• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
Palivere discgolfi park suletud alates 08. jaanuar 2021
Kelgutamine
Lumelaud
Discgolfi ketaste suletud alates 08. jaanuar 2021
Suuskade, keppide ja saabaste laenutus avatud kõigil nädalapäevadel kell 11:00 kuni 18:00
Orienteerumiskompasside laenutus
Discgolfi mängu algõppe korraldamine algõpet perioodil ei toimu 08.01.2021 kuni 01.04.2021
Orienteerumise algõppe korraldamine
Pop-up telgi 6x3 rent
Välimööbli rent (komplekt 1 laud ja 2 pinki)

“Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus” on saanud 81 vastust

 1. Tere.
  Millal rada viimati masinaga üle käidud ja millal plaanis järgmine hooldus?

  • Tere!
   Viimane suusaraja hooldus tehtud pühapäeval 14.02.2021 hilisõhtul ja uus hooldus täna peale lumesaju lõppu.

 2. nonii, tehtud mõeldud. Õhtul uus määre suuskadele alla ja hommikul Paliveree. Või noh, mis hommik see enam. Juba hiline ennelõuna.
  Rahvast oli rohkelt. Autosid mitte väga. Ilmselt on tuldud ikka mitmekesi ühes autos. Ilm oleks ju võinud veel paar kraadi külmemgi olla.
  Rada oli üsna mõnus, kuid hosianna laulmine rajameistritele jääb ära. Mis mulle siis meeldis. Meeldis see, et sirgetel oli klassikajälg väga hea, paljudel laskumistel, kus jälg ikka oli, samuti. Imelikuks kiskus käänakutel. Sirgest jäljepaarist sai ootamatult kummaliselt vonklev uss. Silla all oli postile pandud korralik punane pehmendus. Võib olla on see seal ammu, kuid mina tuvastasin selle alles täna. Igatahes väga meeldiv. Ja tore oli, et nii silla all, kui ka ühel teisel laskumisel hakkasid väliskurvis silma oranžid madalad postid. Tänase ilmaga väga tänuväärne, et märgata kus kurv lõppeb. Võib olla oleks kaval suuremad viraažid, õigemini nende välisküljed, aerosooliga ära märkida. Kui lund juurde ei tule, siis võib see seal üsna kaua püsida ja kasu oleks sellest palju.
  Tore on näha selgeid silte, mis takistavad rajalt eksimist ja saad ilmselgelt valida mitmest ringi sõita soovid.
  Rõõm oli ka sellest, et lumekahurid, mis varem suvalistes kohtades ohuks olid on ilusti parkla juurde veetud. Väga õige. Mis neist rajal hoida, kui neid ei kasutata.
  Kui pisut ironiseerida, siis eriti hea oligi rada just klassikasõitjale. Koeraomanikud olid lasknud oma pitsudel ja notsudel ilusti pidamist rajale poletada, et kui lipe tagasi annab astu aga jäljest välja, libise üle junni ja pidamine missugune – aitüma. Tegelikult poleks ju raske see poetatud junn kasvõi jalaga lumehange lüüa, kuid ju need pitsud ja notsud ei tule ise lihtsalt selle peale. Peremehest rääkimata.
  Huvitaval kombel olid laugetel tõusudel tekkinud raja keskele vallid v kühmud, nagu kaugetel aegadel kui rajamasinaid veel ei olnud.
  Ainus millest ma aru ei saanud oli see konteineri nurga juures seisev rajamasin. Miks see seal seisis? Veel kl 2 päevalgi? Nädalavahetusti saavad rajad ju kõige suuremat vatti. Hommikul, kui rajale läksin, siis võis tõesti oletada, et kunagi, mõni päev varem, oli see masin seal radadel sõitnud – äkki oli katki?
  Muidu oli igati tore ja suusatajad kenasti kõikide oskusi ja soove arvestavad.

  • Tere ja mõnusat suusklemist!
   Reeglina toimub suusaraja hooldus õhtul peale rajavalgustuse kustumist või öise lumesaju korral hommikul. Püüame vältida kühmude tekkimist suusarajale. Hoiame lemmikloomad suusarajast eemal!

  • Tere hommikut!
   Eile laupäeva hilisõhtul kõik suusarajad hooldatud, korralik klassika- ja uisutehnika jälg. Palun oma lemmikloomad koju jätta kui ei suuda lemmiku väljaheiteid kokku korjata.

 3. 6km rada oli täna väga hea, tänud rajameistrile. Rajainfos võiks kirjas olla, et kõige pikem suusarada on 6km, mitte 10km.

 4. Tere!
  Kelgunõlvad valgustuseks on kolm prozektorit, mille sisse- ja väljalülitamiseks on mastil lüliti. Palun nõlvalt viimasena lahkudes prozektor välja lülitada.

 5. Tere!
  Eile õhtul kõik suusarajad traktoriga pressitud ja võib kasutada head suuska. Suusarent täna neljapäeval avatud kuni 16:00

 6. Tere!
  Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuses avatud suusarent igal päeval 11:00 kuni 18:00. Kaardimakse võimalus. Tööpäeviti kella 11:00 kuni 15:00 Lääne maakonna koolide suusatunnid või -päevad. Suusatundide broneerimised mob 5052565 või mati.kallemets@gmail.com

 7. Tere!
  Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus suusarajad rajameister Juhan Lukk poolt täna varahommikul peale lumesadu rajatraktoriga hooldatud, korralik vaba- ja klassikajälg kõigil suusaradadel. Mõnusat suusatamist.

 8. Tere!
  Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus suusarajad rajameister Juhan Lukk poolt täna hommikul peale lumesadu rajatraktoriga hooldatud, korralik vaba- ja klassikajälg kõigil suusaradadel. Mõnusat suusatamist.

 9. Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus suusarajad rajameister Jaanika Paalmäe poolt rajatraktoriga hooldatud, korralik vaba- ja klassikajälg kõigil suusaradadel. Öösel lisandunud hooldatud suusarajale kerge lumekiht. Mõnusat suusatamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Palivere Disc-golf pargi kasutamisest 04.12.2019 -kevad 2020

 • Terviseradadel “Vabariigi terviseks”!

 • Tõukekelkudega lambiretk

Top