22.-24. veebruaril oodati kõiki eestimaalasi üle Eesti paiknevatele terviseradadele liikuma, et ühiselt teha maakerale ring peale. Eesti sünnipäeva raames toimus erinevatel radadel mitmeid üritusi ning kokku registreeriti liikumiskilomeetreid 31769

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokese sõnul õnnestus liikumisaktsioon igati hästi ja aktiivseid liikujaid oli igas Eesti nurgas. „Väga paljude jaoks on tegu traditsiooniga, mida igal aastal oodatakse. Pidupäevadel loodusesse liikuma tulla on tore harjumus ja ühtlasi kingitus, nii iseenda kui ka meie kõigi terviseks. Liikumisrõõm koos heade emotsioonidega on see, mida me terviseradadega regulaarselt pakkuda soovime,ütles Lõoke.

Üheskoos läbiti 31769 kilomeetrit, millest suuskadel 2312, kõndides 18452 km, joostes 7471 km, jalgrattal 2565 km ja kepikõndi tehes 969 km. Kolmandik kilomeetritest tehti väljaspool terviseradasid ehk mujal looduses. Enim kilomeetreid registreeriti terviseradadelt: Tamsalus, Kuremaal, Kõrvemaal, Jõulumäe Tervisespordikeskuses, Nõmme-Harku terviserajal, Tehvandi ja Pirital.

“Kui eelmisel aastal domineeris suusatamine, siis sel korral pidime enamasti lumeta hakkama saada. Liikujaid oli radadel kindlasti rohkem, kui kirja pandi. Liikumine pole hooajatöö ja peaks olema loomulik päeva osa. Meie ootame kõiki radadele 365 päeva aastas ja regulaarselt,” lisas Lõoke.

Eestis on üle saja terviseraja, kus saab joosta, käia, suusatada, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga.

SA Eesti Terviserajad on asutatud 2005. aastal Merko Ehituse, Swedbanki ja Eesti Energia poolt ning sihtasutuse eesmärk on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks.

Lisainfo:

Alo Lõoke, Eesti Terviserajad SA juhataja 5253801