• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
saepuru
valgustus
jooks
suusatamine
matkamine
www.viimsivald.ee
Viimsi vald, Haabneeme alevik, Lille tee 12
Juhised kohalejõudmiseks

“Karulaugu terviserada” on saanud 25 vastust

 1. Lähen homme 10.01. rajamasinaga peale vaatan mis välja tuleb.
  Vähemalt silun põhja ära.
  Klassika jäljeks lund veel vähe
  Rajameister

 2. Lumi on maas! Mis seisus rada on? Rajameister võiks värskendada leheküljel olevat infot.

 3. Tere

  Kellele kuuluvad Viimsi Põhjakonna trepi juures olevad endise seikluspargi jäänused (võrgud, puu otsas olevad raja jäänused). Seal käivad lapsed turnimas. Need võiks sealt ära koristada, enne kui õnnetus juhtub.

  Lugupidamisega,
  Margit Veidemann

 4. Reede õhtul rada väga hea. Klassikajälg kogu ringi ulatuses sees ja libisemine hea. Kui hr Rajameister veel hoolduse teeb, siis laupäeval super hea rada!

 5. Rajaolud head ka hea suusaga sõitmiaeks. 1 kohas on klassikajäljes miski mullamutihunnik vms.

  • see mutimullahunnik on raja pikenduse ehitusest silumata jäänud koht.

 6. Kolmapäeval 07.02 õhtul oli kogu ring sõidetav ja lund piisavalt igasuguse suusaga sõitmiseks. Kõik laskumised ja tõusud olid väga heas korras. Suusatajaid oli arvukalt, aga mitte selline hundirong nagu Pirital. Üldiselt on sel rajal kõik eeldused olla hea suusarada kui lõpeks ometi ära see rajal tallumine ja jalutamine. Eile oli seal kõndijaid pea sama palju kui suusatajaid, rajal olevatel küngastel käis aktiivne kelgutamine jne. Klassikarada polnud sisse aetud, mingi isetekkeline kohati siiski oli. Eriti kurb on vaadata kui täiskasvanud inimene täpselt seal jäljes kõndida tammub, sest tal on nii ilmselt mugavam… Selge, et sellisel moel rikutakse see rada kiiresti ära ja pole Viimsis kohta kus suusatada, peab Piritale kärutama. Kui proovid kõige jultunumatele tallujatele, kes keset rada kampas jalutavad või lapsevanematele, kelle võsukesed laskumisel suusatajatel risti-rästi ees kelgutavad, viisakalt vihjata, et praegu kui siin suusarada võiks ju mujal kõndida või kelgutada (kohti on selleks Haabneemes ju ometigi piisavalt!), siis tavaline vastus on: “Mingit silti ju pole!”. See on täiesti mõistetamatu ja kurb, sest palju siin Eestimaal üldse looduslikul lumel suusatada saab ja minu teada toimuvad seal rajal ka Viimsi koolide suusatunnid!!! Ma ütleks, et kui rajameister Viimsi vald tõesti soovib sinna suusarada nagu välja on reklaamitud, siis tuleks ka konkreetsed rajal kõndimist keelavad sildud välja panna. Ja mitte kusagile nurga taha, vaid nähtavasse valgustatud kohta. Praegu seal on üks õnnetu silt, mis on sellises kohas, et seda ei näe mitte keegi. Rada võiks ka rohkem hooldada, tõusudel ja laskumistel kipub puukoor vähese lume alt kõige kiiremini välja tulema ja sinna võiks rohkem lund peale visata ning kinni pressida.

  • Tädul väga OK. Jalutajad lõhuvad aga ei midagi katastroofilist.

 7. Lund oli 2,6 km pikkusel ringil piisavalt ja saab ka väga hea suusaga sõita. Klassika jälge eile polnud. Valgustuse võiks ka sisse lülitada kui pimedamaks läheb. Kell 17.00 ükski lamp veel ei põlenud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Jalgsimatk ja rabalaugastel uisutamine 29.12.2019

 • Jalgsimatk ja rabalaugastel uisutamine 22.12.2019

 • Päikesetõusu matk 08.12.2019

toptvseries.org
Top