisekäimine

toptvseries.org
Top