• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
*Söögimajas koduseid toidud; talve- ja suvehooajal avatud iga päev; kevad-sügishooajal E, T suletud
*Saunad - talvehooajal avatud saun kl 11.00 - 16.00ni; muul ajal ette tellides
*Majutus matkamajas kuni 28-le ja saunamajas kuni 12-le
*FATrataste, suusavarustuse, tõukekelkude, räätsade, matkauiskude rent
*Rattamaratoni rajad treenimiseks interaktiivse rajakaardi abil
*Tähistatud matkarajad talvel matkamiseks jalgsi või tõukekelkudega; koertega jalutamiseks, suusatamiseks või jooksmiseks!
*RMK matkarajad piirkonnas - Uuejärve; Jussi Järvede; Paukjärve; Oandu-Ikla matkatee
*Discgolfi rajad (18 +9) ja varustuse rent
*Viburada (11 laskeala) ja varustuse rent

“Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus” on saanud 214 vastust

  • Laupäevane 24 km ring arvestades poolsajandi kõige soojemat veebruari väga OK. Puude all jäiseid kohti oli, okkaid ka, aga õrn uue lume kiht lubas ikka suusatada, mitte ei kujunenud see tegevus jää peal komberdamiseks. Kui homme kraad ka miinuses võib rada päris kiire olla.

 1. Just rajalt… kõik rajad väga head, eriti klassika jälg – tugev, lumine (mitte läikiva jää põhjaga) ja kiire. Värske sadanud lumi tegi rajale viimase makeupi, libisemine jäljest väljas väga hea pole, kuid kõik jäised laskumised on ilusti sõidetavaks teinud. Väga hästi on tõmmatud klassika jälg laskumistel – lõppeb täpselt seal, kus vaja parasjagu keerama hakata, super! (huvitav, et TM-l sellega nii palju mööda pandi – kukkumisi oleks olnud poole vähem). Ainus tõrvatilk meepotti – traktor oli rajal nii 11.30-14 paiku, kes varem rajale läksid, pidid ise rada tegema.

 2. Hommikuks on sadanud värsket lund ca 3cm. Rajatraktor on hetkel radu hooldamas. Kõik rajad – 1,5km, 3km, 5km, 19km ja 24km saavad olemas nii vabatehnika kui ka klassikajälg. Rajad on kevadised aga värske lumi peidab kevade märke. Soovitame tulla igaks juhuks vanema suusaga. Täna söögimaja avatud kuni kl 18.00ni; saun ja laenutus avatud kuni kl 17.00ni.

 3. Käisin 19km ringil ja kannatas sõita kenasti. Okkaid ja oksapudi on, aga ei midagi hullu. Rada tugev, aga jääs pole, laskumiste kurvid ka mitte. Homme hommikuks vist paar cm lund juures ja siis peaks täitsa talvine rada olema. Suuskade pärast ei pea homme muretsema. Ikka sellistega, mis ka hästi libisevad 🙂

 4. Eile hooldas rajatraktor kõik rajad – 1,5km, 3km, 5km, 19km ja 24km. Olemas nii vabatehnika kui ka klassikajälg. Rajad kohati nn kiired ja kohati metsavahel on okkapuru. Viimased suusarõõmud ootavad soovituslikult vanema suusaga. Täna söögimaja avatud kuni kl 18.00ni; saun ja laenutus avatud kuni kl 17.00ni.

 5. Kõik rajad hooldatakse taas täna hommikul – 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km, 24 km – nii vabatehnika jälg; klassikajälg uuendatud seal, kus vaja.. Palume olla ettevaatlikud, rajad on kiired! Söögimaja avatud kuni 18.00, tavasaun ja laenutus avatud kuni kl 17.00.

 6. Täna on taas talv tagasi ja hommikuks oli sadanud kuni 25cm. Rajameister läheb peale lõunat radu hooldama. Täna on keskus suletud, homme olete taas oodatud suusarõõme nautima – nii vabatehnika kui ka klassikajälg 1,5km, 3km, 5km, 19km ja 24km suusarajal.

 7. Kas homme nii 14.00 paiku on loota juba värsket klassikajälge, et teha viimane pikem sõit enne Tartut?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Kõrvemaa triatlon

 • 22. Tallinna Rattamaraton

 • Sportland Kõrvemaa Kevadjooks

Top