• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja Puhke- ja Spordikeskus” on saanud 151 vastust

 1. Eile õhtul Haanjas superrajad! Ideaalne klassikajälg (raudtee) ning samuti värskelt hooldatud vabatehnikarajad. Kiitus rajameistrile!

 2. Kas homme (19.01) on suusaorienteerumise ajal rajad tavasuusatajatele avatud?

 3. Kõigepealt seda,et muudan oma kasutajanime “OnuAare”´ ks, sest ka Haanja Maratoni radade hoolduse ja ettevalmistusega tegeleb samanimeline isik 🙂
  Eile (pühapäeval 13/01) lõunapaiku sõitsin läbi Haanja maratoni põhiraja ilma Tseamäe paunata (ca. 34,5 km). Rajatraktor oli peal olnud reedel ja rajapõhi oli tugev ning klassikajälg OK! Kella 12.00 paiku alanud lumesadu hakkas rajaolusid mõjutama alates Kerekunnu – Villa küla lõigust,mil hakkas täissadama klassikajälg. Metsavahelistel lõikudel lumesadu niivõrd rajaolusid ei mõjutanud. Suusad tuli alt võtta teedeületustel ja ka Kääraku spordibaasi külje all suunaga Kerekunnu mäele, kus käivad järjekordsed metsatööd ning veel kuskil Ala-Suhka/ Trolla vahel vana ajahamba poolt puretud talu juures, kus ka metsamehed toimetamas…
  Rajal kohtusin ka rajameistriga, kellelt saadud info kohaselt, proovivad nad nüüd igal reedel raja vajadusel rajatraktoriga üle käia, et nädalavahetusel oleks võimalik sõita/treenida maratoniradadel!
  NB! Tavaharrastaja võiks arvestada pikema ringi läbimisel 3h+ ajaga (vajadusel joogivöö ja võileib kaasa)!

 4. Infoks suusatajatele, et Haanjas on tänavu muutunud suusaradade kaart. Looduses on kaardid ja viidad (osaliselt) vahetamata. Uut rajakaarti saab küsida Haanjamaa Sport SA tegevjuhilt, Marko Palo, kultuur@rauge.ee.

 5. Haanjas sissesõidetud maratonirada (lühike ja pikk ring)! Täna hommikul läbisin lühema ringi. Lumeolud nagu ikka väga head; olemas ka hea klassikajälg! Rajaprofiil ideaalne klassikalise suusatehnika huvilistele (head pikad nn. sõidutõusud jms.)
  NB! Tseamäel talu juures väga agressiivselt ründav must koer ja ca.kilomeetri pärast hullas suusarajal harvester (lõhkunud pisut rada, kuid ei midagi hullu).
  Veel olla tähelepanelik Plaani-Rõuge tee ületuskohas,kus täpselt ületatud tee vastasküljel suusarajale rajatud metsamaterjali laoplats, kuhu hetkel toimus ka kokkuvedu + laadimistööd autodele (saab ilusti mööda – ca.200m jalgsi ja siis suunaga vasakule jätkub suusarada tõusuga Hallimäele). Meenusid vanad head ajad,kui sai sõita pikal ringil ja lisaväärtusena võrratud maastikuvaated. Tulge kõik nädalavahetusel Haanjasse tõelist Eestimaa talve nautima!

  • Kunas on masinaga plaan uuesti maratoniradadele suunduda? Või missuguse ajaintervalliga üldse maratonirada sel talvel tehakse?

  • Kui kaugele see talu Tseamäel rajalt jääb? Kas igakord mööda sõites on oht, et ründab?

 6. Haanjas suurepärased suusaolud, mets imekaunis ja lumine, kogu aeg sajab värsket lund juurde. Lisaks staadioni radadele väga heas korras ka Seaküla ring ja Haanja maratoni rada täies ulatuses.

 7. Mu meelest ka kõik rajad väga heas korras. Toredalt palju inimesi ka.

  Hoogu kõigile suuskajatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Kolm päeva maratonimeeleolu Haanjas

toptvseries.org
Top