Registreerimine Gravel Grinder Estonia 2020 kiiruskatsetega kruusarallile 15. augustil on avatud! Osalejate arv on piiratud ja osalustasu on kõige soodsam mai lõpuni, seega võta ost plaani, et oleks midagi, mida sel suvel oodata! 🚴‍♀️🌲🌳🚴‍♂️

Registreerimine

Gravel Grinder oli ajast ees juba eelmisel aastal ja kiiruskatsetega võistlusformaat võimaldas edukalt sotsiaalselt distantseeruda juba siis. Sel aastal ootame samuti kõiki terveid ja mõistlikke inimesi starti! Meil on piiratud osalejate arv ehk starti saab 300 sõitjat. Iga kiiruskatset saab läbida sellise pikivahega, nagu ise soovid. Võistluskeskuses Jõulumäel on kõigile palju ruumi ja on kindel, et kõik tingimused üheks turvaliseks avalikuks väikeürituseks on loodud. Seega, kraba pilet juba täna, et oleks, mida oodata!


Maailmas väga populaarne võistlusformaat – kiiruskatsetega rattaralli Gravel Grinder Estonia (GGE) toimus Eestis esmakordselt 2019. aastal Pärnumaa teedel. Võistluse võitja selgub nelja kiiruskatse aegade summeerimisel. Kiiruskatsete vahel on ülesõidud, kus aega ei võeta ning osalejad saavad omas tempos uuele katsele siirduda. Kogu distantsi pikkus koos ülesõitudega on orienteeruvalt 105 km. Rada on põnev ja mitmekülgne. Kiiruskatsed ja ülesõidud toimuvad nii asfaldil, kruusal, metsateedel kui ka mererannas. Osalejatel on ratta küljes elektrooniline kiip, mis annab võistlejale võimaluse võistlusrada omas tempos läbida, mahtudes seejuures kontrollaegade raamidesse.

Osalema on oodatud sportlikud harrastajad, pühapäevasõitjad ja endised ning praegused tippsportlased, kuna uudne võistlusformaat annab võimaluse kõigil soovijatel end proovile panna eri pikkuse ja rajakattega kiiruskatsetel. Rada on läbitav erinevate jalgratastega sõltuvalt võistleja eelistustest. Pärast võistlust, on osalejatel võimalus pere ja sõpradega aega veeta Jõulumäel, kus õhtut sisustavad erinevad töötoad (nt jalgratta hooldus), kinoõhtu.

Võistluse eesmärk on lisaks jalgrattavõistluse korraldamisele ka kohaliku looduse ja kogukonnategevuse tutvustamine. Rajad kulgevad mööda unustatud kruusa- ja metsateid, kuhu tavapärase treenigu käigus üldjuhul ei satuta. Lähkma külaseltsi meeleolukas toidupunktis pakuvad kohalikud vabatahtlukud süüa ning hoolitsevad muusikalise etteaste eest nii võistlejatele kui ka kaasaelajatele. Lisaks toimub punktis võistlusväline mõõduvõtt rattavalitsemist arvesse võttes. 2019. aastal oli kõigil soovijatel võimalus end toidupunktis proovile panna rattalimbos.

Kogu info: www.gravelgrinder.ee ja FB @gravelgrinderestonia