• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja Puhke- ja Spordikeskus” on saanud 140 vastust

 1. Uskuge vōi mitte aga meil siin Haanjas on veel täielik talv. Rajamasin tegutseb ja kōik rajad täna uuesti sisse aetud 1, 2, 3 ja 5 km. Tulge nautige, küll terve kevad, suvi, sügis saab joosta.

 2. Maratoni rada ikka veel sõidetav. Hommikul kuni 11ni kandis hang ka.

  • Metsa all ainult üsna okkaline ja paar mõnemeetrist katkestust sees. Aga keskuse rajad on endiselt väga head

 3. 23. märtsil oli kogu Haanja Maratoni rada superheas korras. Suur tänu rajameistritele kogu hooaja radade eest!

 4. Suurepärane suusaelamus Haanja maratoni rajal. Tänu rajameistrile ja kogu Haanja meeskonnale.

 5. Kas RMK plaani pärast Haanja Maratoni rajal raiet teostada peaks muret tundma või mida see raieplaan Haanja Suusakeskusele ja Haanja suusaradadele täpsemalt tähendada võiks?

 6. Haanja maratoni raja teine pool ka super hea, käisime täna sõitmas, uisu-ja klassikajälg hästi sõidetavad. Boonuseks on võimalus nautida põldude peal sõitmist kevadpäikeses, sest koorik kannab. Kui alustada Suure Muna juurest ja keerata maratoniraja 22/42 sildi juurest vasakule saab teha mõnus 25km pikkuse ringi. Rajale saab ka mujalt, näiteks Vaskna järve mõlemast otsast.

 7. Suur ring on täiesti sõidetav. Hästisäilinud hoolduse peal on sentimeeter uut lund ja 3-4 suusajälge, sh üks klassik. Väike ring on hooldatud ja tõsiselt libe, kusjuures hooldus ei lõppe muna juures vaid läheb Vaskna taluni välja. Ja hang kannab isegi metsa all. Nii et igal juhul tasub tulla.

 8. Kas oleks ehk võimalik (tundub, et viimaseks heaks) nädalavahetuseks ka maratoni suur ring sisse lükata? See tagaks, et inimesed ei tikuks keskuse radadele (kus toimuvad võistlused) ning oleksid ka maratonirajal rohkem hajutatud.

  • Sisuliselt on nädalavahetusel sõidetavad kõik põllud ja metsaalused, ka ilma traktorita. Sõida maratonirajal või keera rajalt maha ja sõida ja naudi!

  • suusafänn, suurt ringi ei ole mõtet traktoriga tallata – liiga tihedaks pakitud rada saab sulailmadele liiga kergeks saagiks. Praegu on kogu rada hästi või väga hästi sõidetav, sj klassikasuusaga – pole mõtet selle niigi hea kvaliteedi pärliks kruttimisega suusarõõmu kestust lühendada. Pakun, et praegust kohevama kattega rada olemasolevana hoides saab veel 3 nädalat sõita. Kui iga külma ööga läbi sõita, lüheneb raja säilivusaeg nädala või pooleteise võrra.

   Plaanin pühapäeval Vasknataguse ringi igatahes läbi sõita ja kui ilmataat päikest annab, võib-olla isegi kaks ringi.

  • Ei aeta, tehakse ainult lühikese raja jupp Muna kohviku ja Kurgjärve vahel edasi-tagasi sõitmiseks. See on muidugi jama et selle talve võibolla et viimasel nädalavahetusel keskuse rajad suletud on.

 9. Kas homme (19.03) saab siis veel kõiki radasid kasutada või käib juba suur ettevalmistus võistlusteks ja pole mõtet ette ronida?

  • saab ikka veel 19ndal sõita. ainult võistluse ajal pole lubatud. aga nii laupäeval kui pühapäeval saab ka ca kella neljast juba keskuses ka suusatada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Suusaõppe päev Haanjas

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

Top