• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja Puhke- ja Spordikeskus” on saanud 111 vastust

 1. Anname teada, et Haanja Suusakeskuses on kõik tavapärased (1, 2, 3 ja 5 km) suusarajad hooldatud ja avatud, ka Mareia Pubi pakub endiselt kõigile spordisõpradele kosutust 🙂
  Haanja Maraton sai selleks aastaks sõidetud ning maratoniradu sel aastal enam ei hooldata, seal sportimine on nüüd igaühe enda vastutusel.

 2. Olen ka ise siit väga tihti üritanud maratoni raja kohta paikapidavat infot leida, aga no ei ole ju asjaomastel kusagilt võtta seda 30 sekundit, et siia midagi reaalsele olukorrale vastavat kirjutada. Üks kohe ministriametist priiks saav endine suhtekorraldaja iseloomustas mõned aastad tagasi inimeste elutempot erinevates kohtades sõna-sõnalt nii: “kui Londonis inimesed jooksevad, siis Tallinnas kõnnivad ja Võrus roomavad”. Peale selle kuulmist olen hakanud tähele panema, et üsna sageli peab see vett. Aga nüüd asjast ka. Täna läbisin kolmveerandi maratoni rajast ja tekitasin värsked jäljed. Peale Haanja Maratoni tehnikaga seal peal pole käidud. Juurde on sadanud veidi paksem kiht lund, mis on ka raja külge kinni külmunud + lisaks veel 1-3 cm kiht lahtist ja kohevat lund. Klassikajälg on peaaegu igal pool triiki lund täis, mõnedes kohtades oli ka kogu rada oma laiuses täis tuisanud, et paaril korral õnnestus mõneks meetriks isegi trassist päris kõrvale kalduda. Üldiselt polnud see mingiks probleemiks ja vabatehnikas sõita oli pigem päris hea, sest lahtise lume kiht oli suhteliselt õhuke ja alumine külmunud kiht ka eriti palju läbi ei vajunud. Klassikahuvilistele aga ei soovita, sest jälge lihtsalt pole.

 3. Sama küsimus, et kas maratoni rada ka pärast maratoni hooldatakse? Kui hooldatakse, siis kas kogu raja laiuses klassikarajad või saaks ka uisutajad seda läbida?

 4. Öine lumesadu kattis Haanja suusarajad mõnusalt paksu värske lume kihiga. Kõik rajad on värskelt hooldatud ja suurepärases seisus, pole jäised. Täna öösel anname viimase lihvi ka maratoniradadele. Oodata on väga head maratoni, suusaolud on ideaalsed.

 5. Haanja Maratoni korraldajad: “Rajaolud head, rada hooldatud alates jaanuarist igal nädalavahetusel. 26 veebruari öösel sadas juurde ca 3 cm värsket lund. Hetkel rajal nii värsket kui vanemat lund. Metsavahel tuulega rajale langenud käbid, puuoksad jms koristatud. Ilmateade lubab neljapäevaks lisalund juurde. Võistlusraja teeme tavapäraselt öösel vahetult enne võistlust ehk väldime jäiste olude teket.”

 6. Käidud. Väga mõnus. Klassikajäljed küll pisut tuisanud, aga muidu suurepärane. Peale Tartu maratoni on paljude suusahoog kahjuks vist vaibunud…. 🙁

 7. Kõik Haanja suusarajad on suurepärases seisukorras ja värskelt hooldatud. Ootame suusatama.

 8. Rajatraktor on alates eilsest töökorras. Kõik rajad said hooldatud eile öösel, momendil käib maratoniradade hooldus ja sellelele järgnevalt sõidetakse uuesti läbi ka lühemad rajad. Rajad on küll kohati jäised, aga hooldatud ja täiesti sõidetavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Kolm päeva maratonimeeleolu Haanjas

toptvseries.org
Top